reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na basen z niemowlakiem?

Mieszkamy koło Częstochowy. Mamy do wybory dwie pływalnie:

Katowice swimmER na ul. Żelaznej i OPOLE Szkoła Krystyny Komendy.

Proszę mi podpowiedzieć gdzie będzie lepiej, bardziej profesjonalnie i bezpieczniej.


Dziękuje ślicznie!
 
reklama
Dziewczyny poradźcie proszę. Moja Amelka niedługo zacznie trzeci miesiąc i chciałabym zacząć chodzić z nia na basen, ale nie wiem czy z takim maluszkiem już można. Poza tym nie wiem jak wybrać odpowiednie zajęcia, na co zwrócić uwagę. czy któraś może polecić mi jakieś dobre miejsce w Krakowie? Będe wdzięczna. Nie wiem też czy trzeba kupić coś specjalnego dla dziecka - jakieś skrzydełka czy coś, zeby było bezpiecznie. wyszukałam ostatnio taki fajny pływak dla mamy i dziecka firmy Jane. Wygląda super, ale nie wiem czy się sprawdza. Czy któras może go używa? Waham się z zakupem. Poradźcie plizzz:)
 
nie jestem co prawda z krakowa ale
jak najbardziej możesz z 3 miesięcznym maluszkiem iśc z tym tylko że :
1. woada musi miec właściwą temperaturę
2. być ozonowana nie chlorowana
3. musi na początku być instruktor czyli najlepiej wybrać się na zorganizowane zajęcia dla takich maluszków
4. jedyne akcesoria potrzebne to pieluszki do pływania np huggisy
to znalazłam na szybko w necie Park Wodny w Krakowie - największa w Polsce hala basenowa i najwięcej wodnych atrakcji! - Zajęcia dla niemowlaków - Aquapark, aquaaerobic Kraków, basen Kraków, fitness club Kraków, sauna Kraków
powodzenie i miłego pływania:-)
 
nie jestem co prawda z krakowa ale
jak najbardziej możesz z 3 miesięcznym maluszkiem iśc z tym tylko że :
1. woada musi miec właściwą temperaturę
2. być ozonowana nie chlorowana
3. musi na początku być instruktor czyli najlepiej wybrać się na zorganizowane zajęcia dla takich maluszków
4. jedyne akcesoria potrzebne to pieluszki do pływania np huggisy
to znalazłam na szybko w necie Park Wodny w Krakowie - największa w Polsce hala basenowa i najwięcej wodnych atrakcji! - Zajęcia dla niemowlaków - Aquapark, aquaaerobic Kraków, basen Kraków, fitness club Kraków, sauna Kraków
powodzenie i miłego pływania:-)
zgadzam się ale nie ze wszytskim:))
wcale nie musisz iśc na zajecia po raz pierwszy oczywiscie jezeli chcesz to idz.
i woda.ja tu mam chlorowana.
możesz kupić jakieś pływaki ale to zazwyczaj jest dla wiekszych dzieci.ja po prostu z małą trzymałam pod paszki i lekko kładam na plecki albo na siebie
my mamy delfinka:))
 

Załączniki

  • 13002.jpg
    13002.jpg
    33,6 KB · Wyświetleń: 97
Ja jestem z Krakowa i my chodzimy na Kolną (tam, gdzie tor kajakowy). Jest fajnie, bo woda ozonowana. Mnie niestety chlorowana uczula. Sa dwa male baseny dla dzieci. A w niedziele zajecia dla Maluszkow, ale my na nie akurat nie chodzimy. Maz ma patent ratownika, takze jakby cos, bedzie nas ratowal :) Mała ma juz 10 miesiecy, chodzimy od 3. Jest super!! Na poczatku troche plakala, bala sie, trzymala mnie kurczowo. Teraz szaleje na calego :-) Kupilismy takie kolo z majtkami, jest bardzo fajne. Moja mama kupila jej 4 (!!!) stroje kapielowe i plywaczek marki jane. Tez bardzo fajny i bezpieczny. Do tego szlafroczek, oczywiscie rozowy :-) No i zabieramy caly majdan, tatus dmucha kolo i plywaczek i tylko wymieniamy je w wodzie :) Musze jeszcze zrobic zdjecie tego plywaczka i Wam tu wkleje, bo jest bardzo fajny, taki dla mamy i dziecka. P1050562..jpg
 
A i mamy jeszcze skrzydelka, ale tylko raz sprobowalismy, bo okazaly sie jednak troche jeszcze za duze. Musza poczekac, az Mala troche urosnie :)
 
wielkie dzieki za pomoc dziewczyny!!!! Matko-poli - napisz mi proszę coś więcej o tym pływaczku, bo mnie zaintrygowałaś tym "dla matki i dziecka". Ja jakoś niespecjalnie pływam, ale chcę chodzić ze względu na małą. czy można średnio pływać i chodzić na te zajecia?
 
Hej Mammusia - tak, jasne, że tak :) nie musisz być super pływaczką, bo tam, gdzie jest basenik dla dzidziusiów, jest raczej płytka woda :) A ten pływaczek, o którym pisałam, to takie dmuchane koło z taka jakby półobręczą na brzuch mamy. Maluszka wkładasz do koła z takimi specjalnymi majteczkami, sobie na brzuszek zakładasz tą taka obrecz, która jest połączona z kołem i sobie razem brodzicie, ciapciacie się w wodzie i jest super!Moja corcia jest tak wykonczona po zabawie na basenie, ze przesypia cala noc, co jej sie normalnie rzadko zdarza :-)
 
Dziewczyny, w końcu zrobiliśmy zdjęcia tego pływaczka jane. Jestem nim zachwycona! Dzidziuś jest lepiej zanurzony w wodzie, niż w tym
kole (pokazywałam je parę postów wyżej), czyli nie marznie w wodzie. basen1.jpg Na zdjęciu córcia z Tatusiem :)
 
reklama
zgadzam się ale nie ze wszytskim:))
wcale nie musisz iśc na zajecia po raz pierwszy oczywiscie jezeli chcesz to idz.
i woda.ja tu mam chlorowana.
możesz kupić jakieś pływaki ale to zazwyczaj jest dla wiekszych dzieci.ja po prostu z małą trzymałam pod paszki i lekko kładam na plecki albo na siebie
my mamy delfinka:))

my tez zaczynami sezon kapielowy lada dzien - konkretnie w ten weekend. Moja Baska ma 11 miesiecy i tez szukalam czegos, co by sie przydalo na basenie. Nie chcialam, zeby non stop byla na rekach u mnie lub meza, jest ruchliwa i pewnie by sie zniechecila tym ubezwasnowolnieniem... Kupilismy wlasnie taki plywaczek, znalazlam go na jakims innym forum- bylo zdjecie chyba malucha w czyms takim i mi sie spodobalo, ze wlasnie male dziecko moze sobie swobodnie "plywac" a ja nie trzymam jej pod paszki caly czas. I to jest wlasnie opcja dla mniejszych dzieci, tak choc czy 3-mies maluszek bedzie sie w tym "sprzecie" czul ok, to nie wiem.. zalezy od rozmiarow ;))). Aha - no i dla scislosci- my nie idziemy na specjalne zajecia dla maluchow tylko po prostu na basen
 
Do góry