reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chcę mieć dziewczynkę

sylwiawalerianczyk

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2016
Postów
133
Planuje zajść w ciążę, ale chciałabym żeby to była dziewczynka. Słyszałam, że można zaplanować płeć dziecka i wiąże się to z owulacją. Co owulacja ma do płci dziecka i o co chodzi z tymi chromosonami. Czytalam, że wszystkie komórki jajowe zawierają chromosom X, natomiast plemniki albo X albo Y. Połączenie chromosomu X i Y to chłopiec zaś dwa X oznaczają dziewczynkę. Jak zrobić, żeby urodzić dziewczynkę. Umiem wyliczyć owulację, ale czy ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć jak zaplanować dziewczynkę.
Wielu celebrytkom się udało, na pewno coś działa!
 
reklama
Możesz zrobić in vitro i po badaniach genetycznych zarodków wybrać żeńskie, to a propos "udawania się celebrytom".
Co do naturalnego poczecia to co byś nie robiła 100% pewności nie ma. Owulacja nie ma tu za bardzo nic do rzeczy. Materiał genetyczny odpowiedzialny za płeć znajduje się po męskiej stronie bo to plemniki go niosą.
Jedyne co może być powiązane z owulacją to to, że plemniki z chromosomem y (męskim) żyją krócej, dlatego (w teorii i tylko w teorii) jeśli współżyjecie dłuższy czas przed owu to większe szanse mają plemniki z chromosomem x. Biorąc pod uwagę jednak to, że tych plemników sa miliony to szanse wycelowania są jak szanse na wygranie w totka. Także próbuj ale nie łudź się, że będziesz miała na to wpływ.
 
A opisałam tylko jedną strone medalu. Do tego dochodzi jeszcze kwestia lepkości i ogólnego stanu nasienia oraz zdolność do produkcji określonej liczby plemników z danym chromosomem. Może być i tak, że mężczyzna (oczywiście mega pech w skali króla Henryka VIII) może nie produkować plemników z chromosomem x wcale :-)
 
Jest watek o planowaniu plci na forum mozesz poczytac.

Ale na samym poczatku planowania odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz miec dziecko czy corke ? Bo to dwie rozne sprawy.Nie zaplanujesz plci i to mowie Ci na 100% to loteria.Na watku czy mozna i jak zaplanowac plec dziecka, jest mnostwo historii dziewczyn ktore robily milion rzeczy typu: dieta, suplementy, odpowiednie ph, jony,fazy ksiezyca, odpowiedni dni a i tak sie to nie udalo.
Tylko ze wiekszosc jednak chce dziecka zdarzaly sie tez osoby zalamne plcia i to juz tragedia...nie potrafie tego zrozumiec.
Szczesciu mozna dopomoc sama tego probowalam ale dla mnie najwazniejsze bylo dziecko a nie konkretna plec.
Niestety ale to nie jest koncert zyczen .A to , ze jakas gwiazda zaplanowala podejrzewam , ze bylo to z jakas ingerencja lekarzy typu in vitro i badanie zarodkow innej mozliwosci nie ma, nie da sie tego zaplanowac.



010igov3fkey3mez.png
 
Zawsze adoptować można zamów sobie taką piękniejszą blondyneczkę o brązowych oczkach i dołeczkach w policzkach, taką idealną bez wad ukrytych może się uda...
 
Nie rozumiem Cię w ogóle dla mnie płeć nie miała żadnego znaczenia pragnęłam dziecka ze wszystkich sił obojętnie jakiej płci ale zdrowego... w tych czasach to cud...
Z biologicznego punktu widzenia zawsze jest 50 procent szans nic dodać nic ująć... na czarach się nie znam a celebrytkom nie wierze...
 
Jak spotykam na swojej drodze takie osoby, to mam ochotę zabić z zimną krwią.
Czyli że jak się urodzi NIE DAJ BOŻE syn, to go oddasz do adopcji czy będziesz go nienawidzić do końca życia za to, że nie jest dziewczynką?
To jest CHORE i moim zdaniem zamiast zabierać się za powiększanie rodziny leć BIEGIEM do psychologa, może nie jest za późno na pomoc!
 
O Boże co ja czytam.....
Dziewczyno co Ty masz w głowie?
Wiesz ze dziecko to nie jednorazowa zachcianka czy zabawka?
Nie można sobie zaplanować płci, wyglądu, koloru oczu, wagi ciała, koloru włosów czy długości nóg...
Jesli ktoś aspiruje to bycia matka, od początku zakłada ze pokocha takie dziecko jakie przyjdzie jej urodzić, nie ważne jak będzie wyglądało i jakiej będzie płci.
Jedynym pragnieniem kobiety jest przede wszystkim ZDROWIE dziecka.
A Ty kup sobie pieska lub kotka z jakiejś prestiżowej hodowli bo wiesz celebryci tez tak robią!
(Boże zabilas mnie tymi celebrytami)
 
reklama
O Boże co ja czytam.....
Dziewczyno co Ty masz w głowie?
Wiesz ze dziecko to nie jednorazowa zachcianka czy zabawka?
Nie można sobie zaplanować płci, wyglądu, koloru oczu, wagi ciała, koloru włosów czy długości nóg...
Jesli ktoś aspiruje to bycia matka, od początku zakłada ze pokocha takie dziecko jakie przyjdzie jej urodzić, nie ważne jak będzie wyglądało i jakiej będzie płci.
Jedynym pragnieniem kobiety jest przede wszystkim ZDROWIE dziecka.
A Ty kup sobie pieska lub kotka z jakiejś prestiżowej hodowli bo wiesz celebryci tez tak robią!
(Boże zabilas mnie tymi celebrytami)
Piesek koniecznie płci żeńskiej ...
 
Do góry