reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CC czy PSN przy epidemii korona wirusa

reklama
Poród 28.03 mój 3. Pierwszy cc, drugi i trzeci SN z tym samym lekarzem. Oba porody SN indukowane w terminie. Skutecznie, sprawnie, bez komplikacji. Zdałam się na doświadczenie mojego lekarza. Drugi poród rodzinny. Teraz też chciałam z mężem. Chciałam..
Przeżywałam w domu. W szpitalu zmieniło się moje nastawienie na bojowe 😉 urodzić i do domu. Nawet nie odczułam o dziwo braku męża, braku odwiedzin. 2 doby spędziłam w szpitalu. Kobiety, które urodziły bez mężów, sporo pierworodek mówiły, że ich mężowie by nie wytrzymali i w sumie dobrze, że ich nie było. Jeszcze tylko dodam, że mąż był obecny przy najlżejszym moim porodzie, gdzie rodziłam na znieczuleniu więc było spokojnie, inny poziom emocji. Byliśmy oboje bardziej "wyluzowani". Teraz poród bez znieczulenia... Ale cieszę się, że i tego mogłam doświadczyć. Dziewczyny naprawdę dacie radę 💪💪💪 życzę szybkich porodów bez komplikacji i zdrowych dzieciaczkow 🤗🤗🤗
Super! Gratulację ;) a teraz nie chciałaś znieczulenia czy już było za późno ?
 
Niestety za późno... Ale bóle konkretne łącznie z porodem trwały 2h. W sumie szybko się uwinelam. Poród był wywoływany od 9, ale do 15 szału nie było. Potem jak ruszyło... O 17.15 miałam już core. Bardzo się ciesze, ze dałam radę. Zupełnie inne przeżycie.
 
To tak jak ja ;) 27.06 a Ty ?

Masz już wybraną placówkę gdzie będziesz rodzić ?
30.06 🙂 choć wstępnie miał być lipiec więc jestem na grupie z lipcowymi mamusiami 😉
Jeśli chodzi o szpital to idę za moją lekarką. Nie szukałam specjalnie innej placówki.
Niestety na dzień dzisiejszy nie ma ani szkoły rodzenia ani wizyt położnej. Ale cóż... Jakoś trzeba będzie sobie poradzić.
 
Byłam świadoma podczas cc :) znieczulona tylko od klatki w dół.
Od klatki? To bardzo wysoko poszlo Ci znieczulenie..ja mialam 3 cc i to wcale nie jest takoe fajne...znam smak boli..bo mialam 13 h przy drugim porodzie zanim cc zrobili...ale jednak milo widziec jak.mamy po sn maja dzieci odrazu przy sobie....ja osobiscie dlugo po cc dochodze do siebie...o jest to dla.mnie bardzo bolesne
 
Od klatki? To bardzo wysoko poszlo Ci znieczulenie..ja mialam 3 cc i to wcale nie jest takoe fajne...znam smak boli..bo mialam 13 h przy drugim porodzie zanim cc zrobili...ale jednak milo widziec jak.mamy po sn maja dzieci odrazu przy sobie....ja osobiscie dlugo po cc dochodze do siebie...o jest to dla.mnie bardzo bolesne
Na poziomie klatki (trochę pod cyckami miałam ciut czucia. Czułam że wszystkie narzędzia kładli mi na brzuch po użyciu xD chociaż ich nie widziałam przez parawanik.
 
Ile minęło od skończenia operacji do momentu kiedy dostałyście maluszki ?
9 dni, dopiero w dniu wypisu 😪 do tego czasu chodziłam do niego go karmić do "sali z dzieciaczkami".Normalnie bym go dostała wcześniej ale był wcześniakiem i miał trochę problemów na początku i żółtaczkę.
 
reklama
CC zwiększa ryzyko Twojej śmierci jeśli jesteś zakażona koronawirusem. Poczytajcie chińskiego Twittera z opiniami lekarzy.
Cesarki robią po to żeby dziecko się nie zakaziło w trakcie porodu oraz dlatego żeby personel mial jak najmniej do czynienia z zakażona pacjentką.
 
Do góry