reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Troche zadam pytanie z innej beczki, ale związane z wątkiem: mówiecie, ze przy porodze naturalnym trzeba pomóc d rugiej fazie porodu, albo skrócic druga faze - dla mnie jest to czarna magia :) Co to znaczy???? I co to jest VACUM??
Ciekawa jestem co mi powiedza lekarze. Wolałabym rodziec naturalnie. ::)
 
reklama
Vacuum to próżnociąg i nikomu takiego czegoś przy porodzie nie życzę. To po prostu wyssanie dziecka z łona matrki specjalnym urządzeniem, pompą ssącą. Wiecie, jak tak czytam, to lekarze są straszniebeztroscy, no ale to nie ich oczy, tylko nasze >:D. Ja się uparłam, bo i tak chcę mieć cesarkę, byłam aż u 3 okulistów (w tym dwóch wybitnych specjalistów), którzy baaardzo dokładnie badali mi stan siatkówki i dna oka. Trzy razy wyszło to samo - zalecenie do cc, ale mój ginekolog wciąż traktował to beztrosko ("spróbujemny naturalnei, zobaczy się i tak dalej"). Ponieważ wolę mieć cesarkę planowaną niż wymuszoną, będę rodziła w prywatnej klinice.
Odklejenie (raczej odwarstwienie) siatkówki, które grozi nie tylko przy porodzie ale i przy dużym wysiłku (nie wolno np. ćwiczyć na siłowni z dużymi obciążeniami) to naprawdę bardzo poważna rzecz i groźba utraty wzroku. Moim zadaniem nie warto ryzykować porodu naturalnego, jeśli grozi to matce ślepotą.
 
Agatka, masz 100% rację co do tej beztroski lekarzy :( Denerwuje mnie to, że zostawiaja takie decyzję pacjentom. W koncu ja nie jestem lekarzem i wolałabym takich decyzji nie podejmować. No ale jak narazie, to mój dzidziolek siedzi sobie w najlepsze główką do góry, więc jeśli sie nie obróci to i tak czeka mnie cesarka. Poczekamy, zobaczymy...
 
Ja wiem, ze przy wadzie wzroku wysilek niewskazany, od lat pogarsza mi sie wada i systematycznie nawiedzam okuliste. Moge tylko plywac, reszta wysilku zabroniona. Przekonalam sie, ze nie wszystkie "slepolki" o tym wiedza! Mnie poinformowal o tym lekarz wiele lat temu, a moja kolezanka zyla sobie w zupelnej nieswiadomosci, ze czegos nie wolno przy wadzie wzroku. A lekarze nie powinni zostawiac decyzji o porodzie pacjentce, w koncu to oni sa lekarzami, nie my. Ech.
 
Tez bylam u okulistki i dowiedzialam sie tyle ze ona zadnego zapewnienia i mi nie wypisze. ani ze jest zagrozenie i skierowanie na cesarke ani odwrotnie. moze co najwyzej opisac co widzi w oku i tyle. i to tez bedzie jedynie na ten dzien w ktorym opisywala. poza tym powiedziala ze w obecnym stanie mojej ciazy nie ma sensu opisywac stanu oka. mam wiec przyjsc w 8 m-cu a ona wtedy opisze co widzi i tyle. kompletny bezsens wiec jak widzicie. nawet gdyby moje oczy byly zagrozone to okulista tego nie napisze zeby nie brac na siebie odpowiedzialnosci. rece opadaja.
 
Bogu dzieki  mam zdrowe oczy,ale tak czytam z zainteresowaniem te wasze posty, bo kuzyna zona rodzila tydzien temu i miala wlasnie cesarke z powodu krotkowzrocznosci. Nie wiem jak duza ma ta wade, ale moze uda mi sie dowiedziec. Ja jestem ogolnie zagozala fanka porodow naturalnych i te predyspozycje do cc mnie ciekawia.
Wiem, ze moze czasem lepeije dmuchac na zimne, ale moze bez przesady i tu podejscie Klaudi mi sie podoba. Cc nie jest tez takie wspaniale.
Powiedzcie, czy duzo slyszy sie o tym, zeby kobiety tracily wzrok przy porodach? Nie znam doniesien, ale to by dawalo do myslenia.
Pozdrawiam Was goraco i zycze przemyslanych decyzji!|
ps. No a lekarze jak zwykle rece umywaja :(
 
Przede wszystkim to kobieta powinna miec wybór, nie powinno tak być, że lekarze się boją podjąc decyzję i zrzucają ją jeden na drugiego >:D

Ja z kolei jestem zwolenniczka cesarki i tak czy siak rodziłabym w ten sposób (zresztą i tak rodzę w prywatnej klinice, gdzie robią cesarki na życzenie, więc żaden okulista mi łaski nie robi), ale byłam pewna, ze jak się ma wskazania medyczne, to jest to respektowane, a nie traktowane na zasadzie "jakoś to bedzie, albo i nie". A niestety sama się z tym spotkałam, bo badałam stan oczu, żeby po prostu wiedzieć, jak to ze mna jest (planowałam zresztą poród w św. Zofii, a tam nikt by mi cc na życzenie nie zrobił :-[) Z tym, że u mnie okuliści nie mieli wątpliwości, tylko lekarz prowadzący (a taki się wydawał w porządku całą ciążę grr).
 
jezeli jest wskazanie do cesarki jezeli jest mozliwosc uszkodzenia wzroku to lepiej miec ta cesarke ja mialam ze wzgledu na wzrok i ciesze sie ze sie zgodzilam gdyz moja ciotka tez miala takie wskazania lecz lekarze czekali chyba na lapowke i kazali jek rodzic naturalnie co skonczylo sie dla niej zle gdyz odkleilasie jej siatkowka i po sprawie.a niestety porod na twoje zawolanie nie bedzie sie odbywal szybciej niz ma-ja juz wiem jak to jest to wszystko zalezy od rozwarcia.powodzenia ;)
 
Martuska nie wiem czy juz rodzilas, ale z deklarowaniem sie co wyzszosci nat. nad cc to bym sie powstrzymała ;D ;D moim zdaniem diewuszki, wlasnie trezba dmuchac na zimne, bo potem to juz jest "po zawodach" i tylko płakac mozna jesli cos nie tak będzie. Ja trafiłam w szpitalu na ekipe zwolenników porodu naturalnego co zaowocowało 16-sto godzinna męczarnia, ponad miesiecznym połogiem, i syneczkiem w inkubatorku - bo był podduszony przedłuzającym sie porodem (lek. zmusili mnie do samodzielnego urodzenia mimo iz nie było przez 16godzin postepu akcji porodowej - dopiero w ostatniej pół godzinie zadziałała oxytocyna (zanikało tętno u synka) . Dla mnie to był horror - psychiczny i fizyczny
 
reklama
Cesrake robi się gdy jest duża wada wzroku.Ale zawsze trzeba miec badanie okulistyczne po 30 tyg ciąży, niech lekarz okulista przebada wzrok i wtedy może dopuścić do porodu naturalnego jeżeli nie widzi przeciw wskazań.
 
Do góry