reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelki, smoczki, laktatory-jakiej firmy??

Dada_09

Klub grudniówek'07
Dołączył(a)
4 Sierpień 2007
Postów
158
Miasto
Kraków
Jakie macie doświadczenia. Podzielcie się proszę :tak:
Ja jestem strasznie mocno nastawiona na zakup produktów firmy Tommee Tippee.
Tylko mam drobny problem...nie moge znaleźć nic nt. funkcjonalności tych produktów. Ładne są, ale czy wygodne (np laktator), zdrowe dla dziecka (np czy smoczek antykolkowy rzeczywiście działa) i trwałe ???
 
reklama
polecam właśnie butelki tommee tippee, dobrze się nimi karmi, a co do zaworu antykolkowego to nie powiem czy działa, bo karmię piersią, a butelka jest tylko sporadycznie. MIchałowi w zasadzie nie robi chyba różnicy z jakiej butelki pije i przez jaki smoczek leci, ale ja jestem zadowolona. smoczek 0+ w komplecie z butelką ma wolny przepływ i faktycznie jest on wolny (nie pamiętam z jakiej firmy miałam 0-6 wolny a leciało z niego jak z kranu)
laktatora nie mam, bo kupiłam elektryczny medeli, ale też chciałam kupić własnie z tt.
smoczki uspokajacze są ok, ale troszkę cięższe od standardowych, nie mają normalnego kółeczka do trzymania i Michaś troszkę się buntował na ten smoczek, bo lubi trzymać smoczek za kółeczko (a raczej mąż się zbuntował i dał mu z canpola, bo ten mu się nie spodobał)
szczotka do butelek jest też ok, mięciutkie włosie, a do czyszczenia smoczków fajna gumka a nie szczoteczka z drutem na końcu, który może (ale nie musi) uszkodzić smoczek
 
Ja używam Nuby i basrdzo polecam ładne kolory wzory i swietna funkcjonalność no i tylko z tych mój Wojtek chce pić a inne sa poprostu bleah korzystam tylko z bidonów i niekapków bo karmie jescze piersia
 
Ja używałam butelek firmy AVENT - sprawdziły się bardzo dobrze. Jest tylko jedno ale - w smoczkach od butelek w takich podwójnych rowkach b. szybko tworzy się pleśń, którą potem trudno usunąć.
A dla młodszego syna kupiłam Nuki First Choice (na razie tylko dwie, w razie co) - zobaczymy, które będą lepsze. Mają zupełnie inny kształt smoczków niż Avent, nie wiem, czy dzieciątko będzie chciało coś takiego ssać.
 
my mamy wiekszosc butelek nuk first choice, jedna aventu, jedna canpola i z tych wszystkich uwazam ze nuk jest najlepszy a przynajmniej mala je najbardziej lubi.
 
A u mnie bardzo dobrze sprawdza się Canpol. Początkowo mało używalam butelki, ale z czasem coraz więcej. Miałam jednego aventa, ale wadą dla mnie był brak smoczków do kaszek tak jak w Canpolu, tych przeciętych na krzyż. Olo nie mógł się przekonać do trójdrożnego. Bardzo sobie też chwaliłam pierwszy niekapek z miękkim ustnikiem od Nuby. Potem przeszliśmy na Canpol Balonik i tak już zostało. Do picia jest niekapek a do kaszki tradycyjna butelka z silikonowym smokiem. Jak w przyszłości będę miała drugie dziecko to całkowicie przejdę na Balonik. tylko jest podobny problem jak pisała Atruviel tylko, ze tu butelka ma taki charakterystyczny kształt szyjki, który trzeba dobrze wymyć, bo zaraz zachodzi osadem i może tam coś "rosnąć" ;-):eek:
 
Witam!
Ja polecam butelki i smoczki uspakajajace firmy Nuk...
Laktator elektryczny firmy Medela jak i rowniez tej firmy godne polecenia sa nakladki do silikonowe do karmienia-sa poprostu rewelacyjne!!!
 
jesli chodzi o butelko antykolkowe, to polecam Dr Brown, ona ma w środku taki dodatkowy element, który wsysa powietrze, tak, że dziecko chyba go mniej połyka. U mnie pomógł, bo Natka jak miała 1 miesiąc, to miała kolki. Fajna jest, bo można kupowac do niej smoczki (3szt za 15zł) najróżniejsze. Ja ostatnio kupiłam poziom 3(mocniej leci mleko) i do kaszek. Mam też butle aventu, też fajna, bo ma sztywniejszy smoczek, i jak Nata nie chce za bardzo pić, to lepiej się go do buzi wciska. Mam też butle Canplola, ale jak Nata pije sok z niej, to smoczek się zasysa i nie chce lecieć i trzeba wykładac z buzi, aby kształt wrócił do normy. Smoczki uspokajacze miałam z aventu i canpola - fajne oba, pod warunkiem, że sie kupuje te zupełnie płaskie, a nie kuleczki. Te płaskie wymagaja większego ssania, żeby smoczek został w buzi, a kształt sprawia, że najmniej szkodzą ząbkom - takie kupiłam, bo słyszałam na TVN Style, jak w Mamo to ja radzili.
 
reklama
My tez wszystkie butelki mamy z Canpola - Balonik. Jestem bardzo zadowolona :tak: Tylko smoczek z butelek ktore uzywamy do herbatek i soczkow zamienilam na smoczek z firmy Dr Brown's bo otworek jest fajny malutki (z tych z Canpola herbatki zbyt szybko lecialy i maly sie krztusil). Jedna butelke mam NUK i maly niechetnie z niej pije...
 
Do góry