reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelki, smoczki, laktatory-jakiej firmy??

reklama
u nas praktycznie caly czas używamy canpolu balonika do sterylizacji w mikrofalówce :tak:, sa wygodne latwo nasypać tam mleko , łato je umyć , smoczki są w miarę dostępne nawet juz takie do kaszki (chyba od niedawna) ale mój Oluś niestety niema ochoty sie męczyć i ciągnąc smoczek wiec je łyżeczką :rofl2:, polecam bo przez 4 miesiące nic sie z nimi nie wydarzyło i do tego łatwo sie odkaża 1,5 minuty jedna butelka a mam 2 ;P i to wystarcza :wink:
mamy również jedna butelkę aventu i kilka razy używaliśmy ale nikomu sie wygotowywać niechce więc czeka na lepsze czasy :sorry:

a smoczków do uspokajania nieużywamy
 
u nas mleczko w butelkach aventu, herbatki tez avent tylko te mniejsze...smoczki nuka i aventu...no i cóż...nie narzekam...raz jedem smoczek od butelki mi pękł ale nie wiem pewnie to ja źle myłam może za mocno szczotke wcisnęłam:sorry2:acha laktator tez z aventu heheh
 
Z perspektywy czasu mogę napisać tyle, że butelki Nuk First Choice u nas się jednak nie sprawdziły. Mimo tak zachwalanego systemu antykolkowego i odpowietrzającego, smoczki mają tendencję do zasysania, co niestety powoduje dyskomfort w karmieniu a potem kłopoty brzuszkowe. Wróciłam do starych sprawdzonych Aventów i zakupiłam jeszcze na próbę butelki antykolkowe Nuby ze smoczkami nie-kapkami. Na razie wydaje się, że są OK ale niestety kłopot z myciem, bo każdą trzeba rozkręcić i skręcić (mają odkręcane denka z zastawkami antykolkowymi, które trzeba dokładnie myć). Krawędzie są tak ostre, że pocięłam sobie palce:-):-):-).
 
Ja swoją przygodę ze smoczkami i butelkami zaczęłam od Lovi Canpolu i wszystko byłoby ok gdyby nie to że butelka szybciej sie zniszczyła (pekła) a smoczki mam w dalszym ciągu (mój syn ma prawie 5 miesiecy). Kolejna butelkę i smoczki (do kaszki i trójprzepływowy) kupiłam z Canpolu i muszę przyznac ze sie zawiodłam i przy każdym karmieniu sie wkurzam, dlatego że smoczek do kaszki zupełnie sie do iej nie nadaje, przepływ ma słaby i dziecko strasznie meczy sie podczas jedzenia bo cienki latex smoczków mocno zasysa sie czego nie ma u smoczków Lovi (dziwne ta sama firma a taka różnica), naciagany plus ma smoczek 3-przepływowy Canpol, jednak ten cienki latex grrr
 
Hej.
Moje dziecko nie fanem smoczka uspokajającego, ale pierwszy kupiłam niestety Canpola. Po przyjsciu do domu i odpakowaniu wyrzuciłam go do śmieci. Smoczek byl krzywy!!! Teraz mam TOMMEE TIPPEE i jest ok, sterylizacja w mikrofalówce, nadaje sie do mycia w zmywarce.
A jesli chodzi o butelki to tez TOMMEE TIPPEE bo z zadnej innej moja ksiezniczka nie potrafi sie napic. Kombinowalam z roznymi butelkami i smoczkami, ale z tej jestem zadowolona no i mala tez, a to najawazniejsze. Jest tylko jeden minus nie naleza do najtanszych.
Polecam produkty tej firmy, a odradzam badziewiasty Canpol.
 
ja dużo dobrego słyszałam o butelkach lovi ze smoczkiem dynamicznym. dzieci mojej koleżanki kapitalnie jadły z piersi i właśnie tej butelki, więc ja chyba zdecyduję się na nią na początek. smoczek uspokajacz wybrałam pure tommee tippee, a laktator jak będzie potrzebny to wezmę mini electric firmy medela.
 
ja mam laktator lovi prolactis i bardzo polecam. odciaganie jest delikatne i przyjemne, pierwsza faza fajnie stymuluje piers. w zestawie jest bardzo fajna butelka, niby plastikowa ale nie matowieje i nie rysuje sie. no i sie nie przewraca z wpietym laktatorem. brakuje smoczka, ale mozna dokupic. laktator jest cichy, ma wyswietlacz wiec w nocy mozna korzystac bez swatla, odlicza czas co przy systemie 753 jest bardzo przydatne. i wszystko pakuje sie w zgrabna torbe
 
reklama
Z butelek sprawdzają się u mnie LOVI medical które dostałam w prezencie ale chętnie bym spróbowała samo sterylizujących które są również dostępne w LOVI.
Posiadamy też smoczki uspokajające z serii marine i retro. Bez nich nie wychodzę z domu!! Mi podoba się trwałość i łatwość utrzymania w czystości dzięki zatyczce. Synkowi zapewne niejednorodny silikon (ma jakby grudki tak jak pierś). Do tego są bardzo trwałe i jak na wysoką jakość stosunkowo tanie.
 
Do góry