reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

CHODZIK - tak CZY nie... kto ZA kto PRZECIW???

SIMAMA

majowa MAMA 2007
wśród tylu złych opinii o używaniu chodzików zastanawiam się nad kupnem,
moja córka kiedyś śmigała i nic się nie stało - była w nim bardzo happy...:-D
ale teraz się zastanawiam nad kupnem chociaż chyba jestem ZA...
a wy dziewczyny co sądzicie o używaniu chodzików???

reklama

nato

Fanka BB :)
Miasto
irlandia
Ja sie naczytalam,nasluchalam w tv ze nie powinno sie uzywac,i nie kupie,ale nie dlatego ze taka ortodoksujna jestem,tylko na przekor tesciowej bardziej;-)powiedzialam jej ze nie bede uzywac tego dla mojego dziecka bo to przezytek;-)

Felidae

Mama_Misia
Miasto
Wrocław
jak dla mnie to zależy jaki chodzik. Ja chciała bym kupic taki ktory mozna przerabiac na takie autko do odpychania się nózkami. Takie szkody nie wyrządzą, bo nie wyręczają dziecka w naturalnym rozwoju. Podobno przez chodziki dzieci opuszczaja raczkowanie ucząc sie odrazu chodzic, co skutkuje potem problemami z dysleksją, dysortografią itp i coś w tym jest. Kiedys te problemy byly sporadyczne. Teraz młodzież ma z tym straszne problemy, ale czy to przez chodziki czy nie to nie wiem :-)

baba.j.aga

Entuzjast(k)a
my chodzika tez nie będziemy uzywać..raz z przyczyn praktycznych (to wydatek "na chwile"; nie mamy miejsca na niegego) dwa z takich żeby niepotrzebnie nie przyspieszać chodzenia (więcej z po tym szkód zdrowotnych)..no i raczkowanie jest bardzo ważne! ((to dzięki niemu w mózgu rozwijają sie połączenia międzypółkulowe)

evvula

Ja jesten przeciw, ale żeby było śmieszniej mamy w domu dwa chodziki. jeden w spadku od rodziny wylądował na strychu i drugi dostał od teściowej (też wylądował na strychu). Został wsadzony do niego ze dwa razy i od tamtej pory potrafi stać na nogach bo wcześniej latały mu i uginały się jak by były z waty. Byłam strasznie zła na teściowa o ten chodzik że wydaje kasę na darmo a nie planowałam takich wynalazków używać. No i na dobra sprawę nie wiem jeszcze czy bedzie Rafi go używał. A jeśli już to z umiarem i to raczej żeby nie zrobić przykrości teściowej i mężowi.
A za jeździkiem pchaczem jestem ZA i taki sama kupiłam.

M.M

Mamusia majowa'07 :)
ja zdecydowanie przeciw ;-) po co na siłę skłaniać dziecko do chodzenia :confused: jeszcze zdąży się nachodzić w życiu a gdy będzie gotowe samo stanie ;-)o konsekwencjach zdrowotnych już pisały dizewczyny wiec nie bede sie powtarzać :-p

Yoanka

zdecydowanie przeciw - temat chodzika swiezo przerobiony przez core siostry - mala jak gdyby siedziala w nim dupcia w czyms w rodzaju siedziska/fotelika i odpychala sie nogami - b. wygodne dla rodzicow, ale skutki dla dziecka oplakane - przy nauce normalnego chodzenia miala ogromne problemy ze zlapaniem rownowagi, wywazeniem ciala, dupka ciagle je leciala w dol, ciagle stawala na palcach - a wszystko przez nalecialosci z chodzika
CHODZIKOM MOWIMY WIELKIE NIE !!!!

mysz1978

Straszna nagonka teraz jest na te chodziki - wlasciwie trudno powiedziec czy az taka sluszna... Jak ja bylam niemowleciem i moj brat tez to mielismy chodzik i kryzwda zadna sie nam nie stala...
My jednak dla Jasia chodzika kupowac nie zamierzamy ze wzgledu na brak miejsca no i nie chce zeby sie podloga zarysowala
Mamy za to cos takiego
okazja!chodzik-pchacz chicco! (266496401) - Aukcje internetowe Allegro
Pewnie i od tego sie te panele zarysuja, no ale trudno...

reklama
Do góry