reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chodzik

Przykro mi ale np. ja jestem przeciwna chodzikom. Powodują zniekształcenia stawów biodrowych i kręgosłupa a podobno w kanadzie są zabronione (Ewa-Krystyna prawda to?) z powodu dużych ilości wypadków z ich udziałem. Dużo bardziej pożyteczne są pchacze i jeździdła.


dopiero dzis zauwazylam post :-)
tak Haszi to prawda, w Kanadzie sprzedaz chodzikow jest zabroniona od kilku lat,nawet uzywanych - np. podczas tzw.garage sale ( zbiera sie rupiecie z calego domu i w sobote wystawia przed garaz i sprzeaje) a jesli ktos jednak chce sprzedac to musi sie liczyc z grzywna pieniezna i innymi nieprzyjemnosciami.... tez pracowalam w zlobku i nie mielismy ani jednego chodzika,a dzieci bylo ok 10-11 w grupie na 3 nauczycielki - tutaj wyglada to zupelnie inaczej.... poza tym tu dzieci duzo pozniej zaczynaja chodzic,nie widzialam ani jednego dziecka chodzacego przed ukonczeniem pierwszego roku zycia....
 
reklama
ależ w tej Kanadzie wszystko porządne i poukładane
aż trudno uwierzyć, że tak wszyscy przestrzegają nakazów
gdyby nie było tak daleko chętnie bym się przeprowadziła i tam zamieszkała :tak:
no a u nas dalej się sprzedaje to co inne kraje zabraniają np butelki aventu:szok: i nikt z tego nic sobie nie robi - grunt to biznes:confused:
 
butelki Aventu zawieraja BPA - jakas substancje chemiczna,ktora jest bardzo szkodliwa dla ludzi a ulatnia sie po np. podgrzaniu czy podczas sterylizacji... kiedys pisalam juz na ten temat,bo u nas na wiosne byla akcja wycofywania ze sklepow butelek i naczyn plastikowych dla dzieci zawierajacych BPA... duze naglosnienie... ile w tym prawdy a ile zwyklego interesu zmuszenia ludzi do wymiany butelek na inne to juz inna kwestia... jednak trzeba przyznac,ze sklepy przyjmowaly z powrotem wszystkie butelki zawierajace BPA ale nieuzywane i oddawaly pieniadze....
Renia77-tutaj nie jest az tak pieknie jakby moglo sie wydawac,ale jak dla mnie jest ok... ja nie znam i nie do konca pojmuje realia polskie- nie mieszkam w Polsce od ponad 11 lat,a wyjechalam jako bardzo mloda dziewczyna.... teraz nawet jak rozmawiam z moja mama to to co dla niej jest czyms dziwnym dla mnie zupelnie normalnym i vice versa....
 
Ewa- krystyna ja mam wujka który mieszka w kraju klonowego listka ponad 30 lat i mowi, ze jedynie tesknota go ciagnie za Polska ale i tak wolałby mieszkac tam gdzie mieszka :-)
 
dziwna sprawa z tymi butelkami Avent.W Anglii sa bardzo popularne,w Polsce z reszta tez.Gorzej z TT,nigdzie w Opolu tych butelek ,ani zreszta zadnych akcesoriow TT nie widzialam,a przydalyby mi sie nowe smoczki do butli.Pozostaje allegro.
 
Madzia, we Wrocku też TT zwykle nie ma w dużych sklepach sieciowych, natomiast kilkukrotnie znalazłam je w małych sklepikach, więc moze tam poszukaj?
 
reklama
Juz w kazdym sklepie dzieciowym sie rozgladalam za TT i nic.We Wrocku to predzej,a Opole mala dziura;-)Ale dziwne,ze wlasnie w duzych sklepach siecowych nie maja:baffled:
 
Do góry