reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

ja niestety nie mam mleka...mialam przez tydzien ale to max 30 ml na dzien dzis nie ma nawet 1 ml....
a wlasnie ja daje mojej bebilon ha 1 ale on kosztuje 30 pare zł za puszke 400g ktora nam starcza na 5 dni....natomiast widzialam bebilon 1 w puszkach po 800 g za 40 zł bardziej ekonomicznie...i wlasnie nie wiem czy zmienic czy lepiej zostac przy ha??
 
reklama
Moja Zuzia je co 3,5 - 4 h po 130 ml max ale przeważnie to jest rożnie raz 130 ml zje a raz tylko 90ml.
Tygodniowo przybiera ok 150-200g.
Jak skończyła 6 tyg to ważyła 4600 a waga wyjściowa ze szpitala to 3380g.
Ważne jest jak się dziecko karmi sztucznie aby przerwa między karmieniami była minimum 3h bo dzidzia musi to strawić inaczej przekarmi się dziecko.
Tu jest ładnie wszystko opisane
Zasady karmienia butelką - Noworodek - artykuł
 
Jeżeli któreś z Was jest alergikiem to warto zostać przy HA, jeżeli nie, to jest to zbędny wydatek. Mój mąż jest alergikiem, ja w dzieciństwie miałam skazę białkową, a tylko pierwsze opakowanie mleka kupiliśmy HA, teraz już normalne i jest ok. Chociaż wysypka, którą Gaja ma na buźce to może być przebiałkowanie, ale to raczej od nadmiaru białka przyjmowanego przeze mnie, lub reakcja na Mucofluid, a nie alergia.
 
Jeżeli któreś z Was jest alergikiem to warto zostać przy HA, jeżeli nie, to jest to zbędny wydatek. Mój mąż jest alergikiem, ja w dzieciństwie miałam skazę białkową, a tylko pierwsze opakowanie mleka kupiliśmy HA, teraz już normalne i jest ok. Chociaż wysypka, którą Gaja ma na buźce to może być przebiałkowanie, ale to raczej od nadmiaru białka przyjmowanego przeze mnie, lub reakcja na Mucofluid, a nie alergia.
u nas nikt nie jest alergikiem ale jak mala miala problem z kupka kupilam jej comfort i niestety nie najadala sie nim....
 
Witam:-) My jestesmy jeszcze na piersi jakos sMutno mi bedzie jak nie bede miala malej przy cycu:-(Uwazam ze to najlep\sza rzecz jaką mama moze podoarowac niemowlęciu;-) Jak mala przestanie jesc cycaa to mamy zamiar przejsc na BEBILON:-)
 
Madzia skoro nie jesteście alergikami to wydaje mi się, że nie ma potrzeby "dmuchania na zimne". Zawsze możesz spróbować bardziej "zwykłego" mleka, jak będzie ok to super, jak nie to wrócisz do obecnego. Gdzieś ostatnio słyszałam, że dziecko to "królik doświadczalny - jak nie przetestujesz to się nie dowiesz...", coś w tym jest...
 
Gosha na alegro masz 2 razy taniej tylko dziewczyny na forum mowily mi ze balyby sie tam kupywac i ju sama nie wiem:-p:sorry2:
 
można spróbować w aptekach internetowych... powinno być trochę taniej a jeśli ktoś ma wątpliwości co do allegro to zdecydowanie pewniejsze
 
reklama
No a ja stoję przed trudnym wyborem.
Biorę pod uwagę trzy mleka- Bebilon1, Humana1plus premium, Enfamil 1.
Chyba muszę pojechać do sklepu gdzie mają te wszystkie mleczka i poczytać na opakowaniach ile mają kalorii i w ogóle porównać ich skład, bo 1,7kg w miesiąc to uważam zdecydowanie za duży przyrost masy, a nie chciałabym żeby Alex miał potem problem z otyłością i pretensje do mnie że Go utuczyłam.
 
Do góry