reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cesarskie ciecie

reklama
W trakcie cięcia cesarskiego kiedy bobas zostaje wydobyty z macicy zostaje on pokazany mamie no niestety nie ma takiej możliwości by go przytulić ale od razu po zakończeniu ciecia cesarskiego maluszek jest przynoszony do mamy i wtedy można poprosić by został rozebrany i położony na piersiach mamy.
 
Mam pytanie czy po cesarskim cieciu można od razu przytulić dziecko czy dopiero na sali poporodowej?:confused:
Witam,ja miałam cesarkę 3tygodnie temu ,jak jest wszystko ok to po "opatuleniu dzidzi" dają mamie do przytulenia na chwilkę,a za około 2godzinki przynoszą do karmienia ,pomimo to że nie można się zabardzo ruszać,dobrze jest jak ktoś z rodziny może wtedy dzidzię przytrzymać do karmienia
 
hej ja urodziłam niecałe 6 tyg temu, moje maleństwo zaraz po wyjęciu z brzuszka dostalam do przytulenia i pocałowania poźniej zabrali Julcię na 40 min pod lampy zeby ogrzac i przyniesli mi ją na salę poporodową do karmienia i była ze mną az od 9:10 - 21:00 :-) nikt mi nie pomagał jej karmić, leżałam obolała a mala obok i jak zjadła to zasneła na 5 h a ja z nią :-)
 
W trakcie cięcia cesarskiego kiedy bobas zostaje wydobyty z macicy zostaje on pokazany mamie no niestety nie ma takiej możliwości by go przytulić ale od razu po zakończeniu ciecia cesarskiego maluszek jest przynoszony do mamy i wtedy można poprosić by został rozebrany i położony na piersiach mamy.

To zalezy od szpitala. W niektórych jest to możliwe.

a czy przy cesarce może być obecny mąż?

Raczej stoi za drzwiami, ale to tez zależy od szpitala. Są szpitale w których mąż może stać obok- przy głowie kobiety, tak by nie widział zbyt wiele....;-)
Najlepiej wypytać o takie rzeczy w szpitalu w którym będziesz mieć cc.
 
Napiszę Ci na moim przykładzie- przygotowania do cc około pół godziny, sam zabieg około 15-20 minut. Wyciągnięcie maluszka to naprawdę chwila.
 
reklama
Nie, po co?
Masz zaplanowaną cesarkę? Jeśli tak to umawiasz się z lekarzem na konkretny termin i wtedy robią Ci cc.
 
Do góry