reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarka czy mozna wybrac jaki porod ?

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witajcie bardzo mi zależy na tym żeby mieć cesarke ponieważ szpital do którego jeżdżę 2 razy w miesiącu na badania do diabetologa i do ginekologa jest oddalony o 120 km . Bardzo bym nie chciała rodzic w pobliskim szpitalu co się może stać jeśli będę rodzic sn .. :/ dziewczyny czy mam prawo wyboru co do porodu.
 
reklama
Rozwiązanie
To nie jest mój kaprys mam cukrzyce typu 1 jestem na pomnie insulinowej stąd jeżdżenie do szpitala 120 km dalej . I wyszło mi teraz pogorszenie wzroku , wizytę mam następna 24 i się okaże czy się pogarsza i szczerze boje się rodzić w szpitalu w którym nie mają styczności z chorymi na cukrzycę .
Napewno dostaniesz skierowanie na cc wczesniej..zreszta mozesz powoedziec lekarzowi..ja powoedzialam ze boje sie ze bole przyjda bo tez mam wskazania do cc(bedzie 3) powiedział ze da mi 10dni wczesniej skierowanie....zapytaj..wtedy bys na spokojnie dojechala
A cesarskiego cięcia się nie boisz mając cukrzycę? Rana pooperacyjna u cukrzyków goi się dużo gorzej, wahania cukru też są większe ze względu chociażby na głodówkę 12 h przed operacją i ok. 12 godzin po operacji.
 
reklama
Nie jestem lekarzem, ale nie polecam ci cc. Jestem zwolenniczka sn, z wielu powodów: to jest niesamowite przeżycie, nie musi wcale bolec jeśli zdecydujesz się na zzo, nie ma blizny nawet najmniejszej na brzuchu, nawet jeśli dojdzie do pęknięcia i trzeba będzie cię szyć, to na dole, i zupełnie nie będzie tego widać. Jeśli boisz się że nie zdążysz na poród, to cię uspokajam, ze szczególnie jeśli jesteś pierworódką to raczej zdążysz. Dziewczyny decydują się na dojazd do szpitala nawet te 120km, aczkolwiek wiem że to jest juz strasznie daleko. Oczywiście ostateczna decyzja należy do ciebie, jest jeszcze jedna opcja: poród w domu, jest droższy bo musisz zatrudnić położną żeby mogła odebrać poród, ale przy najmniej w zaciszu domowym. Jeszcze jedna sprawa: po cc wolniej dochodzi się do siebie, statystycznie. Jeśli natomiast masz lub będziesz miała skierowanie na cc to w takiej sytuacji nie ma żadnego problemu. Tylko teraz ciężko o takie rzeczy, bo lekarze niechętnie dają takie skierowania na nfz, bo to już jest operacja, dużo bardziej kosztowna niz sn. Podsumowując jeśli koniecznie chcesz cc to wal do swojego gina i powiedz mu o tym, on w ostateczności zdecyduje co i jak. Życzę zdrowia i udanego rozwiazania
 
Jak Twoj lekarz pracuje w szpitalu w ktorym bedziesz chciala rodzic to porozmawiac z nim szczerze, ze boisz sie rodzic naturalnie ze wzgledu na cukrzyce i wzrok i czy nie ma mozliwosci ciecia. Ja za niecale dwa tygodnie sama mam drugie ciecie cesarskie ze wskazan neurologicznych, ale moj lekarz i tak nie widzial problemu aby wykonac ciecie jezeli pacjentka powie wprost, ze sie boi np. Takze sprobuj, bo musi Ci dac kwalifikacje na ciecie.
 
To nie jest mój kaprys mam cukrzyce typu 1 jestem na pomnie insulinowej stąd jeżdżenie do szpitala 120 km dalej . I wyszło mi teraz pogorszenie wzroku , wizytę mam następna 24 i się okaże czy się pogarsza i szczerze boje się rodzić w szpitalu w którym nie mają styczności z chorymi na cukrzycę .
Napewno dostaniesz skierowanie na cc wczesniej..zreszta mozesz powoedziec lekarzowi..ja powoedzialam ze boje sie ze bole przyjda bo tez mam wskazania do cc(bedzie 3) powiedział ze da mi 10dni wczesniej skierowanie....zapytaj..wtedy bys na spokojnie dojechala
 
Rozwiązanie
Do góry