reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cetaphil Restoraderm

Dołączył(a)
16 Czerwiec 2011
Postów
6
Miasto
3miasto
Witam, mam 2 letniego synka. Odkąd pamiętam miał problemy ze skórą - najpierw podejrzenie o skazę i Bebilon Pepti, poźniej uczulenia na kremy p.słoneczne, wysypki za uszami i pod kolanami, sucha skóra itp. Maści mam w domu tyle że chyba więcej niż w aptece. Oczywiście kapiemy go w emolitenach (tez juz różne przećwiczyliśmy). Niedawno napisała do mnie koleżanka ze stanów polecając mi produkt Restoraderm mówiąc że jest on w tej chwili bardzo popularny i ma bardzo dobre opinie wśród mam. Jest ponoć przeznaczony dla wrażliwej, suchej skóry zwłaszcza przy problemach typu AZS, wypryski alergiczne zmiany. Czy ktoś z was stosował już ten kosmetyk i może się ze mną podzielić opinią? Nie chciałabym kupować kolejnego cud-kosmetyku do postawienia do szafy, jednocześnie chciałabym pomóc maluchowi. Będę wdzięczna za jakiekolwiek uwagi. Z góry dziękuję.
 
reklama
Nie spotkałam sie z taka serią jeszcze,widocznie jest to jakaś "zamorska"odmiana.Ale...piszesz,że było podejrzenie o skazę.I co się okazało?Jest ta skaza?Tak prawdę mówiąc,to uczulac moze wszystko...:(((,u nas np. przez jakis czas marchewka była "winowajcą".Kremy przeciwsłoneczne jak najbardziej- dlatego przez dluższy czas też bałam się ich używać...Prawdę mówiąc,to mamy dzieci z AZS sa skazane na ciągłą walkę o jako-taki stan skóry swoich dzieciaczków...Dopóki nie wyeliminuje sie alergenów,to kosmetyki moga tylko łagodzić ,ale nie ma "cudownego" specyfiku.A z ta eliminacją ciężko- bo o ile z dietą czy kosmetykami mozemy jeszcze coś zrobic,to pyłki,roztocza itp. są praktycznie nie do uniknięcia.A testy jakies mieliście?jakies leki typu "Zyrtec"np.(choc niektóre dzieci on tez uczula:szok:).
Ja nie stosowałam,bo u nas akurat nie było aż tak źle i wystarczało Emolium i olejki do kąpieli z serii Linomag i Babydream,ale koleżanka bardzo sobie chwali Lipikar.
U nas np. seria Oilatum uczulała ...
 
Witaj! Używam Cetaphil Lotion --- nie wiem czy to to samo o co pytasz----kupiłam w aptece ok 30 zł 250 ml. Mój smyk ok 2 lat ma dosc silna alergie i różne wypryski na skórze---polecił nam ten balsam pediatra---niby doskonały---ale ja osobiscie nie widze różnicy----używałam balsam z Emolium... Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
hmm no musze wypytac bo moze to nie jest tu dostepne? poprosze ja o jakiegos linka albo co...
no było podejrzenie o skaze - maly mial czerwone szorstkie policzki to mi kazali przejsc na diete jak karmiłam piersia a pozniej na beblion pepti. nie mielismy zadnych testów bo generalnie samo przeszło po kilku miesiacach. pozniej pojawialy sie kroski za uszami i takie koliste plamki na buzce - to walczyliśmy clotrimazolum. zniknelo. w miedzy czasem uczulenia na krem przeciw sloneczny - czizus jak go obsypalo - caly byl w czerwonych plamach. ale zniknelo jak przestalismy uzywac. wtedy zaczelam go kapac w emolium. przeszlismy na normalne mleko i jemy nabial i wszystko jest ok., wiec to chyba nie byla skaza. pozniej bylo znowu uczulenie na inny krem do opalania. no i ostatnio ma wysypke pod kolanami.
 
Maucha, my używamy emulsji Cetaphil MD oraz kremu Cetaphil Ultra DA. U nas bardzo się sprawdzają te kosmetyki, AZS-owa skóra mojego synka bardzo je lubi. O restoradermie nie słyszałam. Ale wiesz, niestety i tak będziesz skazana na metodę prób i błędów - to, co świetne dla jednego atopika niekoniecznie będzie świetne dla drugiego. Pozdrawiam, powodzenia.
 
hmm zapytam tej koleżanki o co jej dokładnie chodziło bo może coś przekręciłam....

ewe111 ten lotion nie jest tylko do twarzy?
 
Używamy Restoradermu i skóra naszego maluszka bardzo sobie ceni jego działanie :) Z tego co wiem to dość nowy produkt, temu ciężko znaleźć o nim jakieś konkretne opinie.
 
mucha ja to używam na całe ciało tak mi poleciał pediatra---i po dłuższym stosowaniu są efekty na plus.Mały wyglada lepiej i tak sie nie drapie. Pozdrawiam
 
reklama
używam restoraderm od niedawna,z początku też bardzo sceptycznie podchodziłam do kolejnego nowego produktu, ale już widzę poprawę, skóra mojej córeczki nie jest już tak bardzo sucha, i dziecko częściej się uśmiecha :) już nie drapie się tak często
 
Do góry