reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Z tego co mi wiadomo trzeba odczekać chociaż ten rok przed następną ciążą, ale pocieszajace jest to, że nawet po pierwszej cesarce jest szansa na poród naturalny.
 
reklama
z ta szansa na porod Sn to pewnie ze jest,ale chyba w wiekszosci znowu jest ciecie. Ja rodzilam 24godz ze skorczami co 6 i co 3 minuty i doopa, znowu cesarka
 
Mnie w szpitalu na pierwszej wizycie w 2 ciąży położna pytała jak będę chciała rodzić. Jak powiedziałam że SN to powiedziała że 70-75% kobietą po 1CC udaje się urodzić SN. Po 2CC już tylko CC. Ale wiadomo różnie to bywa...
 
tak więc odebrałam wyniki hcg i wynik 0 czylo brak jakiej kolwiek ciąży... dostałam luteine na wywołanie miesiączki i mam brac potem jak dostane od 5dc. midiane. Troszkę mi przykro że jednak to nie dzidzia ale nie staralismy sie są plusy i minusy tego.Zdecydowałam z mężem że pomimo tego zaczniemy starania po nowym roku lekarz kazał poczekać do kwietnia. Co sie okazalo to dziwne bylo ze test ciazowy byl pozytywny... lekarz mi wytlumaczyl ze testy w ta strone tez moga sie mylic po prostu moje cialo wytworzylo w danym momencie duze stezenie hormonu dlatego byl wynik pozytywny. A myslalam ze test moze sie mylic ale w negatywna strone... jednak lepiej robic betę dla pewnosci.

PS Po cesarce gin kazal czekac przynajmniej rok z tego wzgledu ze miałam krwotok ale jak zajde wczesniej to mam sie do niego zglosic i bedzie obserwacja, powiedzial ze to bedzie bardzo niebezpieczne. Po zwyklej zesarce która wczesniej nie była wymeczona naturalnym porodem nie ma przeciwskazan do dzidzi gdybym teraz zaszła
 
Hej dziewczyny:-) Mam pytanie do madziolka i do innych mam po 2 ciążach, u których stwierdzono rozchodzenie się blizny po CC w trakcie drugiej ciąży. Czułyście że coś się dzieje z waszą blizną jakiś ból, kucie, pieczenie czy ciągnięcie i czy da się to skontrolować przez USG?? Dziękuję za odpowiedź;-)
 
Dziewczyny ja po pierwszej nieplanowanej cc (poród zaczął się normalnie, było rozwarcie i skurcze, oxy, ale główka się nie wstawiała i już ze skurczami partymi zrobiono cc) nie miałam wskazań do kolejnej cesarki. Bardzo chciałam urodzić siłami natury (po pierwszym porodzie miałam depresję, że się nie udało sn). Ale sytuacja się powtórzyła, odejście wód, skurcze, oxy i w końcu cc. Przy kolejnym porodzie po cc, trzeba uważać z oxy, jeśli już trzeba podaje się mniejsze jednostki, ze względu na bliznę. Ale rodząca nie musi się na to zgodzić.
 
Witajcie, ja jestem na początku drugiej ciąży, mój synek który przyszedł na świat poprzez cc ma 9,5 miesiąca. Byłam dziś u lekarza, uspokoił mnie, stwierdził że nic mi nie grozi:)
 
Hej dziewczyny:-) Mam pytanie do madziolka i do innych mam po 2 ciążach, u których stwierdzono rozchodzenie się blizny po CC w trakcie drugiej ciąży. Czułyście że coś się dzieje z waszą blizną jakiś ból, kucie, pieczenie czy ciągnięcie i czy da się to skontrolować przez USG?? Dziękuję za odpowiedź;-)
Ja miałam takie ciągnięcie w miejscu blizny i pobolewanie jakby kłucie nozem ale blizna wtedy wydawała się dobra i dwóch ginów stwierdziło, ze to zrosty. Rozeszła się dopiero przy porodzie sn i finał kolejna cc
 
reklama
Witaj, Kochana ja nic nie czulam - jesli chodzi o to rochodzenienie sie - poza parcie na dol brzucha juz pod koniec ciazy, wiec wiecej lezalam. Gdy przyjechalam na cc, pani polozna stwierdzila po ktg czy jak to tam sie nazywa ze mam juz rozkrecona akcje porodowa i ze mnie to nie boli:p a ja myslalam ze to maly sie tak rozciaga. Na usg nic nie widzieli, bylo robione na poczatu 9 miesiaca, wiec moze skurcze sprawily ze sie to rozeszlo, nie wiem. Tak czy siak powodzenia Ci zycze bez zadnych wczensiejszych niespodzianek:)
 
Do góry