reklama

Bunt 8-latka...

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez Ewelka20, 7 Wrzesień 2016.

 1. Ewelka20

  Ewelka20 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć dziewczyny.
  Słuchajcie,doradźcie coś,bo można zwariować.
  Mój syn ma 8 lat i zaczął 2 klasę,a z jego zachowaniem jest coraz gorzej.
  Krzyczy,pyskuje,potrafi mówić innym o tym,o czym rozmawiam z mężem(staram się by wtedy syna nie było obok,ale czasem coś usłyszy)...Stosowałam już kary na bajki,na zabawki,czy ulubioną grę,ale to wszystko pomaga na jeden dzień.Gdy przychodzi czas czytania to jest po prostu tragedia.Jeśli nie ma ochoty czytać,to jest krzyk,kłótnia i krzyczenie :"ja chce iść do domu dziecka"(syn wie co to jest dom dziecka)...Czy tylko mój syn przechodzi jakiś bunt,czy wy też tak macie?Gdy zrobi coś dobrze,to jest chwalony,ale gdy tylko jest coś nie po jego myśli,to mam wrażenie,że to zupełnie inny chłopczyk.Ogólnie mój syn jest bardzo uczuciowy,wrażliwy i ma na prawdę bardzo dobre serce,ale od jakiegoś czasu w ogóle Go nie poznaje...Macie jakieś sprawdzony sposoby?W szkole nauczyciele Go chwalą,że jest grzeczny,że pomaga innym dzieciom(w jego klasie są też dzieci niepełnosprawne),że pomaga pani w świetlicy zamiatać(a w domu to jest cud zagonić go do pokoju by posprzątał)...
   
 2. Elenna

  Elenna Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A może w ostatnim czasie cis się u Was w domu zmieniło? Może bylo jakies wydarzenie ktore Mały przeżywa? Jak nic takiego nie zauważyłaś to poszła bym po poradę do psychologa.
   
 3. reklama
 4. Katga

  Katga Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Tez bym poszła do psychologa. Mój ma 7 lat, w wieku 5 lat jak poszedł do przedszkola to zaczał wlasnie pyskowac, w ogole sie nie sluchal, zamknal sie w sobie. Okazało sie, ze jeden chlopiec w przedskzolu go gnebil, a on w ten sposob wyrzucal z siebie zle emocje, poszlismy do psycholog, zmienilismy przedszkole i troche sie uspokoil, ale my akurat mamy tez problemy neurologiczne.
   
 5. KP3

  KP3 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj Ewelka20,
  Myślę, że skoro takie sytuacje dzieją się tylko w domu przy was - rodzicach, to Syn musi wyczuwać, że nie do końca ma jasne zasady postępowania w domu, może na jakiś czas mu odpuściliście? Jak zachowuje się przy innych członkach rodziny? Jeżeli w szkole zachowuje się w sposób pożądany, to oznacza, że punktu zapalnego należy szukać w domu. Powinniście konsekwentnie wymagać od niego pożądanego zachowania. Możecie wprowadzić tzw. system żetonowy, to znaczy, że ma do zdobycia określoną liczbę punktów, plusów, naklejek, czego chcecie (liczba ta musi być stała), które dajecie mu za dobre zachowanie, pomoc w domu itp. Po uzbieraniu wszystkich "żetonów" następuje właściwa nagroda, np. wspólne wyjście, zabawka, to co lubi i będzie dla niego motywujące. Oczywiście zabieramy "żeton" za złe zachowanie, przy dokładnym, spokojnym wyjaśnieniu dlaczego zachował się źle i co najważniejsze powiedzeniu jak powinien ewentualnie zachować się w danych okolicznościach. To bardzo ważny element, ponieważ przedstawiacie dziecku w ten sposób Wasze oczekiwania wobec niego. Idealnie by było podchodzić do "awantur" bez okazywania negatywnych emocji (nie macie przecież gwarancji, że się nimi nie karmi).
   
 6. troxicoatl

  troxicoatl Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Myślę, że z dzieckiem trzeba porozmawiać, można to też zostawić psychologowi.
   

Poleć forum