reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie - jaka przerwa między ciążami, dylematy

Ja miałam CC w czerwcu 2021 i rozpoczęliśmy starania po kontroli i przyzwoleniu lekarza ginekologa. Moim zdaniem konieczna jest tez konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego. Powodzenia 🌸
 
reklama
Tu gdzie mieszkam lekarze każą czekac minimum rok. A najlepiej dwa lata między cesarkami. Ale wiadomo, ze to zależy indywidualnie. Na jednej kobiecie zagoi się jak na przyslowiowym psie. Inna będzie latami miała problem.
Co do tego gdzie się ciąża zagniezdzi, to nie masz na to wpływu. Po prostu nic z tym nie zrobisz. Zagniezdzi się tam, gdzie będzie chciała. Łożysko będzie tam, gdzie się zdecyduje być i tyle. Nic z tym nie zrobisz.
Ja miałam dwa lata przerwy między cesarkami. Prawie co do dnia. Problemow z druga ciąża nie było. Miałam wprawdzie podejrzenie łożyska przodujacego ale w drugiej połowie ciazy samo się ładnie podniosło. Miałam 38 lat jak rodziłam drugie dziecko.
Uwazam, ze za dużo czytasz *******, które tylko cie stresują a nie wnoszą nic pozytywnego do tematu.
 
Witam miałam 30 lat jak zaszłam w pierwszą ciążę 31 jak rodziłam, ze względu na brak postępu porodu zrobili CC. Z druga ciąża jeden lekarz mówił 3 lata odczekać a Pani doktor 2 więc posłuchałam Pani doktor i po 2 latach zaszłam w drugą ciążę. Za drugim razem lepiej znosiłam niż pierwsza.Lekrze zadecydowali że lepiej bedzie CC zrobić i było ok a i dodam że miałam 34 lata. I teraz zaszłam w trzecią 35 lat- nieplanowana. Jak byłam pół roku po porodzie na kontroli doktor nie widział przeszkód na kolejną tym bardziej że mam niewielki ubytek. Ja właśnie tak samo z tym wiekiem się martwiłam a w pierwszej ciąży miałam więcej powikłań niż w drugiej. Tak więc najlepiej iść do lekarza jednego albo dwóch i jak dadzą zielone światło to próbować:) i starać się nie czytać bo to tylko jeszcze gorzej ja też się naczytałam i czasami się stresuje ale trzeba być dobrej myśli:)
 
Właśnie miałam teleporade w Medicover i mnie nastraszyli, że 1 rok to totalne minimum a najlepiej 3 lata :/ Udam się jeszcze do lekarza prywatnie, do takiego lepszego, zapytam o opinię i przy okazji niech dobrze sprawdzi bliznę... Mi by się nawet aż tak nie spieszyło, ale słyszałam że 30 czerwca rusza rejestr ciąż, w sensie ten centralny rejestr, do którego dostęp ma rząd itp. Czy wiecie coś na ten temat czy to ruszy?
 
U mnie co lekarz to mówił inaczej. Położna mi kazała czekac 2 lata, bo ledwo co zlazłam ze stołu a juz pytalam kiedy mogę drugie :D Chyba zabiłam ich wszystkich tym pytaniem. Obydwaj ginekolodzy mówili coś o roku, ale jak przyszło co do czego mój obecny lekarz nie był zachwycony, że zaszłam tak szybko. Mimo to później podchodził inaczej do tematu i był bardzo zadowolony z prowadzenia mojej ciąży, a ta była książkowa i bezproblemowa. Ostatnio mi mówił, żebym znów odczekała rok, żeby macica odpoczęła. Także pomimo 2 cc i operacji na wyrostek jakbym się uparła mogłabym startować w październiku z 3 ciąża :D ale narazie podziękuję i pokibicuje bardziej potrzebującym mamą :D muszę odpocząć.
 
Hej dziewczyny :) Tak sobie czytam Wasze historie, bo mnie korci żeby mieć jeszcze jednego bobaska :D Jestem po 2cc. Pierwsze luty 2019, drugie czerwiec 2021. W obu przypadkach rodziłam naturalnie, ale jak się za każdym razem dowiadywałam mam za duże dzieci jak na moją budowę ciała i nie urodzę naturalnie chociaż tak bardzo chciałam... Podejrzewam, że jeśli będę w ciąży to czeka mnie kolejna cesarka i jakoś się tak jej obawiam. W lutym - marcu planuje iść do lekarza, by sprawdził czy już można. Zobaczymy co wyniknie,
 
O to widże, że 2 cc mamy z tego samego rocznika z tym, że styczeń 2020 i październik 2021. U mnie po pół roku powiedział, że nie ma przeciwskazań. Mam dać rok odpocząć macicy. Narazie na 3 dziecko się mąż nie zgadza. Nawet go nie cisnę bo się zniechęci nazawsze, ale licze że za rok - 2 jak dzieci będą starsze, zatęskni za małą różowa kulką :D
 
O to widże, że 2 cc mamy z tego samego rocznika z tym, że styczeń 2020 i październik 2021. U mnie po pół roku powiedział, że nie ma przeciwskazań. Mam dać rok odpocząć macicy. Narazie na 3 dziecko się mąż nie zgadza. Nawet go nie cisnę bo się zniechęci nazawsze, ale licze że za rok - 2 jak dzieci będą starsze, zatęskni za małą różowa kulką :D
Ja chcę w przyszłym roku rozpocząć starania :) A co z tego wyniknie - zobaczymy :D
 
reklama
:D u mnie na dzien obecny rok miesiac i 2 tyg od cc :D Jak mi sie przysnilo ze jestem w 3 ciazy to byla wielka radosc, ale paniczny strach przed 3 operacja. W chwili obecniej nie dojrzalam do 3 dziecka, chociaz bardzo o nim marze. Tez pewnie poczekam rok :)
 
Do góry