reklama

Buty za kostkę czy przed?

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez aga_85, 6 Grudzień 2012.

1. aga_85

aga_85 Fanka BB :)

Witam. Ja zawsze słyszałam o tym, że buciki dla maluchów powinny być za kostkę ze sztywnym zapiętkiem. Żeby staw i stopa prawidłowo się kształtowały. Tymczasem teraz spotykam się z różnymi opiniami, jedni piszą, że tak a inni, że to już mit. Czy któraś z was rozmawiała o tym ze swoim ortopedą? Mój na ostatniej wizycie był tak zamotany, że zamotał i mnie i zapomniałam ;), a teraz nie mam następnej wizyty wyznaczonej. Proszę o opinie :)

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

3. reklama
  4. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

ma byc sztywna piętka zeby dobrze stope trzymało, but nie moze byc za duzy max 1,5cm wiekszy niz stopa dziecka i wiadomo najlepiej z profilowaną wkładką. nie kupuje sie tez butów uzywanych bo kazdy inaczej chodzi

5. Anetasaganowicz

Anetasaganowicz Zaciekawiona BB

My kupowaliśmy za kostkę - bo maluchy miały talent do obijania jej...

6. Karenka

Karenka Fanka BB :)

ja też kupowałam za kostkę,

7. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

Pierwsze buciki mojego synusia byly za kostke,sandalki tez,bo latem mial rok i trzy miesiace potem juz kupowalam przed kostke,bo duzo czytalam na ten temat i jest mitem,ze buty przed kostke szkodza ale ile ludzi tyle opinii:)

8. amanda14

amanda14 Zaciekawiona BB

Ja również wybrałam za kostkę. Zależało mi, żeby właśnie bucik dobrze stabilizował kostkę. Znalazłam fajne buciki w Ryłko z profilowaną podeszwą i na dodatek z wkładką bakteriobójczą. Nie sprawiały małemu problemów w chodzeniu

9. złośka

złośka Fanka BB :)

Też o tym słyszałam. Takie buty nie powinny "wykrzywiać' nóżek tylko pomagać w prawidłowej postawie.

10. reklama
  11. mmichalska

mmichalska Zaciekawiona BB

Większość poradników mówi, że pierwsze buty powinny być za kostkę - maluch nie ma jeszcze takiej stabilności, aby puścić go "samopas". Jednak nie wiem czy są jakieś badania potwierdzające prawidłowość tych opinii.

12. szmaragdzia

szmaragdzia Początkująca w BB

Ja słyszałam, że buty owszem nad kostke ale zapiętek absolutnie niesztywny

Poleć forum