reklama

Cesarka w Bydgoszczy

Temat na forum 'Bydgoszcz' rozpoczęty przez avena, 17 Luty 2013.

1. avena

avena Początkująca w BB

Cześć Dziewczny :)
    To mój pierwszy wpis na forum, więc najpierw się witam :)

Jestem w pierwszej ciąży, synek przyjdzie na świat na początku maja. Z jednej strony nie mogę się już doczekać, bo brzuch robi się coraz większy, ale z drugiej - im bliżej końca, tym bardziej boję się porodu... Staram się jakoś oswoić ten strach, dużo czytam, chodziłam nawet do szkoły rodzenia, ale z tyłu głowy wciąż mam taką myśl, że nie dam rady, że za bardzo się boję i że bardzo bym chciała mieć cesarskie cięcie... Wskazań nie mam żadnych. To oczywiście dobrze, bo oznacza, że ze mną i z małym wszystko ok, ale co w takim razie mam zrobić, żeby tą cesarkę mieć? Lekarka, która prowadzi moją ciążę nie przyjmuje niestety w żadnym szpitalu. Ja póki co wybrałam sobie szpital MSWiA na Markwarta, ale nie znam tam żadnego lekarza i nie wiem, z którym możnaby ewentualnie porozmawiać o cc i jak w ogóle taką rozmowę zacząć.
    Czy któraś z Was była może w podobnej sytuacji, albo ma jakąś wiedzę na ten temat? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pomóżcie proszę, bo się wykończę tym myśleniem...

Pozdrawiam

2. andrzelika1989

andrzelika1989 Fanka BB :)

hey nie wiem może każda kobieta inaczej odczuwa ból po cesarce, ale ja przeżyłam dramat, mdlałam nie mogłam podnieść się z łóżka, a co gorsze ledwo opiekowałam się synkiem, chciałam mieć poród naturalny, ale niestety nie mogłam, nie które kobiety które miały cesarke i poród naturalny wybierają naturalny, wolą przetrwać ten ból, a później cieszyć się macierzyństwem niż stękać z bólu.

3. reklama
  4. SisiBabyCare_pl

SisiBabyCare_pl Zaciekawiona BB

Jeśli Ty i bobas jesteście zdrowi, nie ryzykuj cc. Wbrew pozorom to poważna OPERACJA. Cięcie powłok brzusznych, otrzewna. Może dojść do zrostów. Dasz radę!!!

5. mamatatadziecko

mamatatadziecko Fanka BB :)

mam tak samo jak Ty, tj. pierwszy raz jestem w ciąży i jak to zwykle bywa boje się tego czego nie znam. Slyszałam rozne opinie, ale niektóre mamy twierdzą, ze po cc w chwili ciecia nie ma problemu, bo faktycznie nie boli, ale później za to dłużej dochodzi się do siebie.

6. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

Ja miałam cc i jestem bardzo zadowolona. Miałam chyba bardzo dobrze zrobioną bo każdy lekarz czy położna co mnie w połogu badali twierdzili,że piękna robota :szok::-D Nie mam porównania ale mam zarówno koleżanki po naturalnym porozrywane od przodu do tyłu ,które dłużej dochodziły do siebie niż ja po cc i mam też taką która niebawem zaplanowała drugą cc bo po pierwszym synu stwierdziła ,że nie ma innej opcji porodu :-) Kolejna z kolei pomimo,że naturalny ją bolał wspomina w miarę ok. Reguły nie ma :happy:

7. mamatatadziecko

No właśnie, ile osób tyle opinie.
    A gdzie rodziłas?

8. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

9. mamatatadziecko

ooo, też mam plan rodzić w tym szpitalu :)

10. reklama
  11. malenstwo20

malenstwo20 Gość

jesli mozesz rodz naturalnie po co ci cesarka. ja chcialam naturalnie coz nie wyszlo.

chociaż nie powiem cieci mam ładne.
    cesarke mialam o 15 mialam ogolne wiec ok 18 pamietam ze sie wybudzilam tak ze bylam swiadoma bolu nie czulam tylko ciezar ugniatajacego 2kg worka na brzuchu. potem go zdjeli przeciwbolowe dawali. z pooperacyjnej na sale o 7 rano juz o wlasnych silach szlam. najgorsze byly pierwsze dni bo ciezko bylo wstac z lezenia. i strach ze szwy sie rozejda.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Luty 2014
  12. K.M-B

K.M-B Fanka BB :)

Ja miałam dwie cesarki.
    Po pierwszej pozwolili mi wstac po 24h. Szwy mnie ciągnęły przez tydzień. Za drugim razem myslałam że będzie gorzej, bo zrosty itp a tu miła niespodzianka bo pozwolili wstac po 6h i zero bólu. Byłam w szoku, ale to zależy od organizmu. Ja bym nie zamieniła cc na naturalny.
    Mimo iż mieszkam w Bydgoszczy cc tutaj się nie odbyły.

Poleć forum