reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cesarka

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
dziewczyny, mialam cesarke 3 tygodnie temu.Czuje sie bardzo dobrze, no i mam a ochote na kochanie sie z moim mezem. ...bardzo juz bym chciala,ale nie wiem czy juz moge...to sa 3 tygodnie, wiem ze powinno sie wytrzymac 6 tygodni. Czy cos by sie stalo?czy mozna sie teraz kochac bez zabezpieczenia?
 
reklama
Ja też miałam cc ale wstrzymałam sie do 6 tygodni przy drugiej ciąży a w po pierwszej to jakies 4 tygodnie mineły jak zaczelismy sie kochać.A czy bez zabezpieczenia to indiwidualna sprawa , ja sie panicznie bałam że zajde zaraz w następną ciąże.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli dokarmiasz dziecko butelką to musisz mieć zabezpieczenie. Zresztąkarmienie nie jest 100 % metodą antykoncepcyjną. Pogadaj z ginekologem. Są tabletki jednoskładnikowe. A po jakimś czasie (4-6 m) możesz wziąść spirale. Chociaż ja wole prezerwatrywe bo niegdy nie wiem jak może zareagować moja mała po hormonach a karmie tylko piersią
 
Madzia ja już tydzien po ceserce przy zdjęciu szwów pytałam się lekarza, czy moge kochać się z mężem, bo taką miałam na to ochotę, ale kazal mi odczekac 6 tygodni. Sęk w tym, że po tym czasie byłam juz taka wykończona nocnym karmieniem i brakiem snu, że ochota przeszła mi całkowicie :-):tak:
 
ja czekalam do 6 tyg po porodzie, rodzilam SN i wolalam aby wszytsko bylo zagojone :tak:

po CC tez lepiej zaczekac bo macica musi wrocic do siebie no a wspolzycie to jednak przenosi conieco bakteri i jakis zarazkow. Latwo o infekcje :tak:

teraz biore Azalie - minipigulke i karmie piersia :tak:
 
reklama
Ja po porodzie SN wytrzymałam 4 tygodnie;-)

Ale w czym rzecz - tutaj chodzi o wygojenie macicy, jak już ktoś wspomniał - może dojść do infekcji i z tego względu powinno się uzywać prezezerwatywy nie tylko jako antykoncepcji ale jako ochrony przed wprowadzeniem bakterii, które znajdują się w nasieniu. Tak na własną rękę zaleca się rozpocząć współżycie, kiedy ustaną odchody poporodowe - mozna wtedy założyć, że macica zagoiła się. Natomiast po cc to tak jak po każdej operacji - jest ryzyko rozejścia się rany, ot tyle i od tego to zależy. Generalnie zakłada się, że kobiety po cc mogą zaczynać wcześniej, bo nie mają wszystkich innych dolegliwości bólowych związanych z porodem SN i ewentualnym nacięciem.

Antykoncepcja wskazana, bo nawet regularne karmienie nie zabezpiecza w 100%, ponadto przerwy między karmieniami ponad 6 godzin są wystarczającym bodźcem do wystąpienia owulacji. Lepiej dmuchać na zimne.
 
Do góry