reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cholestaza ciążowa TAK czy NIE?

Sayurii

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Maj 2021
Postów
518
Swedzi mnie całe cialo również wewnętrzna strona dłoni, obecnie 34 tydzien lekarz wyklucza cholestaze bo kwasy żółciowe ok, ale reszta nie jest ok mam brać tylko hepatil do końca ciąży i zyrtec jak będzie mocniej swędzieć. Czy to wystarczy czy powinnam z kimś jeszcze to skonsultować?
 

Załączniki

  • c78f5afe-167f-4f18-bf2f-0b3d4c04f7dd.jpg
    c78f5afe-167f-4f18-bf2f-0b3d4c04f7dd.jpg
    69,7 KB · Wyświetleń: 1 400
reklama
Nie znam się, ale uważam że w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skonsultować się z innym lekarzem. Specjaliści to też tylko ludzie, mogą coś przeoczyć, czasami działają szablonowo i nieraz zdarza im się popełnić jakiś błąd 🙄 czasami to błahostka a czasami konsekwencje są nieodwracalne
 
Skonsultowalabym to z kims jeszcze, wątroba nie bez powodu daje znac ze cos sie dzieje badz zadzialo. Czasem wystarczą wymioty, biegunka i juz proby sa podwyzszone i nic zlwgo sie nie dzjeje. Ty masz dodatkowo objaw swedzenia dlatego warto to sprawdzic ponownie zeby z pewnoscia moc wykluczyc cholestaze badz ją potwierdzic i wdrozyc odpowiednie srodki.
 
Ja kwasy mialam okej jak badalam, aspat, alat, i fosfataze mialam wysoka. Swędziało mnie okropnie. Jakieś dostalam tabletki bo do szpitala nie chcialam isc tak wcześnie. Ale w 38 tyg mnie położył i w szpitalu juz mialam wyższe kwasy.
 
Jak dla mnie mogą być początki cholestazy - sama miałam tak, że najpierw kwasy miałam w normie, a alat i aspat podwyższone. Kilka dni później kwasy też już miałam powyżej normy.
Powtórzyłabym badania plus skonsultowałabym z innym lekarzem. Większość lekarzy z którymi miałam do czynienia uważała, że przy cholestazie to koło 34-35 tygodnia ciąży maksymalnie powinno się iść do szpitala, żeby być pod kontrolą. Plus wywoływanie porodu maksymalnie koło 38 tygodnia.
 
Swedzi mnie całe cialo również wewnętrzna strona dłoni, obecnie 34 tydzien lekarz wyklucza cholestaze bo kwasy żółciowe ok, ale reszta nie jest ok mam brać tylko hepatil do końca ciąży i zyrtec jak będzie mocniej swędzieć. Czy to wystarczy czy powinnam z kimś jeszcze to skonsultować?
Sprawdzilabym jeszcze kreatynine,potas,sód I kwas moczowy,swiad moze byc rowniez od nerek.
 
Do góry