reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

dorotka.1

doube mamy 06.07,09.10
Dołączył(a)
20 Grudzień 2006
Postów
7 297
Miasto
centrum pl
na prosbe mam karmiących butlą:-)

co do wyboru pokarmu to moja osobista sugestia,niech Wam pediatra ustawi,ja tak mialam ze starsza cora ,kiedy przestawialam ja w wieku 3 miesiecy z cyca na butle
 
reklama
Hej dziewczyny. Nie jestem tutejsza:) ale przez przypadek looknelam, bo tez karmie butla od 2 m-ca. Mleko tez wprowadzalam z pediatra, wybralismy nan1 i jak narazie idzie dobrze. przytul mnie mamo - Rodzicielstwo Bliskości to stronka nt rodzicielstwa bliskości, gdyz wiadomo, ze w wypadku karmiacych butla bliskosc jest duzo wazniejsza, niz przy karmieniu naturalnie. Ja przeczytalam wiekszosc artykulow na tej stronce, stosuje sie do wiekszosci jej wskazowek i powiem szczerze, ze sa przydatne:)
 
KasiaiAlex dziekuję za namiary na te stronkę, rzeczywiście jest bardzo fajna, wlasnie sobie czytam. Pierwsze dziecko było karmione piersią, ale z dokarmianiem butlą i to było trudne, równiez dlatego,że córeczka nie przybierała szybko na wadze, była płaczliwa i kolki męczyły ja na zmiane ze strasznym ulewaniem i wymiotami...............wiec teraz przy synku zdecydowałam sie na karmienie mlekiem modyfikowanym. Mój synek ma dopiero tydzien, a juz widze pozytywne efekty swojej decyzji w postaci slicznego, spokojnego i rózowiutkiego bobaska, swojego w miare wyspanego oblicza w lustrze oraz błogosci na twarzy męża, który równiez może sie zając karmieniem synka i wspaniale sie w tym odnajduje.
 
aga moja kruszynka jutro będzie miała tydzień i powiem Ci że popieram Twoje zdanie, z synkiem również mieliśmy niezłe cyrki, a teraz nauczeni doświadczeniem od razu przystawiłam córcię do butli. Ja mam akurat problem wklęsłych brodawek i nie ma szansy ich chwycić. Poprzednio kombinowaliśmy z nakładkami i laktatorem ale marne efekty. Tym razem praktycznie od początku butla i jest git. Co prawda mamy małe problemy z brzuszkiem ale zaczynaliśmy od Bebilon HA z racji iż ja i synuś jesteśmy alergikami ale malutka miała strasznie rzadką kupkę i przestawiliśmy na Bebiko HA i jest lepiej. Mam nadzieję że się nie popsuje. Jak niuńka chce pocycać a smoka na razie za bardzo nie chce to daję jej herbatkę koperkową z Hippa, tą bez cukru w saszetkach. Takie moje obserwacje jak na 6 dobę po porodzie ;-)
 
Aga26ka ja tez karmie z butli + odciagniety pokarm,niestety mimo usilnych staran mam baaardzo malo pokarmu (maksymalnie udaje mi sie odciagnac 30-40ml na raz z obu piersi).Karmie nestle BEBE 1 PRO i jestem bardzo zadowolona ,dzisiaj byla polozna i Kaska przytyla w ciagu 2,5 tygodnia 500g - czyli po tym co schudla na poczatku jest 250g do przodu :) W szpitalu dostawala HIPP pre AL ,ale ze ani ja ani M nie jestesmy alergikami moglismy z niego zrezygnowac i podac BEBE . Bole brzuszka sie zdarzaja ,ale na szczescie b.zadko .
 
Ja dzis w nocy podałam po raz pierwszy bebilona( tak poradziła połozna )i w związku z tym mam pytanie
ile i jakie kupki robi dzidzia przy butli ?
 
calineczko moja malutka robi przy każdym karmieniu, a czasem pomiędzy, jak na razie, są żółte konsystencji takiego "twarożku grani" tylko grudki są mniejsze. także przy każdej zmianie pieluchy kupa. Ale jak dawałam Bebilona to były zdecydowanie rzadsze i więcej, a teraz jesteśmy na Bebiko.
 
Mój maluszek jest na Enfamil. Po tym mleku robi zwarte i tak dwie trzy dziennie.
Na początku na Nann robił więcej i rzadsze.
 
reklama
Kaska robi raz dziennie za to takie ze papmpki trzeszcza w szwach :) Dzisiaj rozmawialam z polozna bo wydawalo mi sie ze to za zadko , ale ona powiedziala ze ok , ze poprostu niektore dzieci tak maja ... Konsystencja i kolor .... musztarda ;)
 
Do góry