reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopak uderzył mnie i nie chciał oddać dziecka, czy będzie miało traumę?

Nina93

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2022
Postów
22
Mój chłopak ma problemy z alkoholem. Dziś przeszedł samego siebie, uderzył mnie kilkukrotnie, szarpał się ze mną mając dziecko na rękach, dziecko płakało, wyslizgizwalo mu się z rąk. To straszne. Dziecko ma prawie 7 tygodni. Oczywiście związek już zakończony. Czy taka jednorazowa sytuacja może skutkować trauma w przyszłości?
 
reklama
Mój chłopak ma problemy z alkoholem. Dziś przeszedł samego siebie, uderzył mnie kilkukrotnie, szarpał się ze mną mając dziecko na rękach, dziecko płakało, wyslizgizwalo mu się z rąk. To straszne. Dziecko ma prawie 7 tygodni. Oczywiście związek już zakończony. Czy taka jednorazowa sytuacja może skutkować trauma w przyszłości?
Traumą to chyba aż tak mocno bym się w tym momencie nie zajmowała, wydaje mi się że jest za wcześnie. Aczkolwiek jak dłużej pozbędziesz w taki związku to nie wróży to dorbze. Bardziej bym się martwiła teraz o ten syndrom dziecka potrząsanego, 7 tyg to maleństwo jeszcze.
 
Na szczęście nie zauważyłam zadnych objawów syndromu, ssanie w porządku, zachowanie dziecka nie różni się a polozonee na brzuchu obraca główkę. Czy miło to mogą wystąpić jakieś ukryte obrażenia?
 
Na szczęście nie zauważyłam zadnych objawów syndromu, ssanie w porządku, zachowanie dziecka nie różni się a polozonee na brzuchu obraca główkę. Czy miło to mogą wystąpić jakieś ukryte obrażenia?
Mogą wyjść po czasie, po miesiącach, a nawet latach. Tak to jest z mikrouszkodzeniami mózgu.
Dobrze, że zakończyłaś ten związek. Życzę Ci jak najlepiej.
 
Hej.
Jednorazowa sytuacja (jeżeli definitywnie zakończysz związek i sama pójdziesz na psychoterapię, nie narażając dziecka w przyszłości) nie powinna mieć wpływu na rozwój psychologiczny dziecka.
Po tej szarpaninie powinnaś jednak pojechać na SOR dziecięcy, dziecko powinno być obserwowane 24 godziny a szpital zgłosić sprawę na policję. Twoim partnerem zająłby się sąd rodzinny dając Ci wsparcie.
To tak na przyszłość dla kobiet w podobnej sytuacji :)
Dużo zdrówka!
 
Do góry