reklama

Chłopiec 10 miesięcy - z nadwagą

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez aupair, 20 Lipiec 2015.

1. aupair

aupair Początkująca w BB

Dzień dobry,
    nie jestem mamą, jednak jako au pair zajmuję się 10 miesięcznym chłopcem i mam kilka pytań...
    Zacznę od tego, że chłopiec jest gruby, ma 10 miesięcy i waży 13 kg.
    Kiedy zaczęłam się nim opiekować, nie był karmiony regularnie. Sama staram się teraz to zmienić, ale jego rodzice nie za bardzo widzą problem (np. w weekendy potrafią karmić go tylko mlekiem).
    Od 3 tygodni staram się żeby nasz plan dnia był bardziej systematyczny:
    - 9.00 - zmiksowane avocado z kaszką
    - 14.00 lub później (po pierwszej drzemce) - obiadek (kupują słoiczki)
    - 17.00 (po drugiej drzemce) - deserek owocowy
    po 19 opiekę nad chłopcem przejmują rodzice i wtedy już jest tylko: mleko, mleko, mleko + ciastka
    Jak dużo dzieci powinny pić w tym wieku? Co powinnam dawać mu jeść, jak często? Umiem się zajmować dziećmi, ale od rodziców chłopca nie dostałam żadnych wskazówek dotyczących jedzenia, a chciałabym, żeby mały był zdrowy, bo jest fajnym pogodnym dzieciaczkiem.
    Jeszcze jedno pytania: ile dzieci w tym wieku śpią i zastanawia mnie to, że 'mały' się bardzo poci. On ciągle jest mokry, czy to normalne?
    Dziękuję za wszystkie wskazówki!

2. happybeti

happybeti show must go on...

Awocado z kaszką jest BAAARDZO kaloryczne- i o ile w przypadku dzieci o normalnej wadze przyklasnełabym takiemu zdrowemu śniadanku, tak w przypadku Twojego podopiecznego raczej zamieniłabym je na jakiś jogurcik z owocami typu truskawki, maliny, jagdy- nie banan, gruszka, bo kaloryczne.
    Dawałabym tez lekkie drugie śniadanko, ok. 11.30- zmiksowany owoc na przykład.
    Ciastka bym z diety wykluczyła- no, ale rozumiem, ze za bardzo wpływu na to nie masz.
    Pić dziecko powinno jak najwięcej- wody.

Czy mały raczkuje, rusza się?
    Być może zachęcenie go do zabaw ruchowych, odpowiednich do wieku, tez by pomogło.
    Generalnie- póki co, ograniczyłabym dziecku węglowodany, pozostając przy warzywach, owocach i mięsku oraz nabiale.
    Poszukaj w necie schematów żywienia dzieci w tym wieku - na pewno będzie to jakaś wskazówka :).

3. reklama
  4. rozmaryn

rozmaryn Fanka BB :)

jak sama wspomiałaś jesteś tylko opiekunką do dziecka, moim zdaniem wychowywanie dziecka i ocena jego zdrowia należy do rodziców. Porozmawiaj z rodzicami o swoich obawach. Tak poza tym mój syn 13 kilo ważył już jak miał pół roku a nie miał nadwagi bo od urodzenia był dużym dzieckiem.

Poleć forum