reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cała noc przy piersi i przy mamusi....

Mam nadzieje że jej to przejdzie, bo kiedys musi. Już z mężem smiejemy sie że bede ja karmiła do 18-stki :)

..aenye pociesze Cie Karolinka tez miała taki okres ze budzila się non stop i tylko uspokajał ją cycuś. Odkad pamietam od samego urodzenia źle sypiała najdłuzszy sen to był chyba od 3-4 godzin a teraz po 2 godziny śpi.

Moja córka jest taka sama jak Twoja, najchętniej spałaby z moim cyckiem w buzi... Obecnie jestem w ciąży, więc nie powinnam karmić ale co ja mam z tą moją uzależnioną "cycolinką" zrobić :-D
 
reklama
Co robić? Dlaczego półroczne niemowlę całą noc chce ssać cycka. W dzień tak nie jest. I czuję że tylko ciamcia.
 
Co robić? Dlaczego półroczne niemowlę całą noc chce ssać cycka. W dzień tak nie jest. I czuję że tylko ciamcia.
Przeczekać. Moje też chciało, właśnie w tym okresie. Wcześniej budził się raz - dwa razy na karmienie. Około pół roku zaczął się obracać w obie strony żywo zainteresowany światem i zaczęły się pobudki co pół godziny na pierś. Łapał cycka i zasypiał. Jak skończył 9 miesięcy przestał się całkiem zgłaszać w nocy do piersi, chociaż pobudki na tulenie nadal były.
 
Co robić? Dlaczego półroczne niemowlę całą noc chce ssać cycka. W dzień tak nie jest. I czuję że tylko ciamcia.
Bo potrzebuje twojej bliskości. Jeżeli ci to przeszkadza radzę jak najszybciej przerwać, dawać wodę, albo po prostu tulić. Syn ma 10 miesięcy i jest dramat z tym cyckiem w nocy, budzi się co godzinę, a odstawienie go od nocnego karmienia, jest chyba niewykonalne..
 
Pierwsza córkę karmiłam bardzo długo, ale nie przypominam sobie żeby w nocy tak było. Nie pamiętam kiedy zaczęłam jej dawać wodę w nocy i skończyły się nocne karmienia. Ale to musiało być jak już była duża.
Męczące może nie bardzo, bo na leżąco ja karmię. Smoczka od urodzenia nie chce.
Nie chce mi się wierzyć, że jest w nocy ciągle głodna.
 
Pierwsza córkę karmiłam bardzo długo, ale nie przypominam sobie żeby w nocy tak było. Nie pamiętam kiedy zaczęłam jej dawać wodę w nocy i skończyły się nocne karmienia. Ale to musiało być jak już była duża.
Męczące może nie bardzo, bo na leżąco ja karmię. Smoczka od urodzenia nie chce.
Nie chce mi się wierzyć, że jest w nocy ciągle głodna.

Dzieci KP bez smoczka potrafią ssać niespożywczo, to je relaksuje, jest odstresowujące. Sprawia, że dziecko lepiej śpi. Trzeba też pamiętać, że niemowlęta nie ogarniają gdzie żyją tzn. takie niemowlę nie różni się od tego urodzonego np. w XIX wieku czy w Afryce. Ono chce czuć mamę i być jak najbliżej bo to bezpieczeństwo. Woli nie zostać zjedzone przez hipotetycznego lwa :p I dzieci są różne jedne zje, odłożysz i będzie spało, a drugie będzie wrażliwsze i musi tę matkę czuć. Moja tak miała do samoodstawienia (3 lata) i nic nie poradzisz
 
Do góry