reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chlamydia trachomatis :(

alisa79

Wierzę, że będę Mamą :)
Dołączył(a)
3 Styczeń 2009
Postów
851
Robiąc badania po poronieniu wyszło, że mam chlamydię trachomatis
(wymaz z tarczy szyjki macicy, z cewki moczowej i z oczu)

Teraz ja i mój M. jesteśmy w trakcie leczenia (prawie 2-miesięczna kuracja antybiotykowa) i czekamy, co pokażą badania kontrolne. Jestem pełna nadziei, że leczenie poskutkuje, ale jak czytam opinie, że leczenie może być bardzo długie, to nachodzą mnie chwile zwątpienia....:-(
Już tak bardzo chcielibyśmy rozpocząć starania....

Czy któraś z Was też walczy z tym okropnym bakcylem, a może już jesteście po udanej kuracji i czekacie na Maleństwo? Każda dobra wiadomość podbuduje mnie w nadziei :tak: Jeśli jest nas, walczących z chlamydią, więcej, to możemy się wspierać i wymieniać doświadczeniem:nerd:
Pozdrawiam!




:-(JU,ż
 
reklama
Witam
Nasze sytuacje są chyba bardzo podobne. Ja straciłam ciążę miesiąc wcześniej, badania wykazały właśnie bakterie chlamydia trachomatis. Przeleczylismy sie już , kuracja doxycyclina 20 dni dla mnie i M i globulki macmiror dla mnie. Teraz musimy odczekać 6 tyg na kontrolny wymaz. Jaki antybiotyk bierzecie??Ja wierzę że będzie dobrze i w końcu zaczniemy się znów starać.
 
dziewczyny czy warto po poronieniu skontrolować to dziadostwo? Może jestem przewrażliwiona ale mimo, ze wyszła mi cytomegalia chciałabym wykluczyć każdą możliwa przyczynę.
Chyba w krwi też można skontrolować chlamydie, czy tylko przez wymaz?
 
wpadłam tylko dlatego ze widze ze wiele z was bardzo sie nakreca na staranka a nie pomysli o badaniach, jest na to założony odrębny wątek, tylko kilkanascie stron do przeczytania wiec chociaz przeczytajcie zebyscie miały swiadomosc ze takie badania istnieja a czy je zrobicie to juz wasz wybór, ja żałuje ze nie zrobilam testu urogin bo nie wiem czy cos we mnie nie siedzie tak potwornego jak chlamydia i inni mordercy naszych dzieci... ps u mnie wszystko ok, nie pisze bo nie wiem co pisac...
 
Dziewczyny, dziękuję za odzew!

Więc moja kuracja jest złożona. W skład leczenia wchodzą doksycyklina/rovamycyna, potem sumamed.

Ilonka26, wiem, ze to wiąże się z kosztami, ale zrób badanie w kierunku chlamydii. Wyklucz i ją. Bardziej miarodajne od wyników z krwi są wymazy. Dobra metoda to cpr, ja miałam robione metodą immunofluorescencji bezpośredniej (też polecana).

Pati, masz rację: Badania i to w porządnych laboratoriach! O ironio, robiłam wszelkie badania z własnej inicjatywy zanim podjęłam starania. Chlamydii wówczas nie wykryto. Już się nigdy nie dowiem, czy jej rzeczywiście wtedy jeszcze nie było, czy badanie miało fehler..... :(
 
już szukałam na internecie info o chlamydii i natknęłam się nawet na naszym forum na UroGin prenatal test i zamierzam go w przyszłym miesiącu zamówić przez internet
 
Ilonko ja osobiście nie polecam tego testu. Bardziej wiarygodne i miarodajne są wymazy w laboratorium.Tak zasugrowal mi moj gin, u ktorego taki test kosztuje chyba okolo 320 zł. Mimo, że ma te testy odesłał mnie do laboratorium na wymazy - zaplacilam 180 zl za: chlamydie, ureaplazme, mykoplazme, bakteriologie i mykologie.
 
dobrze, ze mi napisałaś bo byłam już na niego zdecydowana, dziękuję :)
a wymazy są pobierane z szyjki macicy, dobrze zrozumiałam?
 
tak, podobnie jak cytologie.nie wiem skad dokladnie jestes, ale ja robilam w krakowie w katedrze mikrobiologii i mykologii na czystej.
 
reklama
Do góry