reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy :)

reklama
Mam dziewczyny pytanie. Czy stresuje Was świadomość, że wiecie ile wasze maluszki zjadają? Dla mnie to największy mankament butli. Gdybym nie widziała jak mało mój Maksio wypija byłabym dużo spokojniejsza. A tak czytam te normy dla dzieci w jego wieku i się denerwuję przynajmniej raz dziennie.

mnie nie stresuje ... mala zjada nawet po 180 - 200 ml !!!!

nie jest źle!! mój maks też waży 6200:)) Tez je 5 razy na dobę ale 90-150 ml i też chodzi spać o 18.30 :)) tylko karmię go potem ok 22.30 za to potem aż do rana nie je. a reszta godzin taka sama

u mnie schemat karmienia wyglada nastepujaco:
10 - 180ml
15 - 180ml
20 - 200ml
tu zaczynamy spanie nocne i mala budzi sie tylko na mleko i wlasciwie nawet nie otwiera oczkow :)
2 - 135ml
6 - 135 do 150ml
rano wstajemy kolo 9 wiec jest fajnie :)
zjadamy gesty NAN AR ale waga narazie jest zupelnie ok - 5250 :)
 
Mam dziewczyny pytanie. Czy stresuje Was świadomość, że wiecie ile wasze maluszki zjadają? Dla mnie to największy mankament butli. Gdybym nie widziała jak mało mój Maksio wypija byłabym dużo spokojniejsza. A tak czytam te normy dla dzieci w jego wieku i się denerwuję przynajmniej raz dziennie.

ja juz przestalam.. u nas norma to 260ml a kaszki 150- 180ml wczesnie nie wiedzialam jak karmilam piersia i balam sie ze traci na wadze bo mialam malutko pokarmu i tak tez bylo a teraz moj klopsik odzyl i wazy 8200g:-)
 
Moj maluch wcina co 3 godziny w dzien i co 4 w nocy wychodzi nam 7-8 kamien na bebilonie jest napisane ze powinien jesc 6 razy po 120 a on je roznie przewaznie 90 a w nocy zawsze 120 dzis pierwszy raz zjadl raz 160 w szoku bylam za to w dzien mi je po 70 i tez mialam stresa ze moze za malo ale pozniej nadrabia chyba bo zjada wiecej niech je ile chce na pewno nie je za duzo hehe a ciezki z niego klocek wiec chyba tak mu pasuje:)
 
Moj maluch wcina co 3 godziny w dzien i co 4 w nocy wychodzi nam 7-8 kamien na bebilonie jest napisane ze powinien jesc 6 razy po 120 a on je roznie przewaznie 90 a w nocy zawsze 120 dzis pierwszy raz zjadl raz 160 w szoku bylam za to w dzien mi je po 70 i tez mialam stresa ze moze za malo ale pozniej nadrabia chyba bo zjada wiecej niech je ile chce na pewno nie je za duzo hehe a ciezki z niego klocek wiec chyba tak mu pasuje:)
Pewnie taki ma apetycik:)
Mojemu to nawet antybiotyk i syrop wykrztuśny smakują. Jam chciałam mu dać herbatki do popicia to wypluwał smoka:)))

Jakich mlek używacie?
My zaczęliśmy od Bebiko ale ulewał dość dużo. Potem NAN, jednak teraz NAN ACTIVE, wiecej pieniedzy pojdzie ale jest zdrowsze podobno
 
Co do mlek to my już przeszliśmy chyba wszystkie :)) zaczynałam od nan activ1 potem nan activ ha potem bebilon comfort 1 potem bebilon 1 zwykły potem przeszliśmy na 2 bo nam lekarka radziła żeby mały troszke więcej przybrał. Ale na dwójce zaczął jeść po 60 no i wróciliśmy do 1 tego przynajmniej ze 120 zje:))
Także jesteście mi dziewczyny bardzo potrzebne bo jak widzicie Maks jest problematyczny:)
a schemat ma taki:
o 7-7.30 zje 120-150
o 11 zje 80-120
o 14.30 zje zupkę i tu calkiem sporo ostatnio jakies 150
o 18.30 120-150
0 22.30 100-150 i spi na całe szczęście od dwóch tygodni do rana:))
 
a jeszcze Wam napisze że mały na cycku przybrał 50 gr w dwa tygodnie :-D dlatego karmie butelką. teraz przybiera ok 500-600 gram na miesiąc
 
reklama
Pewnie taki ma apetycik:)
Mojemu to nawet antybiotyk i syrop wykrztuśny smakują. Jam chciałam mu dać herbatki do popicia to wypluwał smoka:)))

Jakich mlek używacie?
My zaczęliśmy od Bebiko ale ulewał dość dużo. Potem NAN, jednak teraz NAN ACTIVE, wiecej pieniedzy pojdzie ale jest zdrowsze podobno

ja zaczelam podawac Nan 1 ale mala byla wiecznie gglodna... minela 1,5 godz cudem bylo jak wytrwala 2... i placz bo glodna... przeszlismy na bebilon i jest lepiej.. no a teraz nie wiem czy jak sie wysypka okaze skaza to czeka nas kolejna zmiana mleka... mam nadzieje ze nie bo bebilon nam odpowiada... choc mam go na 2-3 dni bo julka je strasznie duzo i podziwiam wasze schematy... my takiego nie mamy gdyz moje dziecie je bardzo roznie...
 
Do góry