reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelka szklana czy plastikowa? Proszę o radę

Wiktoria_W

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Październik 2019
Postów
20
Cześć mamusi i tatusie :)
Szukam najlepszej butelki dla przyszłego dziecka. Słyszałam że antylkokowe sprawdzają się bardzo dobrze. Zastanawiam się czy kupic plastikowy zestaw startowy Avent, czy pójść w cos bardziej zaawansowanego jak everyday baby czy szklana tomee tipee z jakąś tam rurka antykolkowa.... Czy możecie doradzić z doświadczenia?
 
reklama
Ja co prawda okazjonalnie daje dziecku butelkę ale próbowałam i plastikową i szklaną i jak dla mnie szklana lovi jest rewelacyjna :) i wydaje mi się taka bardziej wytrzymała - plastikowe szybko miały jakiś nalot nie do usunięcia
 
Cześć mamusi i tatusie :)
Szukam najlepszej butelki dla przyszłego dziecka. Słyszałam że antylkokowe sprawdzają się bardzo dobrze. Zastanawiam się czy kupic plastikowy zestaw startowy Avent, czy pójść w cos bardziej zaawansowanego jak everyday baby czy szklana tomee tipee z jakąś tam rurka antykolkowa.... Czy możecie doradzić z doświadczenia?
Ja stosuje lovi plastikową ;) próbowałyśmy avant ale mała nie chciała z niej pić i od 16 miesięcy pijemy z lovi ;)
 
U mnie od początku mm, przerobiliśmy 3 butelki i podpasowala szklana lovi. Przy plastikowej antykolkowej Hormann tak się męczył przy jedzeniu, że zasypiał głodny i za chwilę znowu chciał jeść, druga była niby ok (antykolkowa, ale nie pamiętam nazwy), ale okropnie się ją myło - trzeba było rozkręcać ją na mnóstwo części a potem po złożeniu często ciekła.
Szklaną moim zdaniem łatwiej domyć i szybciej się podgrzewa czy schładza. No i kwestia "upodobań mamy", mi się ciągle wydawało że plastikowa mimo wyparzania co chwilę śmierdziała czymś zgniłym, w szklanej takich wrażeń nie mam.
 
Tylko szklana, ale nieobowiązkowo lovi, są też inne. Ja mam laktator lovi i dlatego butelki tej samej firmy pasują, ale planowałam innych butelek używać.
 
Do góry