reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

całkowice bez mleka??

wika8

Mamusia Igusia i Wojtusia
Dołączył(a)
20 Sierpień 2009
Postów
5 469
Witam, jestem mamą 11-miesięcznego Igora. Igor jest w dalszym ciągu na piersi. Pierś dostaje na noc i w nocy jak się przebudzi. Próbuje pomału odstawić go, ale.... Igor wogóle nie akceptuje mleka modyfikowanego. Jak już uda się, ze troszkę wypił to po kilku chwilach wszystko zostaje zwymiotowane. :(( Czy możliwa jest taka sytuacja, że roczne dziecko nie pije wogóle mleka??? Mamy jeszcze problem, bo Igor jak tylko zje kanapkę z masłem lub jakiś jogurcik momentalnie dostaje krostek na buzi. Czyli na chwilę obecną wszelkie mleczne produkty odpadają, bo Igor ma na nie uczulenie.

Proszę o radę, czy dziecko może funkcjonować bez mleka???
 
reklama
jednak proponowałabym zapytać pediatrę, choć sama karmiłam syna 1,5 roku i nigdy nie pił mleka modyfikowanego, ani zwykłego. do dziś go nie tknie. początkowo uzupełniałam mu dietę kaszkami na mleku modyfikowanym, do tego jogurty i żółty ser, bo innego nie tknie, i to wystarczyło. dziś młody ma ponad 5 lat, mleka nie pije, ani kakao nie ruszy, no kompletnie nic. je żółty ser, jogurty i pediatrzy nie widzą w tym kłopotu. poza tym białko uzupełniają mu mięsa i produkty sojowe, no i rzeczy takie jak bita śmietana czy śmietana w zupie;-)
 
Dzięki Naja :)
Igor kaszki z mlekiem modyfikowanym też nie może. Tzn. takiej jak z Neastle, czy Bobovity co mają w składzie mm. Wymiotuje po niej. Ja mu daje kaszki Holle bezmleczne. Robię je na wodzie.... Jogurty narazie odpadają, bo dostaje po ich krostek....
 
Witam, jestem mamą 11-miesięcznego Igora. Igor jest w dalszym ciągu na piersi. Pierś dostaje na noc i w nocy jak się przebudzi. Próbuje pomału odstawić go, ale.... Igor wogóle nie akceptuje mleka modyfikowanego. Jak już uda się, ze troszkę wypił to po kilku chwilach wszystko zostaje zwymiotowane. :(( Czy możliwa jest taka sytuacja, że roczne dziecko nie pije wogóle mleka??? Mamy jeszcze problem, bo Igor jak tylko zje kanapkę z masłem lub jakiś jogurcik momentalnie dostaje krostek na buzi. Czyli na chwilę obecną wszelkie mleczne produkty odpadają, bo Igor ma na nie uczulenie.

Proszę o radę, czy dziecko może funkcjonować bez mleka???

U mnie było to samo :baffled: Pediatra przepisze mleko modyfikowane dla dzieci z alergia na białko mleka krowiego. Molze posmakuje.

a jeśli nie to owszem całkowicie mozlwe, zeby dziecko wcale nie jadło produktów mlecznych :tak: Najlepeij pod opieka pediatry i alergologa :tak:
 
Dieta eliminacyjna powinna być stosowana wyłącznie po konsultacji z pediatrą nie wolno samemu diagnozować uczulenia, być może wcale nie jest to alergia na białko mleka, zwłaszcza jeśli Pani karmiąc piersią nie stosuje diety bez mlecznej.
 
MOja corka nie pila mleka modifikowanego o miala nitolerancje laktozy i podobne objawy pila grysik lub kasze manna gotowana na mleku sojowym ryzowym lub innym roslinnym i wszytko bylo super ale oczywiscie po konsultacji z lekarzem
 
Do góry