reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
Z ta butla to prawda:) Zuzia tak załapała jedzenie łyżeczką że teraz butla to tylko o 6 rano prawie na śpiku i ok 21 jak już tez prawie zasypia a w dzień to tylko łyżeczką o 10tej kaszka o 14 zupka a o 18 deserek. Najbardziej lubi zupkę jarzynowa hippa i dynie z ziemniakami:) szpinak jej niepodszedł ale zjadła bo chyba była głodna a z deserków to jednak najbardziej brzoskwinia i banan :) jabłuszko tez ok ale tamto lepsze:) Co do ilosci to zupki tak zjada cały słoiczek czyli 125ml kaszki łyzeczka o 10tej tak 120ml deserek jej robie z kleikiem ryzowym miarka kleiku do troche wody i jak zgestnieje to dodaje deserek owocowy poł słoiczka czyli tak zjeda tego dania ok 100ml i ok 21ej zjada kaszke malimowa tak 180ml na 200ml mlwka 5 miarek od mleka kaszki i tego zjada tak ok 180ml:)
u nas tak samo tylko ze Simran ma stale porcje (tak sama sobie wyregulowała) po 150 ml...na obiad caly sloik zupki ale potem za godzinke musi dociagnac do 150 ml mlekiem z miareczka kaszki waniliowej...a na kolacje tez juz lyzeczka...tyle ze ona zasypia o 19 najpozniej i wstaje o 7 rano...
jesli chodzi o herbatki to soczek winogronka z rumiankiem i koperkiem (staram sie jak najmniej jej dawac), meliska z jablkiem i ta z dzika roza jakas i tylko z kubka niekapka (3+ tommee tippie - chyba kardynalny blad w pisowni)

co do smakow
kaszka tylko waniliowa i bananowa i od wielkiego dzwonu jabłkowa
na obiadek non stop je (tak jej smakuje) dynia z ziemniaczkami, zupka jarzynowa-krem, marchewka z ziemniaczkiem...
deserki - banan, brzoskwinia, dynia z jablkiem
 
Ostatnia edycja:
A ja dałam wczoraj i dzis spróbowac małemu soczku jabłkowego Bobovity i nie chciał pić-moze raz pociagnął a potem krzyk-bardzo mnie to nie dziwi bo za herbatkami tez nie przepada:baffled: a od jabłkowej z melisa miał nawet malutka wysypkę na szyjce i troszke na klatce:baffled: tylko niewiem czy to jablko uczula czy ta trzcina cytrynowa która jest w składzie:confused: albo inny składnik.. i nawet nie mam pewnosci czy to wysypka była czy potówki bo były to bardzo drobne krosteczki z malenkimi czubkami:tak::baffled:Wiec daje tylko herbatke kopru,rumianku i anyżu:tak: ze wszystkim innym czekam do ukonczenia 4 m-i stopniowo pomalutku zaczne moze od marchewki lub jabłka.Oliver uwielbia mleko-pije 6,7x 150 ml,w tym na noc z kleikiem ryżowym:tak:
 
ale wasze dzieciory wcinają dużo różnych rzeczy...
dziunieczka - Ty chyba opisujesz Kajcia mojego, bo mamy to samo - jakies czerwone kropki i nie wiem, czy to po marchewie czy po tym jabłku z melisą, czy po ryżu :confused: A może potówki... :dry: też narazie herbatkę rumianek koper anyż stosuję i zobaczymy :tak:
 
ale wasze dzieciory wcinają dużo różnych rzeczy...
dziunieczka - Ty chyba opisujesz Kajcia mojego, bo mamy to samo - jakies czerwone kropki i nie wiem, czy to po marchewie czy po tym jabłku z melisą, czy po ryżu :confused: A może potówki... :dry: też narazie herbatkę rumianek koper anyż stosuję i zobaczymy :tak:

Dziewczyny ja byłam 2 miesiące temu u pediatry z takimi samymi krostkami co Wy opisujecie i okazało sie że to są potówki. Maja ma bardzo delikatną skóre i nie moge jej przegrzewać bo zaraz robią jej sie potówki i rana na szyi
 
Wiki jaka rana? u na są własnie czasami ale rzadko czerwone kropki na szyjce-ja myśle ze to potówki ,bo pewnie wysypke alergiczna bym rozpoznała:confused::sorry2:typowe jest to,ze prawie na drugi dzien tego nie ma:tak: ale smaruje kremem SOS Nivea baby-polecam-wogole na bużke dobry:tak:

mam pytanko czy Wasze dzieci ulewaja jeszcze po mleku? Oliver nadal-nawet jak zageszcze mleczko-nie dużo ale jednak cos tam uleje:sorry: słyszałam ze tak moze byc do poł roku:tak:a my przechodzimy na Bebiko:tak:mam nadzieje ze posłuzy mu to mleczko ,narazie stopniowo mieszam i jest ok:tak:Fajna ta cała seria mleka Bebiko-czy któras z Was podaje?
 
mam pytanko czy Wasze dzieci ulewaja jeszcze po mleku? Oliver nadal-nawet jak zageszcze mleczko-nie dużo ale jednak cos tam uleje:sorry: słyszałam ze tak moze byc do poł roku:tak:a my przechodzimy na Bebiko:tak:mam nadzieje ze posłuzy mu to mleczko ,narazie stopniowo mieszam i jest ok:tak:Fajna ta cała seria mleka Bebiko-czy któras z Was podaje?

Nasza nie ulewa zdarzy jej sie raz w tygodniu jak za duzo zje...
co do bebiko...my jadlysmy przez miesiac i mala nie przybierala bardzo malo...pediatra poradzila zeby zmienic na humane...mloda wystrzelila z kraglosciami jak jakas rubensowska muza...przez 2 tyg przytyla 700g

aha i po bebiko miala zatwardzenia ze hej i ciagle byl termometr w robocie bo az plakala bo kupasa nie mogla zrobic...nawet jablka nie pomagaly ani warzywka...po zmianie kupy codziennie
 
A u nas problem z jedzeniem łyżeczką. Mała pluje i tyle. A jak jej to jabłuszko trochę rozcieńczyłam z wodą i dałam przez butlę to bardzo chętnie wypiła.
I niestety Nataszka zaczęła znowu częściej mi się budzić w nocy. Do tej pory po kąpieli od 20.00 spała do 3.00-4.00. A teaz zaczęła już budzić się po 1.00. Czy któraś z Was tak miała?
 
reklama
A u nas problem z jedzeniem łyżeczką. Mała pluje i tyle. A jak jej to jabłuszko trochę rozcieńczyłam z wodą i dałam przez butlę to bardzo chętnie wypiła.
I niestety Nataszka zaczęła znowu częściej mi się budzić w nocy. Do tej pory po kąpieli od 20.00 spała do 3.00-4.00. A teaz zaczęła już budzić się po 1.00. Czy któraś z Was tak miała?

moja na poczatku zasypiala o 21 i budzila sie o 4...potem zasypiala o 20 i spala do 6... teraz zasypia max o 19:30 i tez o 1 sie budzi ale tylko na piciu i dalej spi do 6-7...
jesli chodzi o lyzeczke to Simu uwielbia nia jesc a najbardziej lubi lapac mnie za palec i sama celowac do buzi
 
Ostatnia edycja:
Do góry