reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka

Dołączył(a)
16 Styczeń 2019
Postów
3
Dzień dobry Państwu. Chciałbym prosić o radę.

Moja żona jest w 6 miesiącu ciąży. Na nieszczęście, mieszkam w pewnym kraju, w którym lekarz nie podaje płci dziecka rodzicom, jest to zabronione przez rząd. Mam tylko zdjęcia usg, których zdjęcia telefonem wykonała moja żona, po czym musiała oddać oryginały w innym pokoju, więc niestety jakość jest jaka jest. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi czy to chłopiec czy dziewczynka? Niedługo wracam sam do Polski na dwa tygodnie, a żona zostaje pod opieką jej mamy. Chciałbym kupić parę ciuszków na początek. No wiecie - jak kupię koszulkę z napisem córeczka tatusia, to niezbyt się przyda jeśli urodzi się chłopiec - ale to oczywiście tylko pierwszy lepszy przykład. :)
mmexport1547624697824.jpg
mmexport1547624700608.jpg
mmexport1547624703391.jpg
 
reklama
Moim zdaniem z tych zdjęć nie da się w ogóle odczytać czy to chłopiec czy dziewczynka. A moge wiedziec jaki to kraj? Tak z ciekawości pytam. Ne macie możliwości podjechać do jakiegoś polskiego lekarza? Oczywiście nie w każdym kraju sa tacy ale może akurat. Żona nie może pojechać z Tobą do Polski i pójśc do ginekologa? Ja jeździłam nawet w 30 tc do Polski.
 
Moim zdaniem z tych zdjęć nie da się w ogóle odczytać czy to chłopiec czy dziewczynka. A moge wiedziec jaki to kraj? Tak z ciekawości pytam. Ne macie możliwości podjechać do jakiegoś polskiego lekarza? Oczywiście nie w każdym kraju sa tacy ale może akurat. Żona nie może pojechać z Tobą do Polski i pójśc do ginekologa? Ja jeździłam nawet w 30 tc do Polski.
Kraj to Chińska Republika Ludowa, a konkretnie stolica - Pekin. Jest tak dlatego, że kiedyś często dochodziło do aborcji, bo każdy chciał mieć syna... Podobnie jest np. w Korei Południowej - ale lekarze mówią jakiego koloru ubrania powinni przygotować: różowego czy niebieskiego. :)

A co do nas - tym razem tak wyszło, wspólnie uznaliśmy, że będzie lepiej, jak daruje sobie męczenia się, drogi na lotnisko, przesiadek i potem znów samochodem do domu - ja sam jestem wykończony po takiej podróży, poza tym trochę zaoszczędzimy, a przy okazji ona zobaczy mamę.

Na pewno można to zrobić nielegalnie, ale nie mam aż takich takich znajomości. O polskich lekarzach w Chinach nawet nie słyszałem, raczej mało realne, że maja większe prawa. Nie chodzi o to, że lekarze nie mają serca, po prostu mogliby stracić pracę, a może nawet trafić do więzienia. Ot, takie mają prawo
 
Ja sama mieszkam w kraju gdzie do 12 tc nie podają płci dziecka bo też legalna jst aborcja ale później nie ma już problemu. No to nie zostaje Wam nic innego jak kupowanie ubranek w neutralnych kolorach.
 
Ja sama mieszkam w kraju gdzie do 12 tc nie podają płci dziecka bo też legalna jst aborcja ale później nie ma już problemu. No to nie zostaje Wam nic innego jak kupowanie ubranek w neutralnych kolorach.
No trudno. W każdym razie dziękuję za zainteresowanie. Kolejne zdjęcia dopiero pod koniec miesiąca - więc jest jeszcze jakaś nadzieja. Po ostatnich lekarz powiedział, że bobas jest nieco za duży. Gdzieś przeczytałem, że jeśli tętno płodu jest powyżej 140, to znaczy, że dziewczynka, jak poniżej - chłopiec. Tetno płodu to 153. Posiadam jeszcze wszelkie wymiary, ale to chyba bez żadnego znaczenia...

Może jakieś mamy wypowiedzą się na temat zabobonów, czy okazały się prawdziwe: np. kształt brzucha, zachcianki czy wypryski na twarzy.
 
No trudno. W każdym razie dziękuję za zainteresowanie. Kolejne zdjęcia dopiero pod koniec miesiąca - więc jest jeszcze jakaś nadzieja. Po ostatnich lekarz powiedział, że bobas jest nieco za duży. Gdzieś przeczytałem, że jeśli tętno płodu jest powyżej 140, to znaczy, że dziewczynka, jak poniżej - chłopiec. Tetno płodu to 153. Posiadam jeszcze wszelkie wymiary, ale to chyba bez żadnego znaczenia...

Może jakieś mamy wypowiedzą się na temat zabobonów, czy okazały się prawdziwe: np. kształt brzucha, zachcianki czy wypryski na twarzy.
To akurat nie ma chyba większego znaczenia. Ja urodziałm córkę i wyglądałam ładnie w ciąży. A ponoć przy dziewczynce kobieta brzydnie. A żona badała betę? Bo ponoć jak szybko rośnie to też wróży dziewczynkę. U mnie akurat się sprawdziło. Coś kiedyś o kształcie brzucha też czytałam. Jak spiczasty to chyba na chłopca a okragły to dziewuszka.
 
No w tym tetnie cos tam moze byc. My sie nie dowiadywaliśmy, ale babeczka z osluchu mowi do mnie czekasz na dziewczynke. A ja sie tylko smialam_ miala racje. Inny razem jak czekalam na swoja wizyte babeczka w srodku miala miec chlopaka i slyszalam to drugie tetno i bylo zupelne inne. Wiec niby zadna filozofia... ile w tym prawdy nie wiem. U mnie sie sprawdzilo. Poki co kupuj unisexy ubranka. Przydadza sie do kolejnego dziecka, albo komus wydacie. Na coreczki tatusia i synusia mamusi przyjdzie czas jak juz malucha powitacie na swiecie
 
reklama
reklama
Moja mala miala chyba 6m a nadal kupowalismy unisexy. Znaczy bodziaki pajace itd. Byly po prostu ladniejsze. A taki outfit wyjsciowy to maz pojechal kupic jak nas odbieral ze szpitala :) slodkie to bylo. Za nic w swiecie nie chcial nic kupic zawczasu...
 
Do góry