reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarka na życzenie

Dołączył(a)
24 Marzec 2019
Postów
1
Witam dziewczyny! Jestem tutaj nowa i na wstępie chce przywitać Was wszystkie bardzo cieplutko ☀️Mam 37 lat Jestem w 16 tc ,jest to moja druga ciąża, mam 17 letnią córcię Już przy pierwszej wizycie u ginekologa oznajmiłam , ze w związku iż pierwszy poród przeżyłam bardzo traumatycznie ( okropny ból ,męczyli mnie 1,5 dnia bym urodziła normalnie - finalne poród skończył się cesarka) chciałabym tylko urodzić poprzez cięcie cesarskie, lekarz wyraził zgodę jednak zaznaczył ze muszę dojechać do niego gdzie pracuje na etacie w szpitalu a jest to inne miasto 60 km dalej, wcześniej wyda mi skierowanie i tydzień przed wyznaczonym terminem porodu mam się stawić do szpitala. Pytanie czy w przypadku gdyby poród zaczął się nagle i będzie obawa ze mogę do odległego 60 km szpitala nie dojechać to czy mogę z takim skierowaniem od mojego lekarza prowadzącego stawić się w szpitalu w moim mieście? Spędza mi to sen z powiek proszę kobitki które przeszły cesarki o wypowiedzi.
 
reklama
Możesz nawet i w swoim mieście lecz ostateczną decyzję podejmuje lekarz, który przyjmuje cie na oddział...tak to wygląda u nas w lubuskim nie wiem jak u Ciebie ale mozesz zawsze popytac jak oni praktykuja w pobliskim szpitalu.

Podobnie jak Ty i ja otrzymałam skierowanie od lekarza prowadzącego ciaze z tygodniowym wyprzedzeniem terminu porodu. Lekarz zaznaczył, że musze przyjechac do tego szpitala, w którym on pracuje. Na moje pytanie czy jeśli zacznie się coś dziać wcześniej mogę na to skierowanie mieć cc w pobliskim szpitalu na co odpowiedział, że nie może gwarantować, bo decyzję podejmuje wówczas lekarz dyzurujacy w tym szpitalu do, którego się udam. Ostatecznie dałam rade i rozwiązanie było przez cc kawałek drogi od mojego miejsca zamieszkania.

Powodzenia, nudnej ciazy bez komplikacji, zdrowego maluszka i szczęśliwego rozwiazania.
 
Miałam niedawno podobną sytuację i na szczęście udało się dojechać tam gdzie pracuje mój lekarz. Wg nowych zaleceń przebyte cc nie jest już wzkazaniem do kolejnego cc i decyzja należy do lekarza dyżurującego.
 
Hej dzieeczyny ja jestem w 25 tc i juz tak niesmialo zaczelam pytac lekarza o mozliwosc cc.Poprzednia ciaze mialam bliźniacza, wiec bylo cc, teraz chcialabym tak samo.Powiedzial, ze ok tak samo jak u was. Da mi skierowanie tydzien przed terminem. Strasznie sie boje ze zaczne wczesniej rodzic i co wtedy, kto mi to cc zrobi?A widze ze sie wczesniej nic w 39 czesto zdarza??
 
Miałam niedawno podobną sytuację i na szczęście udało się dojechać tam gdzie pracuje mój lekarz. Wg nowych zaleceń przebyte cc nie jest już wzkazaniem do kolejnego cc i decyzja należy do lekarza dyżurującego.

Skad taka wiadomosc, ze przebyte cc nie jest juz wskazaniem do kolejnego cc?
Z tego co wiem kobieta ma prawo sie nie zgodzic na porod naturalny gdy rodzila wczesniej przez cc
 
Niestety są nowe zalecenia PTGin od stycznia 2019.
Kobieta po pierwszym cc musi podpisac zgode na probe porodu sn, lub tez ze nie wyraza zgody na taka probe. Mialam cc na koniec lutego z oficjalnie wpisanym powodem "stan po cc, brak zgody pacjentki na probe porodu sn". Dziecko ma na wypisie napisane "urodzone przez cc ze wskazan matczynych"".
Fakt mialam cc w szpitalu gdzie dyzuruje moj lekarz, ale polozna mowila ze stan po cc jesli kobieta nie zgadza sie na porod sn jest wskazaniem do kolejnej cc. Stad tez lkarze swoim pacjentkom nie robia problemow bo oni nie robia nic ponad regulami.
Ludzie bywaja rozni I jak sie trafi do innego szpitala wczesniej, lub wymuszajacego sn lekarza dyzurujacego (czesto szpitalom chodzi o statystyke porodow sn) to nikt Was nie moze zmusic do porodu sn jesli nie popdpiszecie zgody. Wiadomo niepotrzebny stres I atmosfera do niczego.
 
reklama
Do góry