reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie pielęgnacja

Margolcia9

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Październik 2020
Postów
17
Witam
Czym pielegniujecie i kiedy ranę po cc? A chodzi mi o etap już ok miesiąc po i w sumie rana się goi ale czy powinno ie teraz ja czymś smarować? Dotychczas tylko podczas mycia biały jeleń i osuszanie ręcznikiem papierowym. Ale zastanawiam się czy już można byb tło użyć jakiejś maści na ranę czy na bliznę? Co robicie?
 
reklama
Zależy od maści/plastra. Na opakowaniu masz napisane od kiedy możesz stosować.
Polecam również masować Blizne, możesz robić to już teraz, nie będzie cię bolała w przyszłości.
 
Osobiście po zdjęciu szwów niczym nie smarowałam blizny. Ładnie sama się zagoiła (cieniutka kreseczka) Jestem 16 mies po cc także blizna już zbladła. Jedynie mobilizowałam bliznę by nie było zrostów.
 
Ja również od zdjęcia szwów niczym specjalnym nie smarowalam i blizna jest praktycznie niewidoczna. Nawet nie masowalam ani nic z tych rzeczy.
 
Polecam wizytę u fizjoterapeutki uroginekologicznej 😊 u mnie masaż - mobilizacja blizny i żadnych maści. Blizna wchłania się powoli tak że w ogóle jej nie widać. Masaż jest ważny żeby nie było zrostów i blizna nie ciągła, nie robiła szkód wewnętrznie.
 
Do góry