reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelka a potrzeba ssania

malaysia_b

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2012
Postów
18
Miasto
Tychy
Witam,
jestem mamą 6 tygodniowej Poli.Karmię ją mm Bebiko. Mamy 2 problemy:

1. Jak zaspokoić potrzebę ssania?Moje dziecko nie toleruje smoczków,próbowałyśmy juz nuka,avent,tommy tippee i lovi...nic jej nie pasuje,wypluwa,denerwuje się i z uspokajania nici. Uspokaja się za to jak dam jej smoczek z butelki,ba nawet przy tym usypia,ale na dłuższą metę tak nie da rady...

2. Nie jest w stanie dotrwać do następnego karmienia.Od soboty podaję przepisowo 120ml,co 3 godziny (w nocy Pola się nie budzi na jedzenie,dopiero ok 5 rano),więc możemy sobie pozwolić na częstsze jedzenie w ciągu dnia.Jak ją przetrzymać kiedy,budzi się np na 1,5 do następnego karmienia,jest juz głodna,wydziera się jakby ją ze skóry obdzierali, smoczka nie chce,a butelkę z herbatką wypija na raz?

Kolek nie ma,kupy robi 2 razy dziennie o książkowej konsystencji i kolorze,więc to raczej nie dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego...Doradźcie coś drogie mamy...
 
reklama
2. Nie jestem mamą 'butelkową' ;), ale jedno powiem Ci co się sprawdza u wszystkich: nie ma książkowych dzieci, tabelki można o dup*ko potłuc bo to tylko średnia. Nie bierz sobie aż tak tego do serca. Gdybym widziała, że dziecko głodne to bym je nakarmiła, resztę mam w nosie :)
1. Niektórym dzieciom podpasuje dopiero XX smoczek :) Wiele lubi MAM takie cieniutkie. Myślę, że możesz próbować po prostu. Znam mamę, która mimo, że nie karmiła piersią od początku (długa historia) podawała pierś kiedy dziecko po prostu chciało possać, to na prawdę długa historia, nie będę tego rozwijać, chciałam Ci tylko przekazać, że i tak można- wszystko można. Nawet podać swój (czysty :-D) palec do possania :)
 
Wiem,że nie ma co się sugerować tabelkami,ale tym sposobem nieco się załatwiliśmy...jak mała miała 2 tygodnie jadła 9x90ml bo myśleliśmy,że ciągle głodna...:/ teraz jesteśmy na etapie zbliżania się chociaż do tabelkowych wartości :)
 
malaysia bo dziecka też trzeba się nauczyć :) Jasne, że nie za każdym razem kiedy kwęknie jest głodna, spokojnie ucz się swojego dziecka :) Będzie dobrze!
 
U nas też tak było... przetestowane wszystkie smoczki i żaden nie pasował, skończyło się na tym, że zasypiała tylko przy butelce z mlekiem albo herbatką :/ Z czasem przerwy między butlami się wydłużały z 2h do 3h a porcje ze 120ml na 150ml ale trochę to trwało. Ok. 5 mż przestała zasypiać przy butli, do 8mż piła MM w nocy 2 czasem 3 razy. Lena ma 9 miesięcy i dopiero teraz można powiedzieć że je książkowo bo 5 posiłków dziennie ;-)
 
Też mam dziecko niesmoczkowe:) Dla uspokojenia dobrze jest dać dziecku do possania czystą tetrówkę lub własny palec. to pomaga, nie tylko u mojej, ale też u dzieci moich koleżanek:)
 
Do góry