reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

gosiaczek1973

potrójna mamuśka
Dołączył(a)
17 Październik 2007
Postów
3 390
Miasto
Przywidz, Poland
Zakładam kolejny wątek w celu informowania się wzajemnie o problemach butelkowych mam.

Mój Alex zaczął w szpitalu w 5 dobie życia dostawać Bebiko gdyż miał żółtaczkę i leżał pod lampami, nie mogłam Go karmić piersią gdyż pod wpływem mojego pokarmu wzrastał Mu poziom bilirubiny i gdy po 3 dobach próbowałam wrócić do karmienia piersią mój syn się wsciekał i miałam wrażenie że moje mleko Mu po prostu nie smakuje. W ten oto sposób przeszliśmy na butelkowe mleczko.
Wszystko fajnie, je ładnie, nie ulewa, najada się, tylko czy nie za dużo przybrał na wadze?? Przez miesiąc przybyło Alexowi 1,7kg.

Jakie mleczko dajecie swoim dzidziom?
Ile zjadają na jedną porcję?
Jak często jedzą?
Ile przybierają na wadze?
 
reklama
Moja piękna je Bebilon Ha początkowe
zjada teraz 100 ml i pozostaje przy tym dopoki nie zacznie domagac sie wiecej
karmie ja co 3-4 godziny
w ciagu 3 dni doszlo jej 100g
 
u mnie dokladnie tak ja u Madzi.Tylko nie wiem ile on przybywa bo wazylismy sie 3tyg temu i nie osiagnal jescze wagi urodzeniowej -mial wtedy 2 tyg i wazyl 3740 a jak sie urodzil 3820:zawstydzona/y:
no ale teraz karmie go czesciej i widze jak sie ladnie zaokraglil:tak:.Mam tylko obawy czy nie bede sie musiala przezucic na bebilon comfort bo robirnie kupki to mega wysilek i robi raz na dwa dni wiec chyba sie przerzucimy z HA na comfort.Czasem jak jest bardzo aktywny to daje mu co 1.5h


Gosiaczek-fajny watek zalozylas! dziewczyny,myslicie ze moge mu podawac ten comfort? bo w sumie nie wiem czy mozna to juz nazwac zaparciami:confused: i kolek tez chyba nie ma.Czy to moze jakos zaszkodzic?
 
bluebell- ja podawałam bebilon comfort i u nas działał odwrotnie- córcia miała straszny problem z kupka. Teraz pije zwykły bebilon 1 ale podaję jej dodatkowo probiotyk w kropelkach (tzw. przyjazne bakterie które regulują pracę jelit) i kupa jest codziennie.
 
My jeszcze przed wizytą u pediatry, widzę że większość podaje bebilon, może i my się przerzucimy na to mleczko bo po bebiko to i z kupką jest dość ciężko, jest mega wielki płacz jak ją wygniata i za bardzo tuczące jest to mleczko.

Gosiaczek-fajny watek zalozylas! dziewczyny,myslicie ze moge mu podawac ten comfort? bo w sumie nie wiem czy mozna to juz nazwac zaparciami:confused: i kolek tez chyba nie ma.Czy to moze jakos zaszkodzic?
- Bluebell tak sobie pomyślałam że skoro mamy cycuszkowe mają swój wątek to dlaczego nie my??
Myślę że zmianę mleka powinnaś skonsultować z pediatrą.
 
hejka:)
ja to już pisałam ale jeszcze raz napisze:-D
Zuzia od samego początku była karmiona bebilon HA ( u mnie brak mleka). Następnie po tygodniu w domu pojawiły kolki , brak kupek i masakra Zuzia bardzo niespokojna. A wiec zmieniliśmy na bebilon Comfort i podziałał przez ok 5 dni a później jeszcze większy brak kupek, zaparcia, kolka galopka wieczorami a w dzien po kazdym jedzeniu wielki płacz, preżenie . Lekarz stwierdził nietolerancje laktozy i przepisał Nutramigen i teraz wszystko sie unormowało. Kupy sa 2 razy dziennie rano i wieczorem, prezeń brak , kolka jest nieraz wieczorem ale taka ok 15 min . Zuzia ulewała po tym nutramigenie a wiec zageszczam go minimalnie Nutrionem jest bez recepty . W sumie z lekarzem tego nie skonsultowałam ale przy marlence tez tak było i wtedy pediatra zalecał i to pomogło i teraz tez pomaga.
Jak zuzia skonczy 3 miesiace to bedziemy próbowały przejśc na bebilon 1 zwykły.
Dodatkowo przepajam Zuzie woga przegotowana i herbatka ulatwiajaca trawienie ale ona jest z glukoza a podobno sa takie bez cukru i musze sie rozeznac.
Jedynym moim zmartwieniem jest trądzik niemowlecy .
 
bluebell- ja podawałam bebilon comfort i u nas działał odwrotnie- córcia miała straszny problem z kupka. Teraz pije zwykły bebilon 1 ale podaję jej dodatkowo probiotyk w kropelkach (tzw. przyjazne bakterie które regulują pracę jelit) i kupa jest codziennie.
a wlasnie apropos kup maluchow butelkowych??
U mojej malej od 2-4 kup dziennie
 
moj syn wazyl 3620 5 dni temu przez 3 tygodnie przybral 620 g no wlasnie co do karmienia butelka ja tez swojego karmie tylko butla i nie wiem czy prawidlowo mu podaje 90 ml co 2-3 godz zalezy jak sie domaga nie wydaje wam sie ze to troszke za duzo???i mam takie pytanko czym sie roznia wymioty od ulewania bo moj czesto ulewa i wypada mu to mleko z buzi na ubranka vzy moze to sa wymioty??? bylam z tym u lekarza i powiedzial ze maly jest przekarmiony bo zaczelam mu wtedy dawac 120 ml co 3 godz i sie przejadl wiec wrocilam do 90ml ale czasami tez mu sie zdarza z pol mleka ulac czy zwymiotowac no ale przeciez nie bede go glodzila jak placze ze jest glodny niekiedy nawet placze juz po 1,5 godz.

Bluebell a ile mu podajesz co 1,5 godz???
 
u nas kupka różnie, czasem jedna dziennie a czasem jedna na dwa dni.
Właśnie wróciliśmy od pediatry i mleka mam nie zmieniać skoro Alexowi tak pasuje i nic złego się nie dzieje po Bebiko.Hmm, chyba jeszcze skonsultuję to z innym pediatrą.
 
reklama
Moja Gaja zjada od 5 do 7 posiłków na dobę po 100-180 ml. Karmię ją Nan Activ, mleczko toleruje świetnie. Przez kilka dni jadła beblilon, też nie było problemów. Czasami ulewa, ale nie po każdym posiłku. Przez miesiąc przybrała 1,3 kg. Kupka jeszcze niedawno była po każdym posiłku, teraz ok. 3-4 razy na dobę. Na chwilę obecną dostaje jeden posiłek z dodatkiem mojego mleczka (ok 90 ml.-tyle mi zostało...). Zmagamy się z sapką i wysypką na buźce, a do tego doszła jeszcze ciemieniucha...
 
Do góry