reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

ja sadze ze kazda mama wie najlepiej jak zadbac o swoje dziecko :) jednakze ja w porozumieniu z pediatra zaczynam wprowadzac jablka i zupki po 4 miesiacu narazie daje tylko soczki i kleik kukurydziany dosypuje doo mleczka na noc i jak maly zje np o 20 to budzi sie o 3 a pozniej o 5 ale wtedy podaje mu herbatke a mleczko o 6 :) i po tym karmienu przewaznie idzie spac dalej:)
 
reklama
Przyznam, że ja też się nad tym wszystkim zastanawiam. Ja sama jestem dzieckiem butelkowym. I ostatnio wzięłam od Mamy książkę o karmienu dzieci - starą - bo ona karmiła mnie wg tej książki. I tam już w 2 miesiącu troszkę się zagęszczało mleko i podawało 4-6 łyżeczek soku jabłkowego, a w 3 miesiącu podawało się jabłuszko, a od 4 miesiąca wchodziła zupka. Ja bardzo rzadko choruję, nie jestem alergikiem, nie jestem otyła ( szczupła też nie, ale to efekt miłości do lodów ). Sama ostatnio kupiłam sobie książkę o żywieniu noworodków. Autorki nie są Polkami (amerykanki albo angielki). I wg nich diete rozszerza się już od początku 4 miesiąca. W przypisie jest, że wg polskich norm po 4 miesiącu. Więc czym różnią się tamte dzieci od naszych, że dostają coś innego do jedzenia o miesiąc wcześniej.
Ostatnio też byliśmy z mężem na wsi u jego rodziców. I tam koleżanka mojego męża - mam 10 letniego Bartusia i 6 letniej Pauliny powiedziała mi, że ona już po 2 miesiącu zagęszczała mleko kleikiem ryżowym. A je dzieci są najlepszą wizytówką tego, że tak można. Są zdrowe, szczupłe.
Ja nie wiem. Nie znam się. Wydaje mi się, że to wszystko od dziecka zależy. Indywidualna sprawa.
i o to chodzi....moja mama robila tak samo...a pytanie czy wiecie....moja mama cale zycie nie miala alergii a od 2 lat ma na pylki...od czego zalezy???
moja odp....ŚROOWISKO, PRYSKANE OWOCE I WARZYWA, SZTUCZNIE KARMIONE ZWIERZĘTA
 
hej :)
ja jak pisałam zmieniłam bebilon pepti bo była masakra z jedzeniem na bebilon zwykły i jest ok. Nie ma na razie wysypki a już tydzień je to znaczy zaczęła drugie 800g opakowanie:) do wieczornego posiłku na 180ml mleka dodaje 4 miarki mlekowe kleiku ryżowego i zjada prawie wszystko do rannego czyli tego o 8-9h tez dodaje kleik ale tylko 2 miarki a w dzien mleczko zagęszczam nutrionem bo zuzia samego mleka nie chciała pic. i to na razie z nowości. w następnym tygodniu planuje wprowadzic soczek jabłkowy z melisa bo juz pije herbatke HIPPa jabłkową z melisa i jest ok i wprowadze słodkie jabłuszko bobo vity albo gerbera ale to za tydzien:)
Zuzia wazy ok 7kg ale ma 66cm wzrosty. Jest duza na swój wiek ale w normie wagowej przy swoim wzroscie. Ma troche fałdek ale moim zdaniem tak w sam raz. Wprowadziam kleik bo samo mleczko jej nie wystarczało. Za pare dni tez chce na noc podawac jej zamiast kleiku kaszke ryzowa jabłkową albo inna taka co najmniej uczula na poczatek. Kaszki beda nestle bo bobo vity maja grudki ( sprawdzone przy marlence):-)
 
Caro_s ja muszę sie pochwalic po cichutku ze od wtorku podaje małemu Bebilon zwykły zamiast Pepti ale najpierw mieszalam a od dziś dostał sam Bebilon 1 i toleruje pięknie,wysypki nie ma,skóra ładna ,kupki żołte:tak::-) i tez zageszczam Nutritonme ,tak jak wczesniej Pepti.Oliver waży 6800 i ma 62,5 cm wzrostu-tez jest duży a ma równe 3 miesiące:tak:

Dziewczyny czy herbatke jabłkowa z melisy można podac przed soczkiem czy najpierw soczek jednak?no i ona jest od 4 m:tak:
 
caro_s to super ze mała akceptuje:tak: mam nadzieje ze u nas tez sie powiedzie z Bebilonem-ja podaje dopiero od wczoraj i mieszam poł na poł z pepti ,no słyszalam ze powinno sie stopniowo przechodzic :confused: jesli chodzi o butelki to ja zmieniałam te Lovi na Nuby ze smoczkiem z takimi guzkami masujacymi dziąsełka(np.pózmniej przy ząbkowaniu),smoczek super sie odpowietrza a mały prawie wcale nie odrywa sie od smoka jak pije mleczko:tak:To niezły twoja córka ma apetyt-180 m z kleikiem:szok: moj je po 150 ml ale zageszczam Nutritonem bo ulewa.Ile w sumie czasu twoja mała piła Pepti?
dziuneczka pisałas ze twoja dzidzia łatwo sie przestawiła na inny typ butelki bo czytam na temat tych butelek nuby i wychodzi na to ze sa lepsze. Mi ta lovi teraz bardzo się zasysa że muszę zuzi ciągle wyjmowac smoczek i przerywam karmienie. Z drugiej strony z aventu np nie chce pic bo smoczek za twardy:-( Którego smoczka w tej butli nuby uzywasz przy mleczku zagęszczonym nutrionem bo do kleiku i kaszki to trójprzepływowy ? czy taka butle zakupiłas?
NUBY-BUTELKA Z CZUJNIKIEM CIEPŁA 270 ml (673436444) - Aukcje internetowe Allegro
czy taka?
Nuby - Butelka Antykolkowa 360ml - KOLORY (682055391) - Aukcje internetowe Allegro
 
ja podaje ta herbatek jabłkowa z melisa już tak od 3 tygodni bo zuzia nie chciała pic ani rumiankowej ani z kopru ..później się okazało że po rumianku i anyżu zawsze cos jej wychodzi i stwierdziłam że jabłko najmniej uczula. Herbatke od razu zaakceptowała i poije ja chetnie. Niby pisze ze po 4 miesiacu ale sądze że herbatka mniej szkody zrobi niz soczek który tez jest po 4 miesiącu a dziewczyny juz podaja wczesniej. Pediatra stwierdził że lepiej ta podawac niz takie ziołowe poniewaz czesto zioła uczulaja.
 
caro_s mam butle z drugiego linka tylko akurat bez zastawki antykolkowej ale smoczek ten sam:tak: ja używam do mleka smoczek od 3 miesiąca-przepływ sredni su per sie sprawdza nawet jak daje mleko zagęszczone Nutritonem:tak: do klieku/kaszki potrzebny by byl wlasnie trojrzepływowy ale nie moge go dostac tutaj w Irlandii a na Allegro widziałam taki.Powiem ci szczerze ze Oliverek tez nie przepada za herbatkami ziołowymi-daje naprzemiennie z rumianku i Hippa ułatwiającą trawienie ale 100 ml wypija tylko na cały dzien:baffled: musze chyba zakupić ta melise z jablkiem:tak:Kiedy wprowadzasz kaszke do mleczka np.jabłkowa? i ile w sumie mleka na dobe wypija Zuzia?
 
reklama
hejka:)
dziuneczka kaszkę wprowadzę tak za ok 5-6 dni czyli akurat zuzia skończy 4 miesiące bede jej dawała wieczorem na noc i mam nadzieje że wtedy bedzie sie budziła na jedzenie o 6 a nie jak teraz o 4 tej. wprowadze jej wtegy deserki i obiadki ze słoika powoli a wiec schemat i godziny jedzenia sie zmienią.
Teraz zjada w dzień o 4tej o 8ej 12tej 16tej i przed 20ta tak po kompaniu . O 4,8 , 12,16 zjada tak od 130ml do 150ml zageszczonego mleczka nutrionem , robie jej 5 miarek mleka i w sumie w dzien to rzadko sie zdarza aby wszystko zjadła. teraz o 8ej zamiast nutrionu dodaje kleik ryzowy na 5 miarek mleka dodaje 2 miarki kleiku. teraz juz ładnie je i w sumie jak w zegarku co 4h a noc jest dłuzsza przerwa. Jak na swoja wage ok 700g i wzrost to chyba nie je za duzo:):-D:-D
a herbatki jak jest tak gorąco to wypija ok 200ml albo i nieraz więcej a jak jest tak w miarę normalnie to wypija ok 150-180ml
 
Ostatnia edycja:
Do góry