reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka?

A ja mam takie zdjęcie z badań prenatalnych. Na moje oko siusiaka brak. Lekarka powiedziała że nie ocenia płci bo to że nie ma siusiaka nie znaczy że go nie będzie ( nie chciała nic sugerowac). 4 dni później byłam u mojej ginekolog, która ma dużo gorszy sprzęt i stwierdziła że coś tam widzi między nogami ale ręki sobie nie utnie. Jak wasze doswiadczenia? Co myslicie o tym zdjeciu? To zaznaczone to podobno uklad moczowy czy jakos tak.To jest 12 tydz i 5 dni. Oczywiście wiem że nie jesteście lekarzami ale może któraś z Was miała podobne zdjęcie bo ja w poprzedniej ciąży miałam identyczne ale wtedy czarno na białym było widać siusiaka.
20200217_201653.jpg
 
reklama
Ja takie fotko miałam na pierwszym usg i lekarz nie wyrokował o płci i po 20tc wyszło, że chłopczyk jak znajdę zdjęcie to wkleje i możesz sobie porównać.
A ja mam takie zdjęcie z badań prenatalnych. Na moje oko siusiaka brak. Lekarka powiedziała że nie ocenia płci bo to że nie ma siusiaka nie znaczy że go nie będzie ( nie chciała nic sugerowac). 4 dni później byłam u mojej ginekolog, która ma dużo gorszy sprzęt i stwierdziła że coś tam widzi między nogami ale ręki sobie nie utnie. Jak wasze doswiadczenia? Co myslicie o tym zdjeciu? To zaznaczone to podobno uklad moczowy czy jakos tak.To jest 12 tydz i 5 dni. Oczywiście wiem że nie jesteście lekarzami ale może któraś z Was miała podobne zdjęcie bo ja w poprzedniej ciąży miałam identyczne ale wtedy czarno na białym było widać siusiaka.Zobacz załącznik 1081843
 
A slyszałyscie o tej teorii wyrostka płciowego, że jeżeli jest w górę to chłopiec a jeżeli prostopadle do kręgosłupa to dziewczynka? Tylko trzeba mieć zdjęcie w przekroju. Z pierwszym mi się sprawdziło, było widać jak byk że idzie do góry ;)
 
A slyszałyscie o tej teorii wyrostka płciowego, że jeżeli jest w górę to chłopiec a jeżeli prostopadle do kręgosłupa to dziewczynka? Tylko trzeba mieć zdjęcie w przekroju. Z pierwszym mi się sprawdziło, było widać jak byk że idzie do góry ;)
Tak słyszałam. Mi lekarz mówił w 15 tyg, że on widzi dziewczynkę według tego wyrostka. Potem już cały czas każdy lekarz widzi dziewczynkę. Mam nadzieję, że się nie mylili, bo już bardzo jestem nastawiona na córkę😀
 
Tak słyszałam. Mi lekarz mówił w 15 tyg, że on widzi dziewczynkę według tego wyrostka. Potem już cały czas każdy lekarz widzi dziewczynkę. Mam nadzieję, że się nie mylili, bo już bardzo jestem nastawiona na córkę😀
Tak słyszałam. Mi lekarz mówił w 15 tyg, że on widzi dziewczynkę według tego wyrostka. Potem już cały czas każdy lekarz widzi dziewczynkę. Mam nadzieję, że się nie mylili, bo już bardzo jestem nastawiona na córkę😀
Mi też się marzy córka, ale to zdjęcie w przekroju które mam nie jest tak bardzo jednoznaczne jak to w poprzedniej ciąży więc czekam niecierpliwie ... ;)
 
A slyszałyscie o tej teorii wyrostka płciowego, że jeżeli jest w górę to chłopiec a jeżeli prostopadle do kręgosłupa to dziewczynka? Tylko trzeba mieć zdjęcie w przekroju. Z pierwszym mi się sprawdziło, było widać jak byk że idzie do góry ;)
U mnie szło w dół, lekarz na 200% stwierdził dziewczynkę, z resztą spec. od medycyny płodowej. W 20 tygodniu potwierdził, dał na piśmie. Urodziłam synka. :D
 
Skoro nawet lekarze się mylą, to ja tym bardziej nie wierzyłabym w nasze forumowe przypuszczenia, bo to wszystko jest jak wróżenie z fusów. Jak będzie bardziej widoczna płeć, to z pewnością lekarz to powie. Ale że rzeczywistość lubi płatać figle, to pewność będzie dopiero jak maluszek przyjdzie na świat :D
 
reklama
W poniedziałek dowiedziałam się że będę miała dziewczynkę. Lekarka była raczej pewna i powiedziała że nie powinno się nic zmienić. Jestem w 16 tygodniu i to by potwierdziło moje przypuszczenia ponieważ już na prenatalnych miałam zdjęcie które sugerowało dziewczynkę. Wyrostek był słabo widoczny ale też wyglądało na dziewczynkę. W pierwszej ciąży w 16 tyg miałam 100% chłopca, nawet dostałam zdjęcie siusiaka dlatego liczę na to że tym razem faktycznie będzie to moja wymarzona córka :)
 
Do góry