reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarka a powrót do aktywności fizycznej

Dołączył(a)
31 Październik 2016
Postów
4
Witam.
Jestem 9 tygodni po cięciu cesarskim (pierwsze dziecko). Przed ciążą byłam bardzo aktywna (bieganie, rower, rolki, siłownia) i chciałabym wiedzieć jak u Was wyglądał powrót do sprawności po CC. Oczywiście nie mam zamiaru podejmować decyzji bez konsultacji z lekarzem, ale interesuje nie jak to wyglądało u innych mam. ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.
Jestem 9 tygodni po cięciu cesarskim (pierwsze dziecko). Przed ciążą byłam bardzo aktywna (bieganie, rower, rolki, siłownia) i chciałabym wiedzieć jak u Was wyglądał powrót do sprawności po CC. Oczywiście nie mam zamiaru podejmować decyzji bez konsultacji z lekarzem, ale interesuje nie jak to wyglądało u innych mam.
Pozdrawiam ;-)
Ja trzy miesiące po cesarce poszłam na siatkówkę. Planowałam wcześniej, ale szkoda mi było synka zostawić :)
 
O, to super.. a czułaś coś po brzuchu? no i wrócił Ci do tego czasu okres? no i jeszcze na jakim etapie gojenia była blizna? bo ja mam jeszcze delikatną opuchliznę i tak się zastanawiam czy ma to jakiś wpływ :)
 
Myślałam o delikatnym bieganiu, ale sama nie wiem. Byłam już u dwóch lekarzy, jeden powiedział, że mogę ćwiczyć, drugi, że nie jest w stanie ocenić :( Idę nie długo do jeszcze jednego, ale co lekarz to opinia, dlatego byłam ciekawa jak to jest u innych.
 
Mi niestety długo zajmuje dochodzenie do siebie. Po ok 4 miesiącach poszłam na fitness ale niestety w miejscu blizny mnie bolało. Próbowałam też biegać ale to samo. Na razie jestem w stanie zrobić skalpel Chodakowskiej bez problemów. Za parę dni stuknie pół roku więc spróbuję coś nowego bo po tych przygodach się bałam :(

A okresu nadal nie mam, działanie kp ;)
 
O, to super.. a czułaś coś po brzuchu? no i wrócił Ci do tego czasu okres? no i jeszcze na jakim etapie gojenia była blizna? bo ja mam jeszcze delikatną opuchliznę i tak się zastanawiam czy ma to jakiś wpływ :)
U mnie już chyba z miesiąc po cesarce było wszystko zagojone i nic nie czułam. W ogóle jakoś szybko poszło, bo po 10 dniach od cc poszłam w mini i butach na obcasie na zdjęcie szwów. Miałam już wtedy 37 lat, więc to nie zasługa młodego wieku :) Okresu nie pamiętam, ale na pewno później dostałam.
 
Moim zdaniem, chodzenie na obcasie to żadne obciążenie, też nie miałam z tym problemu, krótki okres po cesarce. No ale jeśli chodzi o bieganie czy rowerek to jakoś boję się spróbować, żeby nic mi się nie stato. Pewnie trochę przesadzam, ale jakoś tak wyszło. Może dlatego, że żaden lekarz nie jest mi w stanie udzielić konkretnych informacji.
 
reklama
Wszystko to sprawa indywidualna. Koleżanka miała tak, że już miesiąc po cesarce zaczęła lekko biegać i nie miała z tym problemu. Z kolei jak widzę w tym temacie niektóre kobiety potrzebują nawet 4 miesięcy żeby dojść do siebie po CC. Musisz się skonsultować z lekarzem czy jesteś już gotowa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry