reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe maluszki

deli80

mama Oliwii i Maksymilian
Dołączył(a)
1 Styczeń 2009
Postów
6 471
Miasto
Śląsk
Kochane zakładam nowy wątek dla mam karmiących butelką.
Często za późno dowiadujemy się rzeczy ważnych dla naszych Maluszków.
Niektóre osoby uważają, że kobiety co karmią butelką idą na łatwiznę, a to za przeproszeniem g*** prawda, nieraz mamy większe problemy niż mamy co karmią piersią. Najbardziej wkurza mnie jak wypowiadają się osoby na temat karmienia butelką, które nigdy tego nie robiły :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: (musiałam się wygadać).


 
Ostatnia edycja:
reklama
heheh
dobrze powiedziane hehe samo sie cisnelo na usta;-):tak:milo ze ktos jeszcze tak uwaza.. i na reszcie watek dla butelkoeych mamus:tak::-D:-D:-D


wlasnie mam pytanko jesli witamina D jest w mleczku to chyba nie musze jej dodatkowo podawac??wiem ze jak sie z cysia karmi to trzeba a jesli jest w formulce ??
 
Ostatnia edycja:
już od paru dni chciałam założyć, ale zawsze Oliwia mnie odciągała od BB
ale po tym jak zaczęłam pisać na lipcówkach i pytać o rady, to stwierdziłam, ze pewno nie tylko ja mam pytania u nas i nam tez się przyda własny wątek :)))
poza tym sama wiesz ile razy wysyłałam PW z pytaniami o butle :))))


A tutaj schemacik karmienia :-).
Oczywiście każde dziecko jada różnie i może jadać więcej i częściej lub mniej i rzadziej :-). Moja raczej jada więcej :-) i niech na zdrowie jej pójdzie :-)

http://misia.zalesie.eu.org/zywienie/modyfikowane.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hehehe no fakt. przy kolejnych dzieciach to juz bedziemy madrzejsze a tak to sie wymienia doswiadczenia.kazde karmienie daje pytania jak i po co wiec watek jak najbardziej na miejscu.przy karmieniu butla tez trzeba wiedziec jak karmic i nie raz sa roznego rodzaju problemy:-:)tak:

hehe to widze ze moja Amelka to wsuwa jak taki 5miesiaczniaczek heheh
 
Ostatnia edycja:
no niestety tak jak ten mój nieszczęsny infakol... i teraz jak mi to napisałaś to już sama nie wiem czy przez infakol były zatwardzenia, bo już stosowałam 2 tygodnie czy jednak mleczko :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: no ale już trudno. Mleczko zmienione i mam nadzieję, że na dobre to wyjdzie :-)

Zanim napisałaś już wkleiłam... telepatia :)

A zapisywałaś może sobie ile jadła co dzień t
woja Amelka i o której?

 
Ostatnia edycja:
my onfacol tez ok 2 tyg uzywalismy i po tym czasie i kupki rzadziej byly i jakos tak sie bidulka bardzo meczyla przy nich:zawstydzona/y::-(teraz jak odstawilismy to kupka znowu taka musztardowa i luzniejsza jest:tak:
 
Hej dziewczynki ja wprawdzie mam juz prawie 15 miesiecznego synka i nie wtemacie, ale witamine D trzeba podawać mimo ze dziecko jest na mleku modyfikowanym... Nie wolno podawac tylko witaminy K gdy dziecko jest na butli:) Pozdrawiam ja też karmiłam synka butla od tyg zycia poniewaz stracilam pokarm i tez wkurzaly mnie gadki ludzi ze jak je z butli to juz jestem zla matka bo ide na latwizne i ze one napewno beda karmic piersia..Glupie gadanie
 
Ja małej podaję wit D, ale co drugi dzień, takie mam zalecenia pediatry :))).
A wit K wogóle :))), bo jest w mleczku wystarczająca ilość.
 
Hej dziewczynki ja wprawdzie mam juz prawie 15 miesiecznego synka i nie wtemacie, ale witamine D trzeba podawać mimo ze dziecko jest na mleku modyfikowanym... Nie wolno podawac tylko witaminy K gdy dziecko jest na butli:) Pozdrawiam ja też karmiłam synka butla od tyg zycia poniewaz stracilam pokarm i tez wkurzaly mnie gadki ludzi ze jak je z butli to juz jestem zla matka bo ide na latwizne i ze one napewno beda karmic piersia..Glupie gadanie
A ciekawe co w moim przypadku.. ja karmię piersią i dokarmiam butlą :sorry:
Czy powinnam podawać wit. K czy raczej nie?? :confused:
Póki co, to podaję :tak:
 
reklama
my onfacol tez ok 2 tyg uzywalismy i po tym czasie i kupki rzadziej byly i jakos tak sie bidulka bardzo meczyla przy nich:zawstydzona/y::-(teraz jak odstawilismy to kupka znowu taka musztardowa i luzniejsza jest:tak:

A u mnie kupki dalej co 2 dzień, ale niestety był problem z ich robieniem, strasznie się męczyła i nie mogłam patrzeć jak się męczy. Dlatego zmieniłam mleczko i dziś kupka była śliczna że tak powiem pomimo tego, że infakol dalej jej podaję, ale to jeszcze kwestia dnia, bo dostanie mowy lek na kolki :-). Wiec chyba nie tylko o infakol u mnie chodziło.

Karincia to zależy od tego ile mały dostaje butli, a ile cycka. U mnie Mała na początku jak była i na cycu i na butli to wit. K miałam nie podawać, bo mała przede wszystkim jadła butle, bo nie miałam pokarmu. Jak u Ciebie tylko jest lekko dokarmiany to podawaj :))).
 
Ostatnia edycja:
Do góry