reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na basen z niemowlakiem?

Hej, ja jestem z Kazury i zastanawialam sie jak jest na Uboczu, czy polecasz ten basen? teraz mam karnet do czerwca ale moze pozniej zmienie...

wiesz, nie wiem jak jest na innych basenach warszawskich, ale na uboczu, to taki nieuży stosunkowo basen, powiedziałabym kameralny ;-). ale obsługa bardzo miła, pan istruktor też :tak:, jest kilka stanowis do przebierania dzieciaczków, kilka pryszniców dla dorosłych.
to ich www
Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil
 
reklama
ELŻBIETKA - u nas na basenie tez jest woda ozonowana, ale poinformowano mnie, ze woda w kazdym ozonowanym basenie ma rowniez jakas zawartosc chloru, dlatego ze tylko chlor zapewnia mikrobiologiczna czystosc wody.....
Hihihihi tez mi sie wydawalo ze woda z basenu ma sie nijak to AZS :sorry2:;-)
 
Z tym AZS i woda to nie zgodze sie do końca. Oczywiscie AZS to reakcja alergiczna skóry na alergen ale nie zapominajmy ze jest grupa osób,niemowlat uczulona na "chemię" gdzie dodatek wlasnie chloru moze powodować reakcje alergiczną. Ale sadze ze jest to niewielka grupa dzieci miajacych klopoty z AZS. Sam za tydzień z wlasna córka sie wybieram 1 raz (bedzie miala 4 miesiace i miała podejrzenie od AZS ale juz jest w miare dobrze
 
ja również goraco polecam basen, nasza Karinka zaczęła chodzic jak skończyła pół roku i od samego poczatku zasuwała żabką :))). Woda tak jak już ktoś wczesniej powiedział wcale nie jest brudna, w wiekszości pływalni już ozonowana - czyli zupełnie bezpieczna dla maluchów, a i baseniki sa wydzielone, więc żadne starsze dzieci tam nie wchodzą.
Co do wieku, to rzeczywiście zapisują na zajęcia od 4 m-ca, ale z moich obserwacji wynika, że nie warto zbyt wczesnie prowadzac malca do wody, te pół roku to moim zdaniem idealny moment. Był u nas w grupie taki maluszek, miał własnie ze trzy miesiące i jeszcze sam główki nie trzymał - to nie było komfortowe ani dla niego ani dla rodzica, który musi cały czas podtrzymywac główkę i wiekszość ćwiczeń jest wtedy nie do zrobienia.

podsumowując basen a i owszem ale nie za wczesnie :))))
 
Witam mamusie, mam do Was pytanie-mianowicie jakie macie sposoby na kąpanie swoich niemowlaczkow? Mi do tej pory pomagal maz, dopiero od zeszlego tyg zaczelam kapac mala sama i stalo sie to dla niej koszmarem (dla mnie zreszta tez) mala tylko placze, a mi rak braknie,bo 1 ja trzymama ona sie wyrywa, a 2 probuje jej myc wloski. Uzywacie lezaczkow,polecilybyscie ktorys, a moze macie jakies cudowne sposoby? :) :sorry2:
 
a po co sie kochanie mordujesz ja od urodzenia mojego malucha do momentu az sam siedzi urzuwalam gabki do kapania jest specjalnie wyprofilowana ze maluch sie nie podtapia i uszki sie nie zalewaja bylam bardzo zadowolona wolne dwie rece a maly lezal jak krol na lozu :) a jak twoje malenstwo sie boi kapieli trzebaj ja ty lub maz za raczke u nas pomagalo. pozniej jak juz zacza siedziec zrezugnowalam bo nie nylo potrzeby a na przyszlosc jak by twoje dzieko nie chcialo myc glowki jak moj maly brudasek plakal przy splukiwaniu swietna sprawa kapelusz kąpielowy nic sie nie zalewa i glowa umyta i kapiel bez stresu :)
 
Tez uzywamy gabki, swietna sprawa:tak: i bezproblemu 1 osoba moze wykapac maluszka:tak: a mala od samego poczatku uwielbia sie kapac, choc nie cierpi mycia glowki i z reszta wszystkiego co jest zwiazane z jej glowa:-p ale nigdy nie zapłakała w wanience, wrecz przeciwnie:-)
 
Dzieki za sugestie!!! :D Moja tez nie nawidzi jak sie glowki dotyka, a juz tragedia jak sie czapke wklada;) to mowicie, ze gabka sie sprawdzi? moja lubi kapanie jak we 2 ja kapiemy, ale maz juz w niczym nie pomaga i jakbym miala na niego czekac yo bysmy mala raz na miesiac kapali wiec teoretycznie mezatka, a praktycznie samotna mama hih A od kiedy zaczelyscie w duzej wannie myc? Tak mysle czy ta nasza wanienka nie za ciasna juz dla niej, moze tez dlatego sie meczy
Olu652 a wiesz, ze nie widzialam wczesniej tego ronda- fajna sprawa, ale to juz z gabeczka chyba w parze nie idzie, trzeba dzidzie trzymac na siedzaca, tak?
 
Ostatnia edycja:
U nas kąpiel na leżaczku 9 miesięcy. Julcia się z niego nie zrywa, grzecznie leży co w innych momentach się nie zdarza :-D
Mam właśnie taką foczkę- tak się mówi na tego typu leżaczek podobno Foczka, wkładka do wanienki, kąpieli (437116378) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
Teraz po mału wprowadzamy kompiele na siedząco na takiej macie antypoślizgowej :tak::-) i jest ok tylko kombinacje z myciem główki ale dajemy radę.

Co do gąbki słyszałam różne opinie na remat bakterii które się w niej rozwijają (od wrażliwych mamusiek) i trzeba ją chyba dość często zmieniać. Ale skoro u dziewczyn się sprawdza to super :-)

A co do dużej wanny to sama podejmiesz decyzję, mi nie pasuje to, że trzeba spuścić całą termę wody, w łazience jest zimno (dogrzewam farelką) i woda szybko stygnie a moja Lala z tych co lubią posiedzieć w kąpieli :-D Więc teraz jak siedzi sama to sprawiłam jej ogromną michę którą wstawiam do wanny i w niej sobie panienka siedzi. Aaa no i wodę ma po brzegi :laugh2::laugh2::tak:
 
reklama
moja bratowa urodzila dziecko 5 lat temu i jak zobaczyla jak moj malu wygodnie lezy w gabeczce sama stwierdzila po co bylo sie tak mordowac, bo faktycznie nie wiem jak to jest ale tez slyszalam o bakteriach poki co moja maly nie chorowal a gabke zmienialam moze 2/3 razy bo porwala sie od uscisku tatuska jak wyciskal heh tak wiec ja polecam, a rada faktycznie na siedzaco poniewaz to taki kapelusz i nie da sie w nim lezec-niestety:) ale ja np plukalam wode uwaga z garnuszka mojemu malenu bo tez nie lubil a i nie bylo mozliwosci bo w pokoiku kapalismy a do duzej wanny przeszlismy jak tylko stabilnie siedzial najpierw troszke protestowal a teraz sam wlazni na sile bawi sie kaczuszkmi i zjada piane :) bedzie dobrze powodzenia
 
Do góry