reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Co za bzdura.
Przez całą ciążę nie chodziłaś chyba z maską tlenową na twarzy i dziecko jakoś nie było niedotlenione.
Tlen przy cc podaje się ponieważ po rozcięciu otrzewnej masz wrażenie, że brak Ci tchu.....a nie dlatego, żeby dotlenić dziecko


właśnie się zakrztusiłam ze śmiechu kolacją :D:D:D:D:D Niektóre kobitki mają serio dziwne pojęcie nt cesarek i ich wpływu na dziecko :D nawet mój mąż sie uśmiał z tej maski tlenowej i jej wpływu na maluszka:D
Karina a pomyślałaś choć przez chwilę, że dziecko było niedotlenione z innego powodu? no chyba, że Ty żartowałaś z tą maseczką z tlenem :D

ja nie dostałam ani jasia, ani tlenu, rano tabletka na uspokojenie, ale nie wzięłam.
 
reklama
Wiesz co, moje trzecie dziecko np....urodziło się sine...na szczęście po 5 min było już ok. Dlaczego...? Bo, mi od tlenu robiło się strasznie nie dobrze i chciało mi się wymiotować...A podają tlen, żeby dziecko było dotlenione...Więc lekko odsunęli mi maskę od buzi i przystawili koło buzi miseczkę, na w razie czego...jeśliby mnie mocno nadusiło (na szczęście miałam tylko odruchy wymiotne, nic po za tym). I w wyniku odsunięcie maski z tlenem dziecko urodziło się sine, więc jest to jakieś obciążenie dla dziecka...Mało tego po tych lekach spadło mi ciśnienie na 50/100, szybko mi je podnosili...więc zobacz jak zostałam naszpilkowana...Prawie im odleciałam. Czułam się bardzo słabo jakbym miała zaraz zemdleć...Podają przecież nam matką silne leki uspokajające(głupiego jasia)...żebyś im na stole nie szalała, czujesz się taka zmulona, jakby Ci się spać chciało, ale nie uśniesz...No i znieczulenie w kręgosłup też jakoś wpływa na dziecko...na pewno przechodzi to wszystko do dziecka mimo, że jest prawie, że natychmiast wyciągane....po podaniu leków...rozcięcie i wyjęcie dziecka trwa na prawdę chwilkę, szycie trwa dłużej. Taki problem miałam tylko z jednym dzieckiem, reszta urodziła się też przez cc, (miałam 3 cc) i z żadnym nie czułam się tak źle podczas cc...Ale z kolei szybko doszłam do siebie później. Patrząc na kobitki po znieczuleniu ogólnym...widząc jak sobie co prawda siedzą, a ja jeszcze płasko plackiem na łóżku...ale one z kolei wymiotowały były 2...ja się czułam po zewnątrz-oponowym znieczuleniu dobrze, a one po ogólnym źle. Każda cesarka inna, tak samo jak każda ciąża inna i każdy poród siłami natury jest inny, jeden lżejszy drugi cięższy, jeden długi inne ,,wyplują,, dziecko w sekundę:)...Nie ma za bardzo co patrzeć na inne osoby jak one coś przechodziły, bo każda z nas jest inna i ma inny próg bólu...jedna wytrzyma więcej druga mniej....No ale można poczytać przejścia innych i spodziewać się u siebie tego czy owego....Powodzenia wszystkim przyszłym cesarzowym....dacie radę...nie bójcie się przede wszystkim i nie stresujcie się, bo źle to wpływa na małe bąbelki pod naszym serduchem:)

nie no.... z tym tlenem chyba sobie jaja rozbiłas, co?? nie wierze, że w to wierzysz naprawdę...


A tak w ogóle jedno jest pewno - jest duuuużo wiecej powikłan u noworodków przy porodach SN, anizeli przy CC - to są fakty:) I przyznam, że to własnie jeden z głownych powodów, dlaczego nie chcę porodu SN.
 
Witam,
Ok. 2 lata temu mialam laserowa korekcje wady wzroku metoda LASIK. Moja wada przed zabiegiem wynosila prawie -10. Aktualnie mam 0. Jestem w 18 tyg. ciazy i chcialabym zapytac osoby w podobnej sytuacji o ich doswiadczenia. Czy po takim zabiegu jest wskazanie do cc, czy moze rodzilyscie naturalnie?
Dzwonilam do kliniki, w ktorej mialam zabieg, ale tam powiedziano mi, ze na wizyte, na ktorej sie kieruje do cc, trzeba sie zglosic w ostatnim miesiacu ciazy. Dlatego zalezy mi na Waszych opiniach i jak to bylo u Was?
Pozdrawiam cieplutko, Marlena :-)
 
Śmiejcie się z siebie....a ze mnie, mówię to co powiedział mi anestezjolog, który siedział mi nad głową.Nie zmyśliłam tego...

Noel nie miałam żadnego wrażenia jakby mi się słabiej oddychało, tobie chyba się słabiej oddycha brzuch ci przeszkadza.

Basia26. Kiedy miałaś CC i gdzie? Ja miałam w grudniu 2010r. i miałam głupiego jasia i maskę z tlenem też. Maskę żeby dotlenić dziecko...(słowa anestezjolog). Każdy szpital inne ma zwyczaje!!!Tabletkę kiedy mają podać uspokajającą jak nagle jest cc. Zastanów się czasami co piszesz...Bo się wygłupiłaś..
P.S kolacji nie je się o tej godzinie. To nie zdrowe!!!

Noelia buhaha to Ty na tym zdjęciu....życia jeszcze nie doświadczyłaś.

Krupka to uwierz...popytaj kobiet które miały cc i sn, kóry poród lżejszy!!!
Tu masz np. wypowiedź profesor Dobrzańskiej na pytanie:
To może lepiej, żeby wszystkie dzieci rodziły się przez cesarskie cięcie?

O nie, to byłby błąd w sztuce. Dzieci urodzone w ten sposób częściej miewają nadciśnienie płucne, dlatego że nie przeciskają się przez drogi rodne matki, kiedy to z płuc zostają wyciśnięte wody płodowe. A takie nadciśnienie także może prowadzić do niedotlenienia.
 
ja po kilku godzinach prób urodzenia SN mialam w koncu CC - tego pierwszego nie chcę już nigdy w życiu! Po CC bylo mi znacznie lepiej niz przez te kilka godzin męki!

przy CC drogi oddechowe dziecka są czyszczone przez lekarza - naturę w wielu kwestiach da sie zastąpić ;)


Przy CC "głupi jasiu"???!!! Zaczynam miec wątpliwości, czy w ogóle byłaś kiedykolwiek w ciązy i czy przezyłaś choć jeden poród.....
 
Ostatnia edycja:
Śmiejcie się z siebie....a ze mnie, mówię to co powiedział mi anestezjolog, który siedział mi nad głową.Nie zmyśliłam tego...

Noel nie miałam żadnego wrażenia jakby mi się słabiej oddychało, tobie chyba się słabiej oddycha brzuch ci przeszkadza.
Złośliwe komentarze nie na tema będą usuwane.
Tlen przy cc nie podaje się ze względu na dziecko.
Chyba, że Ty całą ciążę nosiłaś maskę tlenową.

Basia26. Kiedy miałaś CC i gdzie? Ja miałam w grudniu 2010r. i miałam głupiego jasia i maskę z tlenem też. Maskę żeby dotlenić dziecko...(słowa anestezjolog). Każdy szpital inne ma zwyczaje!!!Tabletkę kiedy mają podać uspokajającą jak nagle jest cc. Zastanów się czasami co piszesz...Bo się wygłupiłaś..
CC z głupim jasiem??
Czy Ty poważna jesteś??

Noelia buhaha to Ty na tym zdjęciu....życia jeszcze nie doświadczyłaś.
A tenn komentarza czego dotyczy bo chyba nie tematu?
Jeżeli zamierzasz robić komentarze tego typu to będą one usuwane.
 
Śmiejcie się z siebie....a ze mnie, mówię to co powiedział mi anestezjolog, który siedział mi nad głową.Nie zmyśliłam tego...

Noel nie miałam żadnego wrażenia jakby mi się słabiej oddychało, tobie chyba się słabiej oddycha brzuch ci przeszkadza.

Basia26. Kiedy miałaś CC i gdzie? Ja miałam w grudniu 2010r. i miałam głupiego jasia i maskę z tlenem też. Maskę żeby dotlenić dziecko...(słowa anestezjolog). Każdy szpital inne ma zwyczaje!!!Tabletkę kiedy mają podać uspokajającą jak nagle jest cc. Zastanów się czasami co piszesz...Bo się wygłupiłaś..
P.S kolacji nie je się o tej godzinie. To nie zdrowe!!!

Noelia buhaha to Ty na tym zdjęciu....życia jeszcze nie doświadczyłaś.

Krupka to uwierz...popytaj kobiet które miały cc i sn, kóry poród lżejszy!!!
Tu masz np. wypowiedź profesor Dobrzańskiej na pytanie:
To może lepiej, żeby wszystkie dzieci rodziły się przez cesarskie cięcie?

O nie, to byłby błąd w sztuce. Dzieci urodzone w ten sposób częściej miewają nadciśnienie płucne, dlatego że nie przeciskają się przez drogi rodne matki, kiedy to z płuc zostają wyciśnięte wody płodowe. A takie nadciśnienie także może prowadzić do niedotlenienia.


ostro pojechałaś :D

kochana, nie ja pierwsza i nie ostatnia rodziłam, ale ja nie słyszałam od żadnej z koleżanek po cc żeby miały jasia. I jeszcze jedno, powiedz mi, która matka dostaje maske z tlenem jak ma robione cc natychmiastowo, ponieważ dziecku spada tętno i muszą je wyjąć na gwałt? której dają wtedy tlen, żeby DOTLENIĆ DZIECKO?? Jakim cudem Tobie podany tlen ma dotlenić malcowa? To żałosne... Ty po tym jasiu rzekomym musiałam niewiele już kumać co do Ciebie lekarze mówili wiesz?
 
reklama
beata26 nie chce sie wtracac w kłotnie ale ja tez mialam cc i tez mialam jasia pod koniec operacji zaczelam panikowac nie wiem co sie dzialo i uslyszalam tylko ze cos podaja dozylnie i mialam jasia co prawda zaraz doszlam do siebie ale mialo cos takiego miejsce bo wyjezdzajac z operacji czekala na mnie rodzina i podobno bylam zaplakana i krzyczalam a tego juz nie pamietam ......
 
Do góry