reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chlebek z maselkiem

zabolik

mamusia majeczki
Dołączył(a)
11 Grudzień 2007
Postów
33
Czesc dziewczyny:-)mam pytanie z jakim masłem dajecie dzieciom swoim chlebek, ja daje z prawdziwym, ale ostatnio przeczytalam ze to maslo ma 82% tluszczu :baffled:. a drugie pytanie co dajecie dzieciakom na sniadanko, ja swojej małej kaszke ale zbytnio nie chce jej jesc. Majka majuz skonczne 11 miesiecy. Dzieki za odpowiedz. Pozdrowionka;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej moj syn ma 14 miesiecy ale od dluzszego czasu je chleb z delma zwykla albo delma z jogurtem itp...
na kanapke daje mu szynke albo jakas inna kielbaske drobiowa lub pasztecik pomidorowy lubi nieraz tez zjada z serkiem hochland topionym
a na sniadanie je codziennie rano 1 serek typu danio bakus itp...
 
dziekuje bardzo:) a myslisz ze moja mała mogłaby jesc takie danio na sniadanko (bo lubi danio, czsami jej troche daje):-)
 
dziekuje bardzo:) a myslisz ze moja mała mogłaby jesc takie danio na sniadanko (bo lubi danio, czsami jej troche daje):-)

mysle ze mozesz jej juz dawac zobaczysz potem reakcje czy nic nie bedzie sie dzialo ja daje takie serki od 10 miesiaca na poczatku jadl same danonki:tak:ale juz sa za male dla niego:tak:
pozdrawiam was...
 
Zabolik, ja też daję prawdziwe masło, bez dodatków. I to dobrze, że ono ma 82%, bo to dobry tłuszcz jest. Małym dzieciom nie powinno się ograniczać dobrych tłuszczy. Odradzam margaryny wszelkiego rodzaju (poczytaj skład), wędliny (chemia i sól). A co do Bakusiów itp. to ja jestem ich przeciwniczką. Po pierwsze praktycznie żadnych wartości odżywczych (samo białko, mało witamin), po drugie za dużo cukru, po trzecie śniadanie powinno być pożywne. Ja na śniadanko daję kromkę chleba z masłem i pomidorem.
 
Masło jest dla dzieciaków jak najbardziej wskazane, zawiera tłuszcze, w których rozpuszcza sie witamina A niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów a także bardzo korzystnie wpływa na oczy:tak:. Dlatego nie powinno się zamieniać dzieciom masła na margarynę.
 
Ja tez daję dzieciom tylko masło prawdziwe, ZADNEJ MARGARYNY.
A na sniadanko można podać jogurt, kanapeczki, jajko, no albo kaszkę ale tej mój Filipek troche sie już przejadł i narazie przerzucił sie na kanapki.
 
A nie witamina D?;-)

Masło jest dla dzieciaków jak najbardziej wskazane, zawiera tłuszcze, w których rozpuszcza sie witamina A niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów a także bardzo korzystnie wpływa na oczy:tak:

Uściślając...w tłuszczach rozpuszcza sie i wit. A i D a takze E i K ;-)
A - wplywa m.in na oczy i skore
D - zeby i kosci.
Popieram to co wiele mam juz tutaj napisalo - tluszcze takie jak maslo (w odpowiednich ilosciach) sa jak najbardziej potrzebne, zwlaszcza dzieciom :tak:
 
reklama
ekstra dzieki za odpowiedz co do masla:) a co dfo sniadania to chodzi o to ze moglabym dawac malej kanapke z wedlinka ale ona zjada tylko taka mala kanapeczke:-( wiec chyba sie za bardzo nie najada:-(. a kaszki nie chce. Moze z tym danio sprobuje nic jej po nim nie jest a lubi je.
 
Do góry