reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Witam się,
Ja też butelkowa mama :)
Natanael zjada Bebilon Ha ale niestety ma straszne kolki i nie wiem czy nie zakończy się na zmianie na Bebilon pepti...
Jak sobie radzicie z kolkami?? U nas infakol i espumisan niestety nie działają ;/
 
reklama
malgosiak my tez jedziemy na b.ha i po ok 5tyg zaczely sie problemy z zalatwianiem.Byc moze to maoja wina bo nie przepajalam Alexa:no::wściekła/y: Ale dzis rozpoczelam kampanie anty-kolkowa i na efekt nie trzeba bylo dlugo czekac.Zakupilam plantex i maly wypil 50ml.Po jakims czasie jak zwykle zalatwil sie na przewijaczku:tak:.Stekania bylo troszke ale juz mniej niz wczoraj po espumisanie.Dzis jeszcze moze mu zapodam troszke espumisanu ale jutro juz go chyba odstawie bo powoduje tylko oddawnie gazow a z kopka sa dalej problemy.No i zaczne mu podawac wode z glukoza-wiem ze to moze i niedobre ale jesli sie zalatwi to najwazniejsze.PAni w aptece powiedziala mi ze najlepszym lekarzem dla dziecka jest jego matka wiec ja obralam taki front dzialan i czekam na efekty.Na razie 1:0 dla nas;-)

Gosiaczku-ja bym nie mieszala obu mlek.Z reszta na bebilonie jest info ze nalezy tak przygotowac mieszanke jak zalecaa producent.Tak przeszlismy z Humany na bebilon.Ale Ty pewnie wiesz lepiej potrojna mamusko;-):tak:

jesli chodzi o wode to tez stosuje mineralke-zywiec,choc na poczatku lecialam na kranowce i bylo ok.Teraz wole nie ryzykowac.
 
wlasnie ja mam pytanko
mala jak pisalam je bebilon ha planuje zmienic na zwykly bebilon 1
kurcze ale boje sie ze moze byc tak jak mialam jak comforta jej dalam....placz niesamowity i wogole i o 24 musialam do tesco grzac po ha
 
no wiec moj plan anty-zaparciowy legl w gruzach i obieram nowy-diclofort30 +rumianek Hippa.Palntex na koprze nic nie zdzialal,nie pomoglo nawet wsadzenie czopka glicerynowego.Jak jutro tez bedzie taki wieczor to sie zalamie.

Madzia jak malej dobrze po HA to po co chcesz zmienic?Ja tez slyszalam zle opinie o comforcie dlatego nie zmienilam,a juz mialam taki plan.
 
no wiec moj plan anty-zaparciowy legl w gruzach i obieram nowy-diclofort30 +rumianek Hippa.Palntex na koprze nic nie zdzialal,nie pomoglo nawet wsadzenie czopka glicerynowego.Jak jutro tez bedzie taki wieczor to sie zalamie.

Madzia jak malej dobrze po HA to po co chcesz zmienic?Ja tez slyszalam zle opinie o comforcie dlatego nie zmienilam,a juz mialam taki plan.
kupilam zwykly bebilon i.... jak narazie jest ok i kurcze jest bardziej najedzona...i co najwazniejsze przestalo jej sie ulewac bo troszke sie meczylysmy z tym od 2 dni
 
a ja mam takie pytanie po ile dajecie mleka na jedno karmienie bo u mnie wyglada to tak ze podaje Danielkowi po 90 ml co 2-3 godz w godzinach aktywnych domaga sie co 1,5 godziny ale mam ostatnio wrazenie ze nie najada sie tym 90 ml ma juz 5 tygodni myslicie ze moge mu zwiekszyc dawke??
 
Sylwia,pewnie ze mozesz:-) Ja tez daje Alusiowi 90ml ale to zalezy bo jak np budzi sie po 4 godzinnej drzemce to wiem ze musze przygotowac 120:tak: bo bedzie glodny jak wilk.Z reszta chyba w ogole mu zwieksze dawke bo widze ze ma jeszcze ochote possac a buteleczka juz pusta.


Wygralam z kupa:-D Pomogl probiotyk i rumianek:-D
 
U nas porcja mleka to już 120ml.
Alex je sobie na raty tzn. najpierw zje ok 40ml i musi się odbić bo zaczyna się prężyć i stękać, potem znów ok 40ml i znów odbicie, no i znów 40ml. często przy tej ostatniej 40tce zasypia i do odbicia kładę Go na brzuszku i trwa to dłużej ale w końcu sobie beka.
Najdłuższa przerwa w jedzeniu u nas to 6 godzin w nocy, wtedy nawet po 120ml mleczka czasem chciałby więcej ale jakoś udaje mi się Go uśpić.

Bluebell- gratuluję wygranej z kupą.
 
a ja mam takie pytanie po ile dajecie mleka na jedno karmienie bo u mnie wyglada to tak ze podaje Danielkowi po 90 ml co 2-3 godz w godzinach aktywnych domaga sie co 1,5 godziny ale mam ostatnio wrazenie ze nie najada sie tym 90 ml ma juz 5 tygodni myslicie ze moge mu zwiekszyc dawke??
moja ma 2 tyg i daje jej 100-120 ml... zjada za jednym podejsciem...
tak jak pisalam lekarz mi mowil ze po 10 dobie zostaje 100 ml i tak zostaje do konca 4 tyg a od 5 tyg zwieksza sie...ale to zalezy od mozliwosci dziecka...moja jest karmiona co 4 godziny i czesto gesto na spiacego tez i wychyla zawsze 120 ml czasami zostawi tronke na dnie ale to dlatego ze zasypa mocno...
tak czytam i wnioskuje ze moja jest len niesamowity tylko spi i je...
 
reklama
Hej witam. Ja chcąc nie chcąc zastałam kwietniową mamusią choć termin mialam na 27 marca.:) Swojej dzidzi dawałam juz bbilon H comfort, i ar, ale okazało się, ze ma alergię na laktoze i nie moze pić zwyklego mleka. Teraz po nie małych bojach pije nutramigen dla alergików:(. Pozdrawiam.

u nas jeszcze 90ml bo mala ulewa. Ale juz niedlugo będe jej dawala 120ml.
 
Do góry