reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na basen z niemowlakiem?

reklama
No to ja mam dziecie o wybitnie negatywnym stosunku do higieny z CHNP- chroniczna niechecia przewijakowa. Drmata kapielowy zaczyna sie od polozenia na przewijaczku i rozbierania , a konczy sie po wyjsciu z lazienki.Nie jest to kwestia niecheci do wody( nie ma wscieklizny:-p) bo pupke uwielbia moczyc pod bierzaca woda i smieje sie wtedy od ucha doucha. Niejest to niestabilna pozycja( lezaczek). Wydaje mi sie ze ona poprostu nienawidzi sie rozbierac- bo przy kazdym przewijaniu rowniez jest awantura. I na razie kapiele to porazka z ktora nie wiem co zrobic:baffled:
 
No to moja niunia przy waszych to brudasek, ja srednio co 2 dzien jej glowke myje. Saly no to faktycznie masz ciezko, u mnie z koleji sytuacja odwrotna jak tylko ja probuje ubrac-zwlaszcza w kurtke to ryyyyyk niesamowity, ona mogla by na waletka caly dzien byc ;]
 
ale dziecieki z reguły nie znoszą sie ubierać moj maly na znosil jak go sie za rączki wogole dotykalo wiec każde założenie bluzki bylo horrorem ale teraz sam pomaga sie ubierac tzn sam wklada raczki i podnosi przy zdejmowaniu i jest lepiej :)
 
Ja swoje dzieciaczki kąpałam na gąbce pod prysznicem. Wtedy jednocześnie masuje się skórę dziecka. Justynkę zaczęłam kąpać w waniwnce jak już zaczęła pewnie siedxieć.
 
My mieliśmy profilowaną wanienkę OK Baby: http://allegro.pl/item440442537_wanienka_wanna_wanny_onda_ok_baby_okbaby.html
świetnie się sprawdzała, najpierw w pozycji półleżącej, później po drugiej stronie na siedząco. Niemniej musieliśmy się jej pozbyć i przesadzić córkę do dużej wanny (bez żadnych wynalazków poza antypoślizgowymi naklejkami na dno), bo dziecko mamy wyjątkowo ruchliwe, uwielbia spacery po wannie ;)
Głowę myłam Łucji codziennie, choć włosów prawie nie miała, od jakiegoś czasu mniej więcej co 3 dni. Z jej strony nie ma problemu, leję jej wodę prosto na głowę i nie ma protestów ;)
 
Bardzo fajna ta wanienka i co wazniejsze duza sie wydaje, moja to byl zly zakup bo mala niecale 4 m-ce a wanienka juz za mala:/ A kiedy przeszlyscie na duza wanne? Jak dzieciaki zaczely siadac same?
 
Zgadnij, jak Łucja zaczęła sama siadać, to nadal kąpaliśmy ją w wanience, tylko że po drugiej stronie (w linku, który podałam, jest zdjęcie siedzącego dziecka), a dopiero jak zaczęła za bardzo się wiercić, to udostępniliśmy jej naszą wannę ;)
Ta onda jest faktycznie duża i wygodna.
 
witam
My malutka kąpiemy za pomocą gąbeczki. super sprawa. Mała leży sobie wygodnie, jest jej cieplutko można swobodnie umyć ją całą bez łez :-)Polecam, gąbeczka nie jest droga a bardzo praktyczna.
 
reklama
Witam wszystkich ciepło!!!!

Mam do Was kochane pytanie.

Zamierzam wykupić karnet na basen dla mojej 11 miesiecznej córeczki. Dosyc duzo sie naczytałam opini i juz sama zwariowałam:sorry2: Nel ma napiecie mieśniowe i wiem ze taki basen oprócz tego że rozluźnia jest wspaniałą zabawą dla dziecka jak i dla rodzica. Maluszek przebywa z rówiesnikami uczy sie kontaktów. Boje sie jednak chloru i infekji ale z drugiej strony od razu z dzieckiem sie nie wychodzi :rofl2: Jakie sa Wasze opinie? Może same korzystacie z basenu ze swoimi pociechami. Pozdrawiam.
 
Do góry