reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec 10 miesięcy - z nadwagą

Dołączył(a)
20 Lipiec 2015
Postów
1
Dzień dobry,
nie jestem mamą, jednak jako au pair zajmuję się 10 miesięcznym chłopcem i mam kilka pytań...
Zacznę od tego, że chłopiec jest gruby, ma 10 miesięcy i waży 13 kg.
Kiedy zaczęłam się nim opiekować, nie był karmiony regularnie. Sama staram się teraz to zmienić, ale jego rodzice nie za bardzo widzą problem (np. w weekendy potrafią karmić go tylko mlekiem).
Od 3 tygodni staram się żeby nasz plan dnia był bardziej systematyczny:
- 9.00 - zmiksowane avocado z kaszką
- 14.00 lub później (po pierwszej drzemce) - obiadek (kupują słoiczki)
- 17.00 (po drugiej drzemce) - deserek owocowy
po 19 opiekę nad chłopcem przejmują rodzice i wtedy już jest tylko: mleko, mleko, mleko + ciastka
Jak dużo dzieci powinny pić w tym wieku? Co powinnam dawać mu jeść, jak często? Umiem się zajmować dziećmi, ale od rodziców chłopca nie dostałam żadnych wskazówek dotyczących jedzenia, a chciałabym, żeby mały był zdrowy, bo jest fajnym pogodnym dzieciaczkiem.
Jeszcze jedno pytania: ile dzieci w tym wieku śpią i zastanawia mnie to, że 'mały' się bardzo poci. On ciągle jest mokry, czy to normalne?
Dziękuję za wszystkie wskazówki!
 
reklama
Awocado z kaszką jest BAAARDZO kaloryczne- i o ile w przypadku dzieci o normalnej wadze przyklasnełabym takiemu zdrowemu śniadanku, tak w przypadku Twojego podopiecznego raczej zamieniłabym je na jakiś jogurcik z owocami typu truskawki, maliny, jagdy- nie banan, gruszka, bo kaloryczne.
Dawałabym tez lekkie drugie śniadanko, ok. 11.30- zmiksowany owoc na przykład.
Ciastka bym z diety wykluczyła- no, ale rozumiem, ze za bardzo wpływu na to nie masz.
Pić dziecko powinno jak najwięcej- wody.

Czy mały raczkuje, rusza się?
Być może zachęcenie go do zabaw ruchowych, odpowiednich do wieku, tez by pomogło.
Generalnie- póki co, ograniczyłabym dziecku węglowodany, pozostając przy warzywach, owocach i mięsku oraz nabiale.
Poszukaj w necie schematów żywienia dzieci w tym wieku - na pewno będzie to jakaś wskazówka :).
 
jak sama wspomiałaś jesteś tylko opiekunką do dziecka, moim zdaniem wychowywanie dziecka i ocena jego zdrowia należy do rodziców. Porozmawiaj z rodzicami o swoich obawach. Tak poza tym mój syn 13 kilo ważył już jak miał pół roku a nie miał nadwagi bo od urodzenia był dużym dzieckiem.
 
Do góry