reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

1/2 marchewki
1/2 ziemniaczka
gotuje 20-30 min do miekkosci potem wyjmuje z tego wywaru i blenderem na papke...dodaje 2 plaskie lyzeczki kleiku kukurydzianego (moze byc ryzowy) mięszam...dodaje ten wywar...mieszam...przekladam do garnka dodaje lyzeczke oliwy z oliwek lub maselka doprowadzam do wrzenia mieszajac...i włala...Simi smakuje
przepis podala mi pediatra

a nasz dzien to tak

6:00 śniadanie-mleko 150 ml + 2 miareczki Nutritionu
10:00 II sniadanie 150 ml kaszki na mleku poczatkowym (zeby podawac lyzeczka)
14:00 obiadek 150 ml zupki (łyżeczką)
18:00 podwieczorek (jablka, jablko z bananem- sloiczki bobovity)
20:00-21:00 kolacja kasza na gesto ale lecaca przez smoka Lovi 3+ (oczywiscie na mleku poczatkowym)
 
Ostatnia edycja:
reklama
1/2 marchewki
1/2 ziemniaczka
gotuje 20-30 min do miekkosci potem wyjmuje z tego wywaru i blenderem na papke...dodaje 2 plaskie lyzeczki kleiku kukurydzianego (moze byc ryzowy) mięszam...dodaje ten wywar...mieszam...przekladam do garnka dodaje lyzeczke oliwy z oliwek lub maselka doprowadzam do wrzenia mieszajac...i włala...Simi smakuje
przepis podala mi pediatra

a nasz dzien to tak

6:00 śniadanie-mleko 150 ml + 2 miareczki Nutritionu
10:00 II sniadanie 150 ml kaszki na mleku poczatkowym (zeby podawac lyzeczka)
14:00 obiadek 150 ml zupki (łyżeczką)
18:00 podwieczorek (jablka, jablko z bananem- sloiczki bobovity)
20:00-21:00 kolacja kasza na gesto ale lecaca przez smoka Lovi 3+ (oczywiscie na mleku poczatkowym)

Madzia
identyczny rozkład dnia i podawania posiłków:) tylko ja na razie jeszcze zupek nie podaje i o 14tej narazie mleczko:)
 
Madzia wg najnowszego schematu zywienia (Ksiazyka) menu butelkowych rozszersza sie w 5ms a od 6-go zaczyna sie ekspozycja na gluten
 
dziuneczka jeżeli chodzi o smoczek nuby trójprzepływowy to dla Zuzi za szybki nawet na jedynce i to przy gęstej kaszce ale na szczęście smoczki Lovi pasuja do tej butelki i jak juz miałam kaszke zrobiona to przełożyłam w ostatecznosci smoczek Lovi i Zuzia kaszke na 2 wyciagła jednym tchem bez zasysania jak by nie ten smoczek a więc zrobiłam tak jak ty, misz masz butelka nuby a smoczki Lovi bo jednak ta butelka ma odpowietrzenie lepsze niz Lovi i chyba dlatego smoczek sie nie zasysa:tak::tak:
Wczoraj dałam jej kaszke bebilonu waniliowa i jakąs wysypke dostała na brzuszku... dzisiaj juz nie dam i powróce do kaszki ryżowej bezmlecznej malinowej bo je od tygodnia i nic nie wychodziło. Po jabłku tez jej nic nie wychodziło ani po kleiku ryzowym. Marchewke dostała w w niedziele i zrobiłam 2 dni przerwy zeby sprawdzic czy wszystko ok ale przez te dwa dni było bez wysypki...czy to myslicie ze od marchewki czy jednak od innej kaszki mleczno ryzowej kukurydzianej waniliowej która wczoraj wieczorem podałam?
 
caro_s tzn.ja załadam smoczki Nuby ale na butle lovi i pasuje,jako że narazie nie mam jeszcze smoczka trójprzepływowego to daje z trójprzepł.Lovi,to troche mnie zmartwiłas ze ten trójprzepływ Nuby jest za szybki:baffled: bo ja go zamowiłam wlasnie

Kurcze wy już sporo podajecie,ja narazie tylko kleik kukurydziany/ryżowy do mleka na noc i herbatka jabłkowa z melisa wprowadzona na zmiane z herbatka ułatwiającą trawienie:tak:
 
Madzia tak jak piszesz--moze nie dodawaj jej nic do zupki,tylko zaczekaj jeszcze.a z glutenem to baaardzo wazne sa proporcje--2-3g na 100g posilku --NIE WIECEJ
 
reklama
Witam dziewczynki,
podczytuje was od jakiegos czasu i postanowilam sie przywitac.
Jestem mama 16 tygodniowego Aleksandra i powoli przymierzam sie do wprowadzania nowych posilkow, ale nie mam pojecia jak to robic:))
Wiec podczytuje was i korzystam z waszych wskazowek...

Madzia_Singh
na jakiej ilosci wody gotujesz dzidzi warzywka?

Dziewczyny, ktory kleik jest lepszy? Ryzowy czy kukurydziany??
A kaszek jakiej firmy uzywacie? Bo ja jedyne co malemu daje oprocz mleka, to tylko 2 lyzeczki kaszki o smaku jablkowym, do ostatniego mleczka, tego przed snem. Sa to kaszki bobovity, ale nie chca sie rozpuszczac i sa ogolnie do dupy.

Chcialabym wprowadzic jabluszko, ale nie wiem, ktore lepsze, te ze sloiczka, czy skrobane.

I ostatnie pytanie. Piszecie o butelkach, ze wystarczy przestawic, na 1, 2 czy 3 i bedzie ok. Ale ja nie mam pojecia jak to zrobic. Jakas tepa jestem. Wytlumaczcie mi prosze, czy macie jakies specjalne butelki czy co? Ja mam z Aventu (bo tu w UK tylko takie sa dostepne), ale nie wiem jak zmienic szybkosc przeplywu z 1 na 2 itd...Help:))) Podeslijcie jakis link do tych butelek.

Dzieki za opdowiedzi,
pozdrawiam.
 
Do góry