reklama

Cewnik dj, czy któraś miała lub ma?

Misiaella

Zaciekawiona BB
Od
28 Listopad 2017
Odpowiedzi
0
Dziewczęta jestem nowa na forum. Przeszukałam wszystko ale nie widzę nigdzie nic na ten temat. Obecnie zaczynam 32 tydzień. Od 16 tygodnia mam założony w moczowodzie cewnik dj ze względu na duży zastój w prawej nerce (miedniczka, kielichy- wszystko powiększone). Zabieg lekarz zrobił mi "z zaskoczenia"- to miała być konsultacja urologiczna a w ciągu 5minut leżałam już na zabiegówce i zrobili mi bez znieczulenia zakładanie cewnika (twierdzą że kobiety mają krótką cewkę i nie ma co znieczulać). Bolało strasznie. Leżałam i ryczałam. Dopiero jakiś czas po zabiegu dowiedziałam się że był to bardzo niebezpieczny dla ciąży zabieg i groził przedwczesnym porodem- oczywiście przed nikt mnie nie poinformował... Bardzo źle znoszę ten cewnik. Byłam już z bólami w szpitalu. Jestem bardzo szczupła a dzidzia rośnie i uciska. Ostatnio ból staje się nie do zniesienia a to dopiero 32 tydzień :( pomóżcie, poradźcie... Czy któraś z Was to przeżyła? To moja druga ciąża a w pierwszej nie miałam żadnych problemów. Teraz zamiast cieszyć się tym stanem to cały czas zwijam się z bólu, myślę że mała też to odczuwa... Poza tym nie mogę być taką mamą dla starszego synka jaką bym chciała... Zamiast tego jestem zalegającą na kanapie, umęczoną i obolałą beznadziejnością :( jeszcze wyżywam się na mężu i często obrywa mu się za nic... On stara się jak może ale też ma już dość mojej francowatości i czasem nie wytrzymuje i wtedy są kłótnie... Mam już strasznie dosyć :(

reklama

Misiaella

Zaciekawiona BB
Od
28 Listopad 2017
Odpowiedzi
0
Chcę w tym tygodniu iść bo już temu jednemu nie wierzę... Przychodzę do niego a on wmawia mi że to korzonki mnie bolą... Taaaa korzonki i rwanie od nerki do pęcherza :/

Od
6 Listopad 2018
Odpowiedzi
0
Trafiłam do szpitala w 19 tygodniu ciąży z kolką nerkową- 3 dni, 3 noce skręcałam się z bólu, leki nic niestety nie pomagały. Szybka konsultacja urologiczna- założenie cewnika dj. Faktycznie nie było to przyjemne, ale ból minął od razu, jedynie przy oddawaniu moczu nerka strasznie bolała, cewka też. Przez 2 tygodnie czułam dyskomfort, nie mogłam zbyt dużo chodzić, a nawet stać. Ponoć to normalne, może pojawiać się krwiomocz, parcie na pęcherz i pieczenie. Wyniki moczu także nie będą idealne, dlatego lekarz prowadzący ciążę przepisze monoural. Cewnik nie jest niebezpieczny dla ciąży ale ewentualna infekcja już tak, dlatego trzeba regularnie sprawdzać mocz. Generalnie cewnik ma być zdjęty po połogu i zaplanowane będzie usunięcie kamienia w nerce. Po miesiącu z cewnikiem jest ok, choć muszę się oszczędzać. Wydaje mi się , że ciągły ból nie jest normalny, skonsultowałabym to z innym urologiem

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku