reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzik czy chodak?? Od kiedy i jaki??

reklama
Przy drugim dziecku zrezygnowałam z chodzika bo u pierwszego zauważyłam przez to nie prawidłowe ustawienie stópek.
Niestety do teraz tak chodzi i nie dało się naprostować.
Młodsze zaczęło chodzić, kiedy było na to gotowe i teraz żałuję, że w ogóle u nas ten chodzik był.
 
jeszcze wcześniej była mowa o pchaczach, jak dla mnie jest to jeszcze lepsze rozwiazanie, tutaj na pewno wiekszosc opinii jest pozytywna;) Ja polecam osobiscie takiego ergo baby jogging: Chicco Chodzik Pchacz Ergo Baby Jogging 71517 - Ceneo.pl

My też mieliśmy pchacz i to ten sam chyba, bo też z chicco, z chodzika zrezygnowaliśmy, u mnie dzieci sprawnie zaczęły chodzić i dosyć szybko, nie było problemów, miały ten sam pchacz, bo dziedziczyli po sobie :)
 
Chodziki są bardzo niezdrowe, wielu pediatrów i ortopedów nagłośnia ten temat :( Dziecko niefizjologicznie układa wtedy stopy. Lepiej poczytać, lub spytać pediatry, zanim się postanowi wsadzić dziecko w taki chodzik.
 
Chodziki są bardzo niezdrowe, wielu pediatrów i ortopedów nagłośnia ten temat :( Dziecko niefizjologicznie układa wtedy stopy. Lepiej poczytać, lub spytać pediatry, zanim się postanowi wsadzić dziecko w taki chodzik.

Dlatego my właśnie wybraliśmy ten pchacz z chicco, tutaj dziecko stawiało stopy w sposób naturalny, ponieważ nie miało żadnego siedziska jak w chodziku, dwoje dzieci go używało, żadnych skrzywień, potem sprzedaliśmy
 
Chodziki są bardzo niezdrowe, wielu pediatrów i ortopedów nagłośnia ten temat :( Dziecko niefizjologicznie układa wtedy stopy. Lepiej poczytać, lub spytać pediatry, zanim się postanowi wsadzić dziecko w taki chodzik.

Chodzik nie jest niezdrowy. Niezdrowe jest podejście rodziców do tej kwestii. Chodzik sam w sobie nie jest niczym złym, jeżeli przestrzega się podstawowej kwestii - chodzik to nie przedłużenie dziecka, a rodzaj odskoczni. Dziecko w chodziku nie powinno przebywać dłużej niż 20-30 minut dziennie. I to potwierdzają właśnie lekarze. Jeśli dziecko siedzi w chodziku po kilka godzin, oby tylko rodzic miał spokój, to pretensje o krzywe nóżki można mieć tylko do siebie.
Drugą kwestią jest to, że chodzik musi być dobrany do dziecka, a nie jak to robią rodzice - do ich wizualnego gusta.
 
reklama
"Minusy chodzika można przedstawić w punktach:
• Niewłaściwa postawa ciała,
• Brak oceny u dziecka odległości,
• Brak nauki przenoszenia ciężaru ciała z jednej stopy na drugą,
• Rozleniwienie dziecka,
• Spowolnienie i ograniczenie procesu wydłużania określonych grup mięśniowych, które utrzymują w odpowiedniej pozycji miednicę,
• Nieprawidłowa praca stóp.
Dziecko używające chodzika może w ogóle nie raczkować, a trzeba powiedzieć, że jest to bardzo ważny etap rozwoju. Chodzik może spowodować powstanie wad postawy u dziecka, koślawych stóp i wielu innych, negatywnych konsekwencji. "

Kanada: Dziecięce chodziki są szkodliwe dla dzieci - RMF 24 - Nauka w RMF24

Chodziki i skoczki - Ostrożnie z tym sprzętem / eBobas.pl

Stwierdzenie,że 30 min dziennie nie zaszkodzi, to jak stwierdzenie, że jeden papieros w ciąży nie zaszkodzi, tylko że nie wolno przesadzać. Jeżeli coś jest niezdrowe, to nie dawkowała bym tego własnemu dziecku.
 
Do góry