reklama

Całowanie dziecka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Wojtusia, 20 Styczeń 2011.

1. Wojtusia

Wojtusia Zaciekawiona BB

Witajcie.
    Jestem nowa na tym forum. W zasadzie zarejestrowałam się w poszukiwaniu informacji o wózkach, ale skoro juz to jestem to postanowiłam trochę się dowiedzieć nowego :-).

Powiedzcie mi, czy całowanie dziecka w usta jest "zdrowe" czy nie przenoszą sie przez to jakieś bakterie czy coś. Ja lubię dawać buziaka swojej córci, ale denerwuje mnie jak "obcy" ludzie to robią, tzn, nie całkiem obcy tylko teściowie, szwagierki itd.
    Powtarzam, zeby dziecka w usta nie całować, ale jak grochem o ścianę, czy mam rację??

2. goniasobol

goniasobol Fanka BB :)

ja też uwielbiam całować moją córę,ale w usta staram się nie całować i innym też na to nie pozwalam, w policzek czółko itp., przecież można:-)

3. reklama
  4. Wojtusia

Wojtusia Zaciekawiona BB

no wlaśnie, tylko chciałam podać im jakieś konkretne argumenty dlaczego nie można, bo proste słowa nie docierają.
    Ale jeden argument juz sobie sama w necie wyszukałam, że przez całowanie, a konkretnie przez ślinę przenosi się próchnica, no a na ustach wiadomo, przecież są te same bakterie co w ślinie.
    To już na bank powiem najmłodszej szwagierce, co do podstawówki chodzi i ma chyba większość zębów z próchnicą.

W policzek to nie mam nic przeciwko :)

5. happybeti

happybeti show must go on...

Co za zwyczaj jakis dziwny z tym całowaniem w usta?!Gdzie ci ludzie sie chowali,jak w szkole o bakteriach uczono?!Owszem,bakterie są potrzebne,żeby dziecko sie uodparniało itp.,ale nie takie od obcych ludzi!Zabron kategorycznie:)
    aha-i grypa panuje i takie tam inne świństwa-chyba nie chcą Oli czymś zarazić,nie?:)

Ostatnia edycja: 21 Styczeń 2011
  6. LucyF

LucyF Fanka BB :)

a poza tym wirus opryszczki, helicobacter pylori czyli ewentualne wrzody w przyszlosci i mnostwo innego g...., niw wolno calowac dzieci w usta i basta!

7. Wojtusia

Wojtusia Zaciekawiona BB

no własnie, dzięki ze mam w was wsparcie, w weekend bedziemy u nich i postawię na swoim.
    Dzięki :)

8. rikapa

rikapa Gość

ja też bym nie pozwoliła na całowanie mojej małej w usta :baffled: sama też tego nie robię, no może czasem ale to zwykły buziaczek :-D no ale ja to ja :-)

9. Felidae

Felidae Mama_Misia

Moje dziecko samo to załatwiło ha ha ostentacyjnie sie ociera po każdym buziaku :-) w usta czy nie usta :-)

10. reklama
  11. Wojtusia

Wojtusia Zaciekawiona BB

powiedziałam :) tak łagodnie się staram
    jak mówili do Oli daj buziaka to mówiłam, że tylko w policzek, albo przytulić się lepiej :)
    zobaczymy na jak długo zapamiętają...

Poleć forum