reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na basen z niemowlakiem?

Ja zapisalam corke do szkoly plywania niemowlat.Na razie bylysmy na jednych zajeciach i bylo bardzo fajnie.Woda byla bardzo ciepla, nie smierdziala chlorem, zajecia trwaly pol godziny i Ania wogole nie marudzila ani nie plakala. Troche placzu bylo w przebieralni i pod prysznicem, ktorego sie bala.
 
reklama
Ja ze starszym chodziłam na zajęcia od 5 miesiąca przez kilka miesięcy było bardzo fajnie. Jest dużo różnych opinii na temat basenu ale my się zdecydowaliśmy. Teraz z młodszym bym też chętnie chodziła no ale z 2 to się nie da. Ze starszym mąż chodzi raz w tygodniu na na normalny basen bez podgrzewanej wody i tez są zadowoleni.
 
Chodzę na basen z moją półroczną córeczką, za nami już dwa zajęcia. Woda mogłaby być ciut cieplejsza, mi lata warga a co dopiero Patrysi, ale ona nie narzeka. Moja mała syrenka :) Infekcji na razie żadnej nie złapałyśmy, tak jak pisałaś trzeba zawsze troszkę odczekać po wyjściu z wody. Z chlorem też nie ma problemu, trzeba tylko dziecko umyć porządnie, ja biorę zawsze mydełko Nivea sensitive w płynie.
A tak ze wskazówek to baaardzo przydaje się osoba towarzysząca... Raz byłam sama z dzieckiem i ewidentnie sobie nie radziłam.

Miłego pływania :) Nie mogę doczekać się lekcji za 3 miesiące gdy bobasy będą uczyć się nurkować :))
 
kucia - woda na basenach jest też czasem ozonowana możesz poszukać takiego basenu ..
ja mam zamiar iść na basen jak mój synek skończy 3 miesiące , uważam że to super sprawa, w tej chwili już przyzwyczajamy maluszka do chłodnej wody za radą koleżanki która już chodziła .. w tej zhwili już kąpiemy synka w temperaturze 34 stopnie i co kilka dni robimy chłodniejszą wode , myślę że to dobry sposób na przyzwyczajenie do basenowej wody :)
 
Zastanawiam się nad nauką pływania dla Lewka (ma 9,5mies.), wydaje się, że takie zajęcia to świetna sprawa, byliśmy razem w Parku Wodnym i strasznie mu się podobało. Martwię się tylko czy w zimie to dobry pomysł...boję się, żeby się nie przeziebił.
Co o tym myślicie i tak przy okazji, jak hartujecie swoje maleństwa???
 
Uwazam ze base to jedna z najlepszych zajec jaka mozesz zaoferowac dziecku,ja z moim ide od stycznia i juz nie moge si e doczekac,jezeli chodzi o wode to nie powinnas sie martwic poniewaz baseny dla dzieci maja z reguly duzo cieplejsza wode,dlatego czuja sie swietnie jak w brzuszku u mamy,ja tylko zastanawialam sie nad czystoscia tej wody bo przeciez teraz nadal przemywam mu buzie przegotowana woda,dwa waciki ida na rozne dwie strony twarzy a tu raptem pojde na basen gdzie codziennie kapie sie mnostwo osob - tylko to mnie zastanawia,po za tym nie moge sie doczekac pierwszej lekcji z niuniem
 
ja tylko zastanawialam sie nad czystoscia tej wody bo przeciez teraz nadal przemywam mu buzie przegotowana woda,dwa waciki ida na rozne dwie strony twarzy a tu raptem pojde na basen gdzie codziennie kapie sie mnostwo osob

ja myje od bardzo dawna normalną wodą i małemu nic nie jest nigdy nie miał żadnej wysypki. ;-)

Na basen idę od 14 grudnia zobaczymy jak będzie od miesiąca czasu kąpiemy synka w wodzie 32stopnie bo taka jest woda w basenie , poleciła mi to kolezanka , bo sporo dzieci strasznie płacze z zimna , bo w domu woda bardzo ciepła , mój mały nigdy nie płacze przy kąpieli bardzo lubi wode więc jestem dobrej myśli
A co do czystosci to po basenie myje się przeciez dokładnie dzieci mydełkiem czy czego tam się w domku uzywa i to chyba wystarczy, no chyba że macie wyjątkowego alergika
 
Chodzę z córką od dwóch miesięcy i zimą także zamierzam chodzić. Widziałam też maluszki 3-miesięczne. Potem wystarczy umyć dziecko porządnie mydełkiem pod prysznicem, opłukać i jest tak jak w domu :) No i oczywiście nie wychodzić od razu na dwór, tylko odczekać jakiś czas albo od razu do auta.
Dzieci w większości przypadków są zachwycone!
Mam nadzieję, że i Twoje też będzie.
 
reklama
Aniam 141...czy mogłabyś mi polecić jakiś basen w Warszawie, gdzie organizowane są zajęcia dla maluchów? Też chciałam się wybrać z moim małym:tak:
 
Do góry