reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cellulitis w ciąży

Ewka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2004
Postów
877
Dziewczyny!!! Odkąd jestem w ciązy na pośladkach i udach zaczął mi się robić straszny cellulitis. Jak nie byłam w ciąży to sporadycznie używałam VICHY, lub Neutrogenę tak zapobiegawczo. Teraz w sumie na to nic nie używam , bo mam stracha, czy nie zaszkodzę dzidzi. Zazwyczaj w takich kremach jest Retinol (wit. A), lub kofeina. Z tego co wiem kremów z retinolem nie można używać w ciąży. A ostatnio na jednym z kremów anty celulitusowym wyczytałam, że stosowanie w ciąży tylko po konsultacji z lekarzem. Nie wiem już co robić, a boję się problem zignorować, bo nie chcę za parę miesięcy wstydzić się własnego ciała. Pomóżcie. POzdrawiam
 
reklama
Tez mnie to potkało i sie załamałam, ale kosmetyczka mi powiedziała, że to najprawdopodobniej celulitis wodny i że po ciąży albo się zmniejszy, albo całkowicie zniknie i rzeczywiście zniknął. Ja stosowałam jedynie masaż szczotką i naprzemienny ciepłą i zimną wodą oraz nawilzajacy balsam.
ania
 
Też mi się nasilił, ale ja czekam do urodzenia, na razie niewiele wskóram, a kremy na cellulit to chyba nie są najbezpieczniejsze w ciąży.
 
U mnie było to samo - w ciąży straszny cellulitis, masowałam się taką szorstką rękawicą i to wszystko, co robiłam. Po urodzeniu jakiś czas jeszcze był ,ale potem zniknął a moje uda o dziwo wyglądają teraz nawet lepiej niż przed ciążą :laugh:.
pocieszyłam Cię?

pozdrowionka
nikita
 
Może to nie jest wcale takie dziwne, jak pisze Nikita, że jej uda wyglądają teraz lepiej niż przed ciążą - czytałam, że tłuszcz magazynowany na udach, a zwłaszcza pod pośladkami (czyli tam gdzie najczęściej robi się celllulitis) jest gromadzony przez ciało kobiety właśnie na okoliczność ciąży i karmienia, i karmienie piersią to właściwie jedyny okres, kiedy on się stosunkowo łatwo spala. Wszystkie mamy więc szansę na poprawę wyglądu, i tym należy się pocieszać. :)
 
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi!!! TRochę mnie pocieszyłyście, i mam nadzieję, że będzie tak jak mówicie. Ja cały czas piję bardzo dużo wody niegazowanej, zielonej herbaty no i masuję się szczotką. Ale to są jedyne rzeczy które mogę robić. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
 
U mnie niestety po ciąży cellulitis nie zniknął. Jestem cały czas na diecie, piję dużo wody, ćwiczę, smaruję i żadnej poprawy. Myślę, że w moim przypadku już nic nie pomoże. Chyba tylko chirurgia estetyczna :mad:
 
Ja mam to samo. Chuda jestem , zawsze bylam i nic takiego nie mialam, a teraz i na bokach brzucha i tak jak u was na udach i posladkach. Mam nadzieje, ze mi zejdzie tak jak wam. Masuje sobie podczas codziennej kapieli w wannie te miejsca gabko antycylulitusowa i kremuje Fissanem, po ciazy jak mi nie zejdzie to bede lykac takie tabletki - Cellastar253. Nie wiem jak z nimi jak sie karmi piersia?
 
Tusia a słyszałaś jakąkolwiek opinię na temat tych tabletek. Również jestem zainteresowana. Chociaż wiem, że one są drogie. POdejrzewam, że przy karmieniu można o nich zapomnieć.
 
reklama
Do góry