reklama

Chlamydia trachomatis :(

Temat na forum 'Archiwum "poronienia"' rozpoczęty przez alisa79, 10 Lipiec 2009.

1. alisa79

alisa79 Wierzę, że będę Mamą :)

Robiąc badania po poronieniu wyszło, że mam chlamydię trachomatis
    (wymaz z tarczy szyjki macicy, z cewki moczowej i z oczu)

Teraz ja i mój M. jesteśmy w trakcie leczenia (prawie 2-miesięczna kuracja antybiotykowa) i czekamy, co pokażą badania kontrolne. Jestem pełna nadziei, że leczenie poskutkuje, ale jak czytam opinie, że leczenie może być bardzo długie, to nachodzą mnie chwile zwątpienia....:-(
    Już tak bardzo chcielibyśmy rozpocząć starania....

Czy któraś z Was też walczy z tym okropnym bakcylem, a może już jesteście po udanej kuracji i czekacie na Maleństwo? Każda dobra wiadomość podbuduje mnie w nadziei :tak: Jeśli jest nas, walczących z chlamydią, więcej, to możemy się wspierać i wymieniać doświadczeniem:nerd:
    Pozdrawiam!

:-(JU,ż

2. packwick

packwick Początkująca w BB

Witam
    Nasze sytuacje są chyba bardzo podobne. Ja straciłam ciążę miesiąc wcześniej, badania wykazały właśnie bakterie chlamydia trachomatis. Przeleczylismy sie już , kuracja doxycyclina 20 dni dla mnie i M i globulki macmiror dla mnie. Teraz musimy odczekać 6 tyg na kontrolny wymaz. Jaki antybiotyk bierzecie??Ja wierzę że będzie dobrze i w końcu zaczniemy się znów starać.

3. reklama
  4. ilonka26

ilonka26 czekając na cud

dziewczyny czy warto po poronieniu skontrolować to dziadostwo? Może jestem przewrażliwiona ale mimo, ze wyszła mi cytomegalia chciałabym wykluczyć każdą możliwa przyczynę.
    Chyba w krwi też można skontrolować chlamydie, czy tylko przez wymaz?

5. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

wpadłam tylko dlatego ze widze ze wiele z was bardzo sie nakreca na staranka a nie pomysli o badaniach, jest na to założony odrębny wątek, tylko kilkanascie stron do przeczytania wiec chociaz przeczytajcie zebyscie miały swiadomosc ze takie badania istnieja a czy je zrobicie to juz wasz wybór, ja żałuje ze nie zrobilam testu urogin bo nie wiem czy cos we mnie nie siedzie tak potwornego jak chlamydia i inni mordercy naszych dzieci... ps u mnie wszystko ok, nie pisze bo nie wiem co pisac...

6. alisa79

Dziewczyny, dziękuję za odzew!

Więc moja kuracja jest złożona. W skład leczenia wchodzą doksycyklina/rovamycyna, potem sumamed.

Ilonka26, wiem, ze to wiąże się z kosztami, ale zrób badanie w kierunku chlamydii. Wyklucz i ją. Bardziej miarodajne od wyników z krwi są wymazy. Dobra metoda to cpr, ja miałam robione metodą immunofluorescencji bezpośredniej (też polecana).

Pati, masz rację: Badania i to w porządnych laboratoriach! O ironio, robiłam wszelkie badania z własnej inicjatywy zanim podjęłam starania. Chlamydii wówczas nie wykryto. Już się nigdy nie dowiem, czy jej rzeczywiście wtedy jeszcze nie było, czy badanie miało fehler..... :(

7. ilonka26

ilonka26 czekając na cud

już szukałam na internecie info o chlamydii i natknęłam się nawet na naszym forum na UroGin prenatal test i zamierzam go w przyszłym miesiącu zamówić przez internet

8. Koti81

Koti81 Gracjanek <3<3<3

Ilonko ja osobiście nie polecam tego testu. Bardziej wiarygodne i miarodajne są wymazy w laboratorium.Tak zasugrowal mi moj gin, u ktorego taki test kosztuje chyba okolo 320 zł. Mimo, że ma te testy odesłał mnie do laboratorium na wymazy - zaplacilam 180 zl za: chlamydie, ureaplazme, mykoplazme, bakteriologie i mykologie.

9. ilonka26

ilonka26 czekając na cud

dobrze, ze mi napisałaś bo byłam już na niego zdecydowana, dziękuję :)
    a wymazy są pobierane z szyjki macicy, dobrze zrozumiałam?

10. reklama
  11. Koti81

Koti81 Gracjanek <3<3<3

tak, podobnie jak cytologie.nie wiem skad dokladnie jestes, ale ja robilam w krakowie w katedrze mikrobiologii i mykologii na czystej.

12. alisa79

Mnie ginekolog polecił zrobić wymaz zarówno z tarczy szyjki macicy, jak i z cewki moczowej.

Poleć forum