reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cera - zmiana w ciąży

N

Natus19

Gość
Dziewczyny,
zawsze miałam cerę suchą, wrażliwą. Jestem alergikiem. Teraz, jestem w 29 tc i moja sucha cera jest non stop tłusta! Wywala mi pryszcze, świecę się nawet jak nałożę makijaż i mnóstwo pudru. Oczywiście wszelkie alergie, które mnie męczyły całe życie, odeszły w niepamięć. Jem co chcę i nic mi nie dolega.
Czy po ciąży wróci mi sucha cera? I jakie macie sprawdzone kosmetyki do cery tłustej?
 
reklama
Ja w ciąży miałam najpiękniejsza cerę ever. Zawsze miałam tłustą i w wypryskach a w ciąży super buźkę . Od razu po porodzie cera wróciła do stanu poprzedniego. Może u Ciebie też cera wróci do normalności po porodzie.
 
Dziewczyny,
zawsze miałam cerę suchą, wrażliwą. Jestem alergikiem. Teraz, jestem w 29 tc i moja sucha cera jest non stop tłusta! Wywala mi pryszcze, świecę się nawet jak nałożę makijaż i mnóstwo pudru. Oczywiście wszelkie alergie, które mnie męczyły całe życie, odeszły w niepamięć. Jem co chcę i nic mi nie dolega.
Czy po ciąży wróci mi sucha cera? I jakie macie sprawdzone kosmetyki do cery tłustej?
Najprawdopodobniej po porodzie, ewentualnie po kp wszystko wróci do dawnego stanu, to tak z własnych doświadczeń :)
 
Ja mam w ciąży świetną cerę i mam nadzieję, ze taka już zostanie. Poza hormonami w moim przypadku pewnie duży wpływ ma fakt, że kiedy dowiedziałam się o ciąży, rzuciłam natychmiast papierosy. Lepiej sie odżywiam, biorę witaminy, więcej śpię i odpoczywam. Wszystko razem bankowo rzutuje na stan skóry.
 
Dziewczyny,
zawsze miałam cerę suchą, wrażliwą. Jestem alergikiem. Teraz, jestem w 29 tc i moja sucha cera jest non stop tłusta! Wywala mi pryszcze, świecę się nawet jak nałożę makijaż i mnóstwo pudru. Oczywiście wszelkie alergie, które mnie męczyły całe życie, odeszły w niepamięć. Jem co chcę i nic mi nie dolega.
Czy po ciąży wróci mi sucha cera? I jakie macie sprawdzone kosmetyki do cery tłustej?

Ja na odwrót x.x wiecznie tłusta cera, z trądzikiem jak u nastolatki (mimo że ten wiek już dawno mam za sobą...) a teraz cera ideał. Ciągle słyszę "ciąża ci służy" xD
Co do kosmetyków- używałam serii ziaja z liściem manuka. Może nie rewelacja na skalę ciążową ale na pewno była w lepszej kondycji. Raz w tygodniu "przemywałam" twarz plastrem cytryny, potem płyn micelarny nawilżający i na sam koniec krem.
Może być tak że po ciąży Ci powróci typ skóry, albo pozostać. Znajoma przed miała suchą, w ciąży tłustą i po ciąży do tej pory z tym walczy... (w sensie z tłustą)
 
Ostatnia edycja:
Ja nigdy nie miałam większych problemów z cerą. Przed ciążą raczej byłam z niej zadowolona. Ale podczas ciąży było znacznie gorzej, bo miałam różnego rodzaju wypryski, w szczególności ropne i cerę miałam tłustą. Po ciąży cera zaczęła wracać do wcześniejszej normy.
 
reklama
U mnie cera w ciąży się super poprawiła.
Przedtem miałam mieszaną, z co miesięcznymi problemami z trądzikiem w czasach okresu.
Obecnie jest cudowna, gładka, rozświetlona, wszelkie korektory i poprawiacze ( a to jakiś syfek, a to wieczne sińce pod oczami ) poszły w kąt.
Wcześniej miałam toniki, serum, kremy kremiki ... a teraz mam jeden krem Ziaja arganowy i nic więcej nie stosuję, a każdy mnie chwali jak to kwitnąco wyglądam.
Co ja bym dała żeby po ciąży mi to zostało 😄

Ale coś za coś, przedtem miałam bardzo zadbane i piękne włosy, teraz mam przesuszone sztywne matowe siano 😉
 
Do góry